Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Кой хард диск ви е създал проблеми ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #16

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    Досега само един WD ми е направил проблем - демек умря в ръцете ми ...Добре 4е вече го ползвах като допълнителен и нищо важно не се затри ... Иначе от 3-4 години само Макстор си купувам и не съм имал проблем засега ...Първия Макстор си го купих в БГ още - 40Гб/5400 - вече трета година работи безотказно ... Имал съм още два 80 Гб-ови - пак никакъв проблем , сега съм със 160Гб/7200/8Мб кеш и пак никакъв проблем вече близо година ... Явно съм късметлия , де да знам [8D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    1. Лек ( като грмаж )

    2. Тих ( не се чува

    3. Бърз - трансфера му е един от най-добрите ( максторите са малко по-бързи ама все пак са ата133 , иначе баракуда7200.7 и хитачи са направо бавни в сравнение с него .



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*16/03/2004*:* 11:29:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">







    Първото няма да го коментирам ти си знаеш колко често го разнасяш .И дали има някакво значение .

    2рото. Може не знам най-новите им модели

    Три. Това не го вярвам !Дай линк към тестове

    4 това са дисковете които държат най-малко на удари (в пъти по малко от Макстор и Сиигейт) .

    Макстора е доста по бавен от Хитачито и Сиигейта .



    <div align="right">Originally posted by Zygot*-*16/03/2004*:* 18:13:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    за линкове намери си ги сам - аз да не съм титестер - относно бързината убедил съм се в него и вече само такива ползвам

    колко е устойчив на удари само практиката показва а тия тестове дето ги гледаш и вярваш - намери независим тестер - някой като Моллов ( макар че и той е малко предубеден към сийгейт )

    Относно дали макстора че е по-бавен - ще кажа само - смях в залата ела с колкото диска искаш и ги закачаме и почваме да копираме ,трием , формат и да видим после - АТА133 по-вавно от АТА100 - Виц на деня

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    86
    #18

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    Zygot, понеже mr.Techno отказа да ти даде линк, аз ще се нагърбя с тази задача. Гледай, чети, сравнявай и т.н.

    http://faq.storagereview.com/tiki-in...ge=LeaderBoard

    Между другото това е май най-добрата база за тестове на хардове в нета. Ако има по-добра ще ми е приятно да я разгледам.



    Призрак, не е лошо и ти да загледаш страницата преди да си купиш нов диск, ако вече не си го купил.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #19

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    http://www.storagereview.com/article...5VLSA80_1.html



    От това ревю се вижда че:

    1.Хитачито е най-бързия диск

    2.най-безшумен

    3. по спецификация не са устойчиви на краткотрайни удари(справка офиц. сайт на Вестерн)



    Няма хора дали мнение притежатели на нов модел Вестерн ,за това аз залагам на нещо изпитано : Хитачи 2к250

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #20

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    В началото през 1998 бях само на ИБМ. Още имам 1, който вече 6 год. работи на един netWare 3.12 сървър, който е 24х7 с една база данни би-триив и просто няма грешка. После като почнаха да ги правят в Унгария и тогава минах на УестърнДиджитал и имам към 20. Прави ми впечатление, че моделите с по 8 МВ кеш са по здрави. За 1-1,5 години работа нямат грешка и са страшно тихи. Имам 10-на WD 5400 об. в едни PC Gateway страшни боклуци. Излъгах се да си взема за в къщи един 120GB 8MB SATA Seagate и сега ме яд. Той е в пъти по-шумен от WD. Сега все Хитачи хвалят. Ако действително върнат качеството на IBM хардовете от едно време това са дисковете - иначе за мен WD.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #21

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    Dosega sum imal dva IBM-a: i dvata se prezakaha-purvia izrumja stranno, a vtoria(Made in Hungary) ne znam - sigurno electronicata pokaza mi Disk Error i umria.Sega sum s Maxtor 80Gb,Dmax9,8Mb,ATA 133 (6Y080PO).Dovolen sum, no me pritesniava 4e malko 6umi(izdava lek zvuk) kato se otvariat papki ili programi.Normalno li e za Maxtor da izdava lek 6um?Niakoi ima li podoben na moia HDD?[img][/img]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    След малко тестове WD 20 GB на nPu3paKa , вече е излекуван ,инфото е 90 % възстановено и бад секторите вече ги няма - това го казвам за да Ви улесня - Поправям Хардове - но само ако се засичат от Биос и вадя инфо - до колко ще извадя зависи само от вас- дали сте го правили нещо след като се е крашнал.

    цените са ми приемливи , за несвършена работа пари не вземам

    ако харда не се детеква от биоса коректно също го оправям ,но инфото почти 85 % e невъзможно да се върне - така че направете си сметка - за контакти - ICQ - ама се представяйте и кажете закакво ме търсите - иначе отивате в игнор листа ми , който вече е на път да стигне "сосрс " кода на WIN 98 SE

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #23

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    Аз съм с Quantum 20,4 AS+ от две години и половина и не съм имал сериозни проблеми. Голям зор е видял този диск (само със 128 МВ RAM съм и почти винаги съм на memory >10 % free), а преди да си купя записвачка съм го разнасял из цяла Сф "со вельосипедо". Единственото, което съм сигурен, че ще търся, когато upgrade-вам, е тих диск. Имам и два WD Cavier 21000 от 1995 г. Още се държат и никога не са ми правили проблем. Сравнено с 1,08 GB Quantum и 1,2 GB Seagate Medalist, това са най-бързите АТА дискове от този размер.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    нищо не каза -наистина са по-бързи от по-малките дискове - малките са на пио мод 4 ( ата 16 ) а 20 Гб WD е на АТА100, отделно оборотите - 4400 . към 7200 , да не говорим за кеша- 0 к или 128 к срещу 2 МБ



    този quantum AS серията , да не теплаша ама умира извенъж

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #25

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    Их, бе, Mr.Techno!

    Вярно нищо не съм казал...

    Или поне не съм казал това, което ти си разбрал.

    А пък може и да не съм изяснил мисълта си достатъчно. Имах предвид (няма да се цитирам, неловко се получава някак си), че въпросните дискове на WD 21000 са по-бързи и по-надеждни от адекватните по размер, година на производство и използвана техника, модели 1,08 GB Quantum и 1,2 GB Seagate Medalist с които също съм имал удоволствието да се сблъскам...

    За справка: WD 21000 също е 1 GB.

    Поздрави!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    да са ъдаря в киоравия - Сори амиго

    недогледах модела

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    27
    #27

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    та понеже става въпрос за хардове Maxtor и проблемите с тях...

    аз имам Макстор 40 гб D740X-6L според лепенката му или 6L04OJ2 според Windows-a. Вече е на около 2 години. В началото вс беше ок, бачкаше си на 6, само дето беше малко шумен- да речем като зареждаше някой голям файл почваше да бучи по силничко но иначе нямаше проблеми. Но от около 3-4 месеца нещо се скапа, да речем като копирам някой голям файл почва да го копира, и по някое време се чува как харда спира да се върти, после опитва пак да завърти, понякога успява, а понякога не и крашва със син екран. Преинсталирах Виндовса, пусках check disk, но все още продължава да си прави проблеми. Понякога като се рестартира после биос-а не го засича, но след известен брой опити пак боот-ва. Та въпроса ми е къв му е проблема на тоя хард и има ли някви шансове да се размина без да купувам нов. (Той харда още е в гаранция, но съм отварял кутията и не знам дали ще я признаят).



    P.S.: S.M.A.R.T. capable and status OK

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #28

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    Общо взето съм имал проблеми единствено с Quantum 40GB 7200 на 3-4 години някъде.. който си работи.. но само вертикално сложен... ама тъй като той ми е само за пренасяне на инфо не ми пречи особено... не му е наред електрониката. Но пък иначе старото ми quantum-че е 4.1gb и все още работи перфектно... или поне така си мисля.. стои в бившето гадже и ако го скапе ще я убия [:D]

    Иначе сега съм с Seagate 120GB SATA 7200RPM 8MB Cache... и съм доволен... грее си... и до 60 градуса стига в жегите, ама работи идеално.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #29

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    WD 160gb - на 2 месеца отказа както си работи. Форматирането забива на 7% и не ще, дадох го в 2 фирми(няма да казвам кои, като в едната преди са ми оправяли на няколко пъти дискове с гръмнала електроника) та и от двете места отсъдиха че нищо не става от диска[V]. Та вчера седнах да го човъркам и ... подкарах 80гб от него [:D]. С pq magic направих един дял 80gb който да е в края, опитах и още дялове ма заби яко и посля едва успях да си го върна пак така. Тааа - WD 160gb - кофти номер направи![!]

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Кой хард диск ви е създал проблеми ?

    bu4o - дай го насам - искам да си поиграя снего - може ли ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кой хард диск?
    От sisqou във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-11, 22:13
  2. 1TB хард диск
    От kikiri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-07-10, 14:29
  3. Шум от хард диск
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-05-08, 08:00
  4. Нов хард диск
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 30-04-06, 20:57
  5. 120 гб хард-диск?
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-02-04, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе