Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с видеокарта или нещо друго?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    По-долу е показан screenshot на монитора ми (TFT Adi) при пускане на компютъра (още от самото начало). След рестарт проблемът изчезва.



    Засега зная със сигурност, че не е монитора, защото на друг компютър не се държи така.



    Моля, дайте вашите предположения какво би могло да е причина за проблема.




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    видео карата най-верочнот или driver пробвай да го смениш. Ако пак прави така пробвай с друга видео карта.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    79
    #3

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    100% Видеото... пробвай с по-стар дривер. ( АТИ ли е?)

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Видеото е. Пробвай с по-НОВ драйвер и си поиграй с настройките на Bios-a, както и с драйверните настройки. Този проблем е свързан с графичната памет.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    При мене подобни черти излизат като се поизпържи картата.Виж и работната температура

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #6

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Картата е GeForce2MX/MX400, 32 MB.

    Ще потърся по-нов драйвер, ще опитам и update на BIOS (дано после изобщо се вижда нещо на монитора [])



    ru-boy, ако ти се пише, обясни ми малко по-подробно. Ако проблемът е в графичната памет, защо до преди месец, без никакви промени оттогава, не правеше така. Питам от любознателност, можеш и да не ми отговаряш.



    МАКАРОВ, искаш да ми обърнеш внимание да сменя пак вентилатора ли? За пети път ще ми е [8D]



    Благодаря ви за идеите. А ако си остане така, има ли някаква опасност според вас?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #7

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Не Не казвам да сменяш вентилатора а да кажеш на какви температури работи картата ти.Друго което можеш да провериш дали кабела прави добър контакт с картата

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #8

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Смених драйвера - няма промяна.

    МАКАРОВ, колкото и да ме е срам, нямам представа как да видя температурите. (Женска му работа[]), но ще се опитам да разбера.

    Кабелът поне зная къде е, проверих го, смених го, няма промяна.



    Забравих да кажа, че чертите се появяват само при първото пускане на компютъра (при мен около 8.00), след което до края на "работния му ден" (02.00), независимо колко пъти е спиран и пускан.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Ами с една програма ама как и беше името CPUCool ама нека и другите да кажат защото аз не съм ного доволен от нея мисля че и Motheboard monitor трябва да ти изведе такава информация.Иначе на диска с дъното няма ли такива глезотии?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Още при стартирането на Windows-a ли се появява това чудо?

    Аз имах подобен проблем с Matrox + Mozilla

    виж първо кои програми се зареждат в паметта при първоначално стартиране, сведи ги до минимум и виж дали има ефект

    Ако не те е страх да пипаш в BIOS-a на компютъра бих ти препоръчал да направиш следният експеримент :

    влизаш в BIOS /обикновенно с DEL клавиша при първоначално зареждане/

    и някъде в Advanced ... трябва да има AGP APERTURE SIZE, сложи го на най-малката стойност която позволява и пробвай как ще се държи

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    70
    #11

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Моля, дайте вашите предположения какво би могло да е причина за проблема

    <div align="right">Originally posted by Jenny*-*13/03/2004*:* 08:38:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    На мен ми прилича на хардуеърен проблем с видеокартата. Няма откъде да се черпи точна техническа информация, но шаблона на артефактите ми прилича на пулсации смущаващи обмена с паметта или захранването и. Довода ми е, че електролитните кондензатори, изглаждащи напреженията след различните импулсни стабилизатори стареят и губят капацитет. Явно след като загрее картата влиза в по-нормален режим на работа, но за мен проблема няма нищо общо със софтуеър, нито драйвери, нито ОС. Каквото и да е само можем да гадаем, но на твое място бих мислил за нова карта.

  14.  
     
  15. DIL
    DIL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    138
    #12

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    и аз съм срещал такъв проблем с видеокарта Vodoo Banshee.

    Още в BIOS-а екрана на вертикални ивици.. след рестарт всичко беше тип-топ.

    С друга карта нямаше такова чудо!

    Така че Jenny, ако картатa е гаранционнa я носи направо в сервиза

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #13

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Благодаря на всички.



    Тъй като проблемът се явява още при зареждането на BIOS, предполагам, че msashev е прав.



    Ще си помисля за нова карта []




  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    8
    #14

    Проблем с видеокарта или нещо друго?

    Последен Шанс



    Изключи захранващия кабел на PC-то, извади картата и я почисти с контактен спрей (ако нямаш става и с чист спирт 95% има го в аптеките и е стотинки). Леко почистваш и AGP слота на дъното (става с капкомер или спринцовка с игла). След е като изсъхнат нещата връщаш картата, затягаш хубаво и пускаш PC-то. Ако пак прави същото още при BIOS-а значи си за нова карта



    P.P. Задължително излкючи PC-то от захранването!!!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ТЕРМОСТАТ ЗА СМЯНА ИЛИ .....НЕЩО ДРУГО ?
    От burmat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 17-05-13, 19:15
  2. Сanon SX 500 IS или нещо друго
    От valga във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-13, 23:32
  3. Отговори: 64
    Последно: 13-07-12, 16:54
  4. And the Winner is ... Смях или пък друго нещо ;)
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 12:01
  5. Вирус или нещо друго ?!
    От Lazy Dog във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 14-12-04, 20:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе