Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1

    OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    И така като все ки човек около празниците реших и аз да си направя един хубав подарък - нов компютър. Аз като човек, който няма много излишни $$$ за харчене, реших да дам малко-повечко $$$$ тоя път и да сменя като цяло платформата. Та реших и поръчах: EPOX 9 NPA + ULTRA, 3200+ AMD 64, 2х 512 МБ A-DATA 500MHz и един Cooler Master HYPER 6 +(много плюсове станаха, но какво да се прави ). Кутията щеше да бъде FOXCONN 3 GTH-001, но свърши докато се наканя и благодарение на Mr. TECHNO се уредих с една 3 GHT-061 . Та поръчах си аз на MOLLOV да ми изнамери добре клокващ се 3200+, но след 1 седмица ми се обажда и вика искаш ли OPTERON с 1 МБ L2 кеш. Аз викам като няма разлика в цената взимай. Та видях аз темата за тях в hardwarebg-о и поразгледах това онова, но точно нямаше още внесени бройки. Викам си тука ударих кьоравото. Точно миналата събота към 12 часа вече стисках в ръце големият кашон, току що доставен от спедитора. С помоща на Mr. TECHNO сглобихме машината и я подкарахме. След малко бъзикане и 5-6 рестарта машината захапа на 1,7 V за проца и на 9х300 МХц(9х200 е фабрично). Паметта си държеше 245,5 МХц. Но забелязох, че е на едноканален режим. След 2-3 ден като ми остана време я закачих на 3 и 4 слот за да стане двуканална. Какво ми беше учудването като и тя захапа на 300 МХц. Просто утрепа рибата. Проца го оставих на авто, понеже MOLLOV спомена, че проца ми се клоква на 2700 МХц само с 1,5 V, но след малко бъзикане с BIOS-а разбрах че трябва да оставя волтажа на авто. Така в момента той варира взавизимост от натовареноста на проца между 1,57 до 1,6 V. Проца може и още, но не желая да насилвам нещата. Ето една снимка http://fearme.hit.bg/pix/RAM.jpg Според мен с тея 900 МХц, това си е чиста проба клокерски проц, при това на въздух си се охлажда подобаващо добре. Четох че някъде хората са го изюркали и до 3000 и нагоре МХц на въздух.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Да ти е честита новата придобивка! Със здраве да си я ползваш! ......ама и да не забравиш да почерпиш, ей! :dock:

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #3

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Честито .. аз си поръчах такъв и го чакам до няколко дни но ме притеснява факта че паметта ми е 2х1GB Kingmax DDR400 - дали зависи много от паметта и в случая тя да ме закопае и да не мога да направя никакъв клок

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Nistel, не се тревожи много. Защото дори паметта ти да не се клокне много, то проца ще се. Единствената разлика, е че ще работят асинхронно, но това да не те тревижи. Какво дъно си решил да взимаш или вече имаш?

  6. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #5

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Честито LUDIA
    Тези Opteron-и направо летят,а и с тази хубава памет...

    Цитат Първоначално публикувано от Nistel
    Честито .. аз си поръчах такъв и го чакам до няколко дни но ме притеснява факта че паметта ми е 2х1GB Kingmax DDR400 - дали зависи много от паметта и в случая тя да ме закопае и да не мога да направя никакъв клок
    важното е че не е PQI

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #6

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Дъното е ASUS A8N-SLI Premium а за процесора съм приготвил и един CM Hyper 6+ .. дано да не уцеля пак кофти бройка като сегашния ми Бартън 2500+ :knuppel2:

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    @Ludia мамка му и залман , бая ни поизпоти

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Насе точно COOLER MASTER HYPER 6+ е!!!
    Nistel, много внимавай с поставянето на този ХИПЕР 6+, че ние с Наско бая се озорихме докато го поставим. Много внимателно си прочети опътването и гледай как се поставя щото после да не ревеш. Освен това този охладител е гигантски така първи виж дали ще ти се събере в кутията!!!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #9

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Чак пък новите крале... хората одавна си експоатират оптерон 1хх, още откакто пуснаха с939 модел. Паметта направо е надминала себе си...

    А имам 1 въпрос към тебе - пусна ли му 24-часов prime тест?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #10

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    LordOfEvil, не съм пускал, какво да кажа според мен са тъпотиий. За мен реалното натоварване е като пусна някой гейм дето иска майка си и баща си и го джиткам без проблеми сумати и време. Я кажете сега, че забелязах един странен проблем при мен. Значи исключвам компа, отивам на бачкане, като се върна и го включа винаги УИНа забива при зареждането си, като го рестартирам се оправя. После дори да имам рестарти по машината за разни други глупости не се успива. Това е само на истинала машина. Помислих си че е от паметта и дигнах леко на 2,8 V напрежението и, но уви не помага. Аде ако някой има идея от какво може да е, да каже 2 лафа.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #11

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Хич не са глупости, правило Н1 е че нестабилния клок "коруптира" операционната система. Ако искаш стабилна и гарантирано безпроблемна машина трябва да и направиш стрес тест.

    Тя дори и да си върви добре нестабилните компоненти малко по малко дават дефекти, които се трупат и в един момент стават явни.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    За забиването - след като рестартираш и всичко се зареди нормално, тогава дай пак "Shut down". Изчакай 2-3 мин. и го пусни. Ако пак ти забие значи не е о тпрегряване или нещо подобно, а став анещо при гасенето на компа. Бързо ли ти се Shut down-ва компютъра?

  16. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #13

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Фукльо, пак нищо не си казал за батко си дето те уреди*

    Ама нищо, аз пак ще бъда добър и няма да ти пращам резултати от тестове на моя, че да не те подтискам*

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    Кажи де ( шанаджия ) не са прави на скромен , а какво направи с потрошеното ЗалмаН?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #15

    Re: OPTERON 144&146 новите звезди на overclock сцената

    А какви парици по-конкретно излезе машината. Частите са избирани добре, а и проца очевидно също е избиран. Страшно ме блазни и мен една подобна машинка, че много се застоях на този с.754.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам СРU Opteron 144 сокет 939
    От nikivel във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 03-04-09, 23:03
  2. Билети за Iron Maiden пред сцената 40лв - 3бр.
    От Pesho25 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 02-06-07, 13:10
  3. Opteron 144 отново на пазара
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-06, 17:39
  4. Наличност на Opteron 144
    От Ivo Wolfen във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 17-02-06, 12:34
  5. Opteron?
    От G_R_U във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 11-10-05, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе