Резултати от 1 до 13 от общо 13

pomost za overclock

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    12
    #1

    pomost za overclock

    Здравейте у4астници във форума на сетком,следя от 6 месеца този форум и мисля 4е е отли4ен.Честно казано не съм много на ти със хардуера но реших и аз да се пробвам запален от мненията изказани във форума.Щайгата ми ве4е е стари4ка,но мисля 4е имам възмойност да я поиздуя малко.Конфигурацията е дъно DFI AK74EC,процесор атлон 750(в момента е на 800),памет 2х128 мб. на 133 ,radeon VE 64 DDR TV OUT.DVD,Teac RW,HDD Quantum 20 gb ATA100.Та въпросите ми са дъното ми не поддържа промяна на множителя и мога да променям само FSB.В момента

    съм 7,5 х 107,паметта работи на 142 като FSB и памет работят асинхронно с множител 1,33.Когато намаля паметта на 100 за да мога да

    издуя процесора на пове4е от 800 компа забива,може би атлона не може пове4е макар 4е се съмнявам.Мога ли да променям множителите на паметта,AGP и PCI откъде,ако е възможно защото в момента AGP работи на 4х72 и не зная колко държи,освен това и 4естотата на PCI слота е вдигната.Извинявайте за некомпетентността,може би ви досадих,но сте се радвам някой да помогне.

    Благодаря предварително







    Редактирано от - niki на 19/03/2002 19:47:19

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    79
    #2

    pomost za overclock

    hI. Mai,ni6to pove4e ot tova nemoge da se napravi

    dqnoto ti ne stava za tia raboti,s drugo dqno moge6 da

    probva6 7x133,ima statii kak da stane,tova




  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #3

    pomost za overclock

    Оцвети с моливче мостчетата на Athlon-a,така че да добиеш по-голям множител иначе друг начин не виждам с това дъно.Следващият модел поне има DIP превключватели за множителя и е с KT133A чипсет.




  5. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    388
    #4

    pomost za overclock

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Конфигурацията е дъно DFI AK74EC...

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Свирено..... няма как да "пипаш" множителя, а ако свържеш мостчета можеш да дигнеш до 10х ако не се лъжа ставаше само с връзване - ако процесора издържи до толкова.....



    <-- AMD Inside -->

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    12
    #5

    pomost za overclock

    blagodarq za pomosta,na men systo mi e qsno 4e bez promqna na mnojitelq nqma da mina lo6oto e 4e moga samo s most4etata na procesora da go napravq.Bqh 4el nqkyde statiq za tova kak stava no ne moga da se setq kyde,nqkoi ima li ideq kyde da otida?




  7. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    388
    #6

    pomost za overclock

    То линк-а хубаво ще ти го намеря, но мислил ли си с какво ще срежеш всичките L2, L3, L4, L5 и L6 мостчета, че после да можеш да правиш комбинациите?!?



    Въобще не е лесно, ако си мислиш че е така.... тия мостчета са само за laser, най-добре да се отиде фабрично да ги срежат



    По-добре си вземи ново дъно, дори и втора ръка да е пак се намират читави предложения, можеш и Abit да си вземеш даже и да минеш без ввякакви издевателства над процесора....



    А и се сещаш, че тоя процесор ще си остане "вечно твой" след това "нарязване"....



    <-- AMD Inside -->

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    12
    #7

    pomost za overclock



    ami to v takyv slu4ai entusiazma mi da opeka procesora mai vze

    da namalqva,po dobre da prodada athlona i s malka dobavka (predpolagam gore dolu kolkoto da smenq dynoto)da vzema edin duron na 1200 ,rezultata ste e systiq ,samo deto nqma da mi se otoplqva staqta tolkova.




  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #8

    pomost za overclock

    Vzemi si edin Athlon XP i pak she te topli iako...che i iaca she si pravish na nego.Moge niakoi pat da probvam cigara da zapalia ot nego




  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    12
    #9

    pomost za overclock

    Шегувам се естествено за отоплението на стаята,със сегашния атлон 750 клокнат на 810 при пълно натоварване никога не ми е вдигал пове4е от 44 градуса




  12. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #10

    pomost za overclock

    Ти на това клок ли му викаш? Поне на 950 го пусни, че тогава употребявай тоя термин...



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    12
    #11

    pomost za overclock

    abe nali za tova vi pitam tuka kak moga da go klokvam pove4e ami pro4eti po nagore kakvo e pisano,nali bez da pipam mnojitelq ne moje da vdigna pove4e,a pyk ne mi se igrae da reja l2 i t.n




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #12

    pomost za overclock

    Emi kato ne ti se igrae niama da clockvash...




  16. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #13

    pomost za overclock

    С това дънце няма да стане да си вземеш нещо повече от Athlon на 1G защото дъното не поддържа 266 МHz шина. По-добре си вземи някой Duron.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. overclock p4 2.4
    От mamuta във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-04, 23:43
  2. Kak da ogranicha skorostta ? POMOST !!!
    От kamen71 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 22-01-04, 15:33
  3. 1.8A Overclock
    От nForcer във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 28-09-02, 17:10
  4. pomost za tv
    От niki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 28-03-02, 13:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе