Резултати от 1 до 12 от общо 12

athlon >1800 dyno

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    athlon >1800 dyno

    хай,

    рядко следя кво става из хардуерния свят и обикновено почвам да търся чак като ми се наложи да си взема ново пц. сега случая е такъв и понеже не съм много в час, а и нямам време за рисърч тоя път, плс дайте идея за приятно дъно за атлон. не говорим за 3200 или нещо от тоя род, вероятно ще си взема 1900 или 2100. факт е, че няма да клоквам и да му стопявам шайбите. просто искам стабилно дъно. дъното трябва да е без вградени простотии. може да има само лан в крайна сметка или пък айде и бластер, но само ако е криейтивски. задължително трябва да има agp 8x. ценовата ми категория е до $80. дали е 333 или 400 не ми дреме също особено. просто не съм такъв луд geek на тая тема. чисто теоретично съм се загледал в gigabyte 7va, 7vt600, asus a7v600, msi kt6 delta lsr и epox 8krai. мерси за съвета предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    athlon >1800 dyno

    /edit by smarty/

    защо пък да е 8х ?



    препоръчвам ти ECS K7VTA3 - по фирмите можеш и за 40 долари да го намериш.



    сега всички ще ревнат, че било скапано, ама мисля че Mr. TECHNO е с такова - вече 3-4 месеца - та питай и него..



    а спестените 40 долари ги вложи в нещо друго - процесор или памет - ефекта ще е прираст.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #3

    athlon >1800 dyno

    според мен Nforce-a е лидер при чипсетовете за въпросния процесор ама ти си знаеш

  5. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #4

    athlon >1800 dyno

    smarty> 8x shtoto weche si kupih 8x wideo, a sled towa se okaza che maloumniq ecs kojto mi sedi w ofis pcto nqma agp slot kato cqlo (shtoto e s unikalno wgradeno wideo na sis i izglevda invenerniq genij ne e predwidil che nqkoj shte iska da si slovi nowo wideo), movesh da si predstawish kakwi topli chuwstwa izpitwam kym produktite na taq firma. ne shta da e ewtino - naprotiw. iskam normalno dyno ot sredniq pazaren segment. predpochitam da mi e nared dynoto otkolkoto da naliwam spestenite pari w drug harduer. az taka ili inache sym reshil kakwa shte e konfiguraciqta i sym predwidil budgeta, no nqma da naprawq greshkata ot predi 3 godini da izbuhna s $130 za abit kt7a prosto shtoto ne wivdam smisyla ot podobni izcepki w moq sluchaj. zatowa iskam neshto po sredata. i taka kato gledam gibabyte maj shte go otnese []



    makarov> ne sym izobshto zapoznat s nowite chipsetowe. razduj za kakwo ide rech? nforce ima li neshto obshto s nvidia? shtoto az w momenta imam gf4, no ne sym siguren dali nqma da q smenq s radeon.



    sori za latinicata, ama ne mi se prenapiswa pak na kirilica.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #5

    athlon >1800 dyno

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">smarty> 8x shtoto weche si kupih 8x wideo, a sled towa se okaza che maloumniq ecs kojto mi sedi w ofis pcto nqma agp slot kato cqlo (shtoto e s unikalno wgradeno wideo na sis i izglevda invenerniq genij ne e predwidil che nqkoj shte iska da si slovi nowo wideo), movesh da si predstawish kakwi topli chuwstwa izpitwam kym produktite na taq firma. ne shta da e ewtino - naprotiw. iskam normalno dyno ot sredniq pazaren segment. predpochitam da mi e nared dynoto otkolkoto da naliwam spestenite pari w drug harduer. az taka ili inache sym reshil kakwa shte e konfiguraciqta i sym predwidil budgeta, no nqma da naprawq greshkata ot predi 3 godini da izbuhna s $130 za abit kt7a prosto shtoto ne wivdam smisyla ot podobni izcepki w moq sluchaj. zatowa iskam neshto po sredata. i taka kato gledam gibabyte maj shte go otnese []







    sori za latinicata, ama ne mi se prenapiswa pak na kirilica.



    <div align="right">Originally posted by pro*-*09/02/2004*:* 14:15:52</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    <font color="orange">smarty edit</font id="orange">

    от Няколко години РАЗПРАВЯМ на хората, че РАЗЛИКАТА между добър и лош компютър е от порядъка на 50$(~ около 80-120 лева - зависи от курса на USD...)



    Разликата се изразява в това:



    - наличие на AGP Slot - ако дъното ти има АГП - е добро(даже е по-евтино, щото производителите/търговците те шибат за вградено видео)

    -броя на PCI слотовете(винаги се оказва, че ти трябва още някаква друга карта)

    -с какъв чипсет е дадено дъно е по-важно отколкото кой го е произвел



    с две думи - като ви омайват дилърите внимавайте







    п.п. поддържам си мнението за ECS K7VTA3, поддържам си мнението и за 8х(пълна измама),



    пък като искате 8х - има ECS KT600(VIA) - проблема е, че не знам модела наизуст - то е с 8х

    <font color="orange">то, обаче е на цената на GB 7VT600 - честно казано ще се зачудя и аз за него..</font id="orange">




  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #6

    athlon >1800 dyno

    ако съм разбрал правилно smarty той иска да каже да дадеш малко повече пари отгоре и да си вземеш свястно дъно.До 80$ можеш да си вземеш добро дъно и след време ще си доволен от тази работа , защото ако ти се наложи да смениш CPU няма да сменяш дъно

  8.  
     
  9. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #7

    athlon >1800 dyno

    честно казано, аз не разбрах какво искаше да каже бате смарти с тия омайваници на дилъри и алабала. братчед може да не следя редовно хардуерните новости, ама не съм от гората и не купувам кво да е обикновено. за мен ECS е толкова марка на която да се доверя, колкото и BTC. демек рейтинга е някъде около нулата.



    така или иначе вече собственоръчно сведох избора си до 2 (две) дъна:



    gigabyte 7VT600P-L

    еpox 8rda+



    вероятно ще взема епокса, въпреки че доколкото виждам мост го нямат в прайслистата си.



    все пак мерси за дебата...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    athlon >1800 dyno

    значи не искам да те отказвам но Epox-a е цена без ДДС в повечето фирми тоест ако е 80$ без ддс идва почти към 100$ но ако трябва да избираш между двете дъна твърдо Epox8RDA+

  11. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #9

    athlon >1800 dyno

    мда установих, че има и ддс за епоксит... определено той отпада като идея, щото с тия ддста цената излиза малко повече отколкото бих дал, особено ако е намесена и държавата в нея. както и да е избора остава между два гигабайта:



    7N400-L и 7VT600F(1394). има ли причина да не вземам гигабайт с енфорс чипсет, защото препоръката беше само епокс с енфорс, гигабайт само с виа?



    тнкс.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #10

    athlon >1800 dyno

    ами аз в момента пускам постове от едно ECS K7VTA3,

    тъй че не знам и аз какво съм искал да кажа, но го купих за 45 долари крайна цена, с ЛАН вграден си е, има си стерео, поддържа бартон 333, друго какво да ви го хваля...АТА133



    е, не поддържа ддр400, ама кво от тва



    с атлон 2000(1.67) на 46 градуса и МХ440 направо хвърчи, аз пък си пия и пея...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #11

    athlon >1800 dyno

    Вземи си нещо с Nforce2.



    На практика Nforce2 поддържа DDR400, въпреки че не му е в официалните спецификации. Само че и процесора и паметта трябва да са на толкова, т.е. излиза прекалено солено.

    Саундът му е доста добре; по-шумен е от карта на Creative (това зависи от производителя на дъното и аудио кодека), но функционалността му е над Live, в някои отношения и по-добре (това го определя чипсета, т.е. кое да е Nforce2 дъно е с тази характеристика).



    Аз съм с Epox 8RDA+ от около година. Не съм имал проблеми с нищо (Radeon 9000Pro и 9600Pro, Pinnacle PCTVPro, Audigy, няколко модема, wireless карта, bluetooth модулче, iPod или Powerbook закачени към firewire, всичко работи идеално). Не е особено добре за овърклокване, но това не ме интересува толкова.

  14.  
     
  15. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #12

    athlon >1800 dyno

    поръчах го вече. с gigabyte 7N400-L. няма да клоквам определено, а $25 отгоре за epox не ми се дават само заради шибаното ддс. това за аудио функционалността над live ми звучи доста добре. сега съм с live и съм доволен определено. не съм тип, който си купува златни кабели за колоните, така че около това качество е добре дошло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам компютър Athlon XP 1800+ с монитор
    От pencho100 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-09, 16:57
  2. Продавам Athlon 1800+
    От machintosh във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-06, 07:19
  3. Продавам:Процесор Athlon 1800+ Thro B
    От shulio във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 11-04-06, 19:07
  4. Athlon XP 1800+ Thoroughbred
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 13-01-04, 16:22
  5. Athlon 1800+ do kolko nai mnogo?
    От senna във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 20-11-03, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе