Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #16

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    странното при чистия 6600 е че при него не се наблюдават артефакти преди да се издъни, просто след определа честота изобщо не пали

    това е заради ниското напрежение, чипа има много повече потенциал с малко повече волтове, те за това и не загряват толкова, моята в най-големите летни жеги над 45 градуса не е вдигала (при стайна към 26-27)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #17

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    Цитат Първоначално публикувано от LordOfEvil
    странното при чистия 6600 е че при него не се наблюдават артефакти преди да се издъни, просто след определа честота изобщо не пали

    това е заради ниското напрежение, чипа има много повече потенциал с малко повече волтове, те за това и не загряват толкова, моята в най-големите летни жеги над 45 градуса не е вдигала (при стайна към 26-27)
    Супер звучат твоите температури,докато аз "горкият" сега не мога да се радвам на такива температури на картата - при стайна темп. от 20* Турбото държи постоянна температура от 55-56*,а при натоварване стига 70*(и това е на ядрото...ами представи си тогава мостът как грее - сигурно с 20тина градоса е отгоре)...затова съм се замислил да си взма един Zalman и да сложа и една допълнителна перка отстрани да го обдухва!

    Ско - пиши и ти какво си измайсторил

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #18

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    странно, моя сега зимата след 3д марк не стига даже 40 градуса

    на 2д държи към 25-27 градуса... колкото и процесора
    явно това е температурата в кутията

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #19

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    Цитат Първоначално публикувано от LordOfEvil
    странно, моя сега зимата след 3д марк не стига даже 40 градуса

    на 2д държи към 25-27 градуса... колкото и процесора
    явно това е температурата в кутията
    Как си охлаждаш кутията Моля процесор държи 40* в idle и 60-65 на Full! а,а аз сум с отворена кутия ама ще си слагам вентилатори че трябва просто задължително,но се чудя как 450W "марково " захранване ще успее ли да захрани и трите вентилатора!?!?!?!?!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #20

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    Е добре де,защо са ти толкова слаби резултатите.....
    @batfilcho, резултатите ми НЕ са слаби, ами твойте са подозрително високи!
    Но да приемем че резултатите ти са реални! Тогава има една подробност, и тя е че дори и да имаш добри резултати на пишкомерските Мракове , друго си е да си пробваш конфигурацията на някоя яка игра като Half Life 2, MOH - Pacific Assault, Far Cry......и т.н! На мен 512Mb едвам ми стигат, пък ти с твойте 256.....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #21

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    Цитат Първоначално публикувано от batfilcho
    Как си охлаждаш кутията Моля процесор държи 40* в idle и 60-65 на Full! а,а аз сум с отворена кутия ама ще си слагам вентилатори че трябва просто задължително,но се чудя как 450W "марково " захранване ще успее ли да захрани и трите вентилатора!?!?!?!?! *
    Tо зависи и от процесора бе
    Аз съм с един семпрон на 2.4 Гхз, той почти не грее, на бърн ми вдига 35 градуса

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    67
    #22

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    @batfilcho, резултатите ми НЕ са слаби, ами твойте са подозрително високи!*
    Но да приемем че резултатите ти са реални! Тогава има една подробност, и тя е че дори и да имаш добри резултати на пишкомерските Мракове , друго си е да си пробваш конфигурацията на някоя яка игра като Half Life 2, MOH - Pacific Assault, Far Cry......и т.н! На мен 512Mb едвам ми стигат, пък ти с твойте 256..... ( ТА НАЛИ ГОВОРИМЕ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО САМО НА КАРТАТА А НЕ нА РАМА )
    Ами виж,в игрите ми насича поняког САМО заради тъпите 256Мб РАМ,която бачка на слаба честота и незнам си там кви кирливи тайминги,а марковете УЖ не били зависими от РАМа...ако не ти се вярва мога безпроблем да си направя скрйншот на резултата и някой ,който меже да ми ги качи в сетком-а,защото намен ми дава,че няма място в папката за качване(че снимката е много голяма,а всъщност е в пъти по малка от допустимото) за да можеш да се обедиш(ако мислиш ,че лъжа нещо* ) нямам никакви други проблеми с нищо!Играх даже и Кинг Конг на макс всичко без филтъра и си вървеше ок,само понякога бавеше и то пак заради паметта! По нататъка ще сложа тестове и на другире игри на макс детайли (Фар Край,Доом 3,ХЛ2 - която м/у другото е много лека игра и е повече за тест на Реадоните,ама ОК и др. по-тежички игри)...няма да тествам на Ф.Е.А.Р. или Куейк 4 защото там и 7800ГТХ се дъни здраво,пък какво остава за мен :knuppel2: Това е засега*

    ПП: А забравих да кажа само още едно нещо - аз съм с драйверите 77.76 ,виж нещо да не си си сложил скапани драйвъри!*

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #23

    Re: Оверклок на ГБ6600 Турбо Форс (GV-N66128DP)

    Аз съм със 7.6.4.4WHQL

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на турбо сапунер
    От vankicha във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 12-01-11, 09:07
  2. Отговори: 14
    Последно: 20-11-07, 17:13
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-06-06, 11:30
  4. оверклок на Duron 900(4.5x200)?KAK?
    От pesho2000 във форум Овърклок
    Отговори: 18
    Последно: 09-09-03, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе