Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

moding case

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #1

    moding case

    www.morkovkq.data.bg - БГ Мод

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    moding case

    Великолепна тема.

    Go_Play, това твое произведение ли е?

    Дай ICQ, ако е така.

    Ще ми се да обсъдим някои въпроси по модването на кутии.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #3

    moding case

    Аз и един мои приятел я правихме,нямам снимка на кутията в самото начало за да видиш каква беше,каква стана! Ти кефиш ли се на модването? Имаш ли нещо моднато?

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    moding case

    Първо писах в другата тема, която си направил.

    Сега като чета тук става ясно, че уеко си се пообъркал, но не е проблем. Изтрил съм я, дублира се с тази.

    ...

    Не, все още не, но събирам всякаква информация по тази тема, тъй като съм решил да си направя нещо подобно.

    Имам обаче по-различно виждане за монтирането на акрилната плоскост на страничния капак.



    Видях, че при теб е с нитове.

    Ще ми се при мен да използвам уплътнения за автомобилни стъкла или подобни. Мисля, че ще се намерят по тънки и естетични от обикновените уплътнения.



    Имам познат, който пък би могъл да гравира някакъм мотив върху акрилната плоскост. Можеш да си представиш какво ще стане, ако сложа UV лампата точно под нея вътре в кутията. Разбира се кантовете на плексигласа ще бътат полирани достатъчно добре за да пропуска светлината.



    Въпроса е с какво точно да изрежа капака. Става ли с пробивен трион, като естествено лентата е с дребни зъби.

    Питам за да не се занимавам с този или онзи, а направо да си купя т. нар. "дзаги" [пробивен трион].

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #5

    moding case

    Разбира се че ще стане с пробивния трион! Аз така рязах моя, добре стана защото капака има и пластмасова стена,която добре закрива от долу ламарината. Незнам защо с нитове го направих,така ми се видя лесно и между временно се получи яко!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    48
    #6

    moding case

    Отдавна се каня и аз да постна такава тема, но ме изпревариха[8)]

    И аз мисля да си модна кутията, вътре да я направя с неонови лампи и светкащи вентилатори и нямам си напредстава още кви простиики

    ама кутията ми в момента е доста голямо дърво и се чудя дали ще излезе нещо от нея... ето я.. http://www.codegengroup.com/proddetail.asp?id=145

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #7

    moding case

    Кутията ти е само за модване,ще помисля малко върхо нея и ако ми доиде някаква идея за модването ще ти кажа,разбира се ако имаш желание!

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    moding case

    @Brat4eda

    Е то нали това е целта, от евтина щайга да се направи нещо красиво.

    Въпреки, че не мисля, че твоята кутия е голямо дърво, поне на външен вид. Има доста по постни, от към дизайн.



    @Go_Play

    Да, с нитовете сигурно е станало яко, не критикувам решението, просто мисля някъкъв друг вариант. Моя определено е по труден, а не е сигурно че ще е по ефектен, особено ако уплътнението е от някоя гадна, дебела гума.

    Може и с нитове да пробвам, но ще потърся, нещо цветно ...

    Или има едни болтове, отзад за кутията, ако се сещаш ... оксидирани, хромирани или някъкъв друг цвят [анодизирани]. На ръка се завиват и развиват. Като се има предвид, че плоскоста от време на време трябва да се чисти, не е лошо да намеря решение, като използвам болтове за да може плоскоста да се демонтира.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #9

    moding case

    Виж аз за почистване несъм помислил,абе като за първа модната кутия съм доволен! Сега съм решил да направя саит само за тази тема както и всичко свързано с охлаждане! Такаче като започнеш да модваш снимай задължително,после ще ги кача на саита!



    малко грешки има,съжалявам немога да свикна да пиша на български! Надявам се че не е проблем!



    http://www.morkovkq.data.bg/mod.jpg - следващата кутия ще е тази,виж я и ако имаш нещо в предвид казвай!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    48
    #10

    moding case

    ми като за начало мисля да изрежа левия страничен капак с интересна форма, отзад да го сложа плексиглас (прозрачен) и отвътре да сложа разни светлодиоди с различни светлини за да стане осветено.

    на плексигласа може да сложа някой вентилатор, но не съм решил.

    иначе предния панел може да го направя отново с плексиглас на мястото на онова сивото.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    moding case

    Интересна идея. Отначало ми се видя малко кичозно, ама така наистина човек "персонализира" РСто си. Та искам да дам една идея, заедно с технологичните "Хватки", с които може да се осъществи:

    Надпис или рисунка върху плексиглас, който свети без да се вижда източника на светлина.

    Технология:

    1.Върху вътрешната страна на плексигласа се издълбават с зъболекарско борче надписите (картинката) примерно на 1/3 от дебелината на плексигласа. Борчето трябва да е цилиндрично и се реже под 45 градуса спрямо повърхността.

    2.Страничните ръбове на плочката се полират (първо с шкурка,а после с паста за зъби) за да пропуска добре светлина.

    3.По тях се подреждат източници на светлина (лампички или светодиоди с желания цвят, но така, че да не се виждат директно, гледани отпред. Светлината се разпространява свободно, почти без загуби през плексигласа и се вижда само там, където е надписа. Тъй като плексигласа не е абсолютно прозрачен, в него се получава лека опалесценция, която стои добре като фон.


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    61
    #12

    moding case

    Евала братле,идеята ти е супер благодаря за оценката ти на труда ми. Правил ли си го това? Много интересно,много ясно си го изказал и ми стана много ясно какво имаш предвид. Неразполагам с такъв инструмент,за съжаление но ще се опитам да я донакичя. Ако намеря борче с каква дрелка мога да го ползвам. Благодаря все пак за патента.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    moding case

    Продават се едни малки високооборотни бормашинки в комплект с прободен трион и още куп приспособления (за шлайфане за гравиране и т.н.) Патронника хваща свредла до 3-4мм. Машинката е много удобна за хващане и с нея могат да се вършат всякакви фини операции.От всеки зъболекар можеш да вземеш употребявани борчета с различен профил (те ги изхвърлят след употреба). В краен случай хващаш някой гравьор да ти го направи. Те имат и точна ръка.

    Това съм го правил лично и съм 100% сигурен в резултата. В някои барове можеш да го видиш с човечето на Джони Уокър. Явно им ги дават от фирмата.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    moding case

    @Lupus



    Ах вълчо, вълчо ... не четеш внимателно ...[:D]



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> ...

    Имам познат, който пък би могъл да гравира някакъм мотив върху акрилната плоскост. Можеш да си представиш какво ще стане, ако сложа UV лампата точно под нея вътре в кутията. Разбира се кантовете на плексигласа ще бътат полирани достатъчно добре за да пропуска светлината.

    <div align="right">Originally posted by Malone - 17/01/2004 : 08:49:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    За препоръчване, на една страна да има само един източник на светлина и задължително да не е кохерентен [да не е с насочена светлина, сноп]. Най добре пура.

    Ако е с насочена светлина, изображението не свети равномерно.



    Лошото е, че ако се използва уплътнение, тази задача е почти неизпълнима, тъй като уплътнението обхваща плътно страничния ръб на плоскостта и няма как да се монтира пурата непосредствено под канта. Може да се монтира близко до плоскостта, но ефекта намалява значително.



    Ако е с нитове както е при теб, няма проблем.



    За случай като моя, с използване на уплътнение се правят "ецнати" поливинилови слоеве, но просто нямам представа как става. Знам само, че е с химикал.

    Слоевете после се залепят със сапунена вода върху плексигласа отвътре, като тъмното фолио по стъклата на автомобилите.

    Ефекта е същия, като при гравирането на плексигласа, а дори и по добър.

    Така изглежда




  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    moding case

    Да признавам, че това не съм го прочел внимателно.

    Признавам ти приоритета над идеята. Не зная обаче каква акрилна плочка би използвал. Това съм го правил с плексиглас (полиметиметакрилат) и споделих опита си за неговата обработка. Това, че източника на светлина не бива да е точков съм напълно съгласен. Пурата може обаче да бъде заменена с тънка ивица фолиран стъклотекстолит с запоени между две писти светодиоди за SMD монтаж, с прилежащите им ограничителни резистори. Светодиодите могат да бъдат и с различен цвят по дължината на ивицата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам case+psu 300 W
    От zenzener във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-08-11, 08:50
  2. CASE за HDD-USB?
    От CrossBlade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 08-05-08, 00:12
  3. Case
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-07, 21:45
  4. i815EP Moding за поддръжка на Tualatin
    От The_UFO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-03, 18:26
  5. Case MOD - how???
    От Vency във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 19-02-03, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе