Резултати от 1 до 12 от общо 12

AMD Sempron 2300+

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #1

    AMD Sempron 2300+

    Здравейте,
    в момента процесора ми работи на 1600 Mhz мога ли да ги вдигна и как ?

    Сори за тъпия въпрос ама....., то с питане и до Цариград се стига....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: AMD Sempron 2300+

    Eeeee Фанта, разочароваш ме !
    Без да знаеш дъното , рама и захранването , даже и охлаждане не е дал - "как да го клокнем" и ти му даваш акъл как да си опука нещо !

    Първо процесора е на 166,6 шина с множител 9,5 , което прави 1583мхз
    може да се пусне на 200 шина ( 1900мхз ) , но само на подходящо дъно , рам и захранване , а също така зависи и от самия процесор!
    Не забравяй че ако нямаш AGP / PCI lock с вдигането на шината може да си опукаш най-малко дъното !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    22
    #3

    Re: AMD Sempron 2300+

    Малееееее аз си мислех че е лесно... баси. Ами мога да дам следните данни :
    Дъно: ECS M848A
    чипсет: SiS748
    Ram: 512 MB
    Zahranvane: 400 W

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: AMD Sempron 2300+

    с такова дъно съм освирквал на 200fsb , но с малко зор

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #5

    Re: AMD Sempron 2300+

    За пръв път чувам за такъв модел. Аз имам Семпрон 2400+ който по дефолт беше на 10х166, вдигнах честотата на шината на 200 и заспа на 2 ГХз (2800+), температурата се вдига с 2-3 градуса не повече. Първо виж в менюто за избор на множител, дали няма избор "Default". След като разбереш колко е множителя по дефолт (най-вероятно 10) пусни шината на 200, предполагам няма да има проблеми. За Семпроните съм чувал, че имат споменатият от Мр. Техно lock и няма място за притеснения при един малък клок. Заслужава си да опиташ, аз толкова го отлагах и сега ме е яд че не го клокнах по-рано, резултатът е осезаем, макар и не много голям (20% все пак).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: AMD Sempron 2300+

    на семпрон да пипаш множител , и да не се притесняваш за agp/ pci шината , без да знаеш дали дъното не ги повишаеа- е извини ме , но е малко пресилено да даваш акъл за клок. Може да даваш акъл, но при у-ие че си клквал на такова дъно и всички процесори са еднакви! ( имах много 2400 семпрони , но само два от тях тръгваха на 10 х 200 )

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    1
    #7

    Re: AMD Sempron 2300+

    дъно "K7 Upgrade-600", "Socket462",CPU AMD Sempron 2400+,RAM DDR400 . FSB в зависимост от джъмперите поддържа 200;266;333;400Mhz. Kато го купих работеше на FSB333MHz и CPU 1666Mhz/166x10/. Преместих джъмперите на FSB 400МНз CPU потегли само на 2GHz/200x10 ; Sempron2800+/. На който не му се вярва да дойде да види - никакви проблеми с температурата,не забива,ох;аждането - обикновен вентилатор.Не разбирам от тия неща но от месец си върви перфектно

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: AMD Sempron 2300+

    това означава само че имаш добра бройка процесор !
    и предполагам добро захранване .
    Със здраве да го ползваш

    ( за спорта 2200+ съм го пускал на 233 фсб и пак работеше като 2800+ )

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    1
    #9

    Re: AMD Sempron 2300+

    Здравейте и от мен.
    Преди да пускам нова тема, реших да погледна за стара такава, успешно.
    Искам да си клокна процесора, защото вече съм прежалил машината и мога да и причина каквото си наума, но все пак без проблеми. Видях че тук има хора, които могат да ми обърнат нужното внимание за постигане на целта ми.
    Моят процесор е същия като този на Lazik, но да му припомня конфигурацията:
    AMD Sempron, 1583 MHZ (9,5 x 167) 2300+

    За да може да ми помогнете подобаващо, разбрах че и трябва да ви дам информация за дъното ми: (за да бъдa възможно най-точен съм сложил screen ( http://www.picvalley.net/u/878/589050332.JPG ) на информацията от Everest-a за дъното ми)
    Ако трябва още някаква информация, веднага бих я предоставил!
    Много ще се радвам, ако ми помогнете .

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: AMD Sempron 2300+

    добре дошъл във форума

    с най-голямо удоволствие бихме ти дали напътствия, но за начало трябва да споменем нещо много важно - малко е рисковано да клокваш стари части, защото по една или друга причина възможностите им са намалени от продължителното ползване

    първо - дъното хич не от клокърските, даже е правилно да кажем, че е от сериозно ниския клас, който дори и като нов няма особен скрит потенциал

    второ - за хубав клок трябва и хубаво захранване. твоето (най-вероятно) е доста старо, което ще рече, че напреженията или ще играят, или ще са ненормално ниски/високи

    трето - семпроните не са особено клокващи се, а още повече, че и % прираст в производитеността е доста по-малък от % на клока

    четвърто - за да избегнем проблем с нарастващата температура задължително ще трябва да сложиш нова паста на процесора, да му почистиш радиатора от праха и т.н. профилактика

    пето (и стига толкова засега) - вдигни след това шината с 15-20 мхц и да видим какво ще стане. това ще е напълно безопасно, но поне ще ти даде някаква представа за ръста в температурите, стабилността, нуждата от по-висок волтаж и т.н., а после ще я мислим за нагоре

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #11

    Re:AMD Sempron 2300+

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    първо - дъното хич не от клокърските, даже е правилно да кажем, че е от сериозно ниския клас, който дори и като нов няма особен скрит потенциал
    няма много голямо значение дъното дали е от високия клас ДФИ или Асрок, човека не гони екстремен клок. Приницпа е дъното да е един клас над процесора , т.е. при Семпрон процесор с ФСБ166 да се вземе дъно със дефаулт 200ФСБ , т.е. КТ600 или НФ2. Пуска се на 200ФСБ (асроците са много лесни с джъмпера за това ), памета 1:1 (не асинхронна) и нямаш проблеми с ПЦИ шини .

    Явно това дъно не е много подходящо, след като е за 166ФСБ по принцип, може и да направи 200, ама може и да не стане и при това вдига ПЦИ шините, т.е. не е добре да препоръчваме такъв оверклок на начинаещи.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    четвърто - за да избегнем проблем с нарастващата температура задължително ще трябва да сложиш нова паста на процесора, да му почистиш радиатора от праха и т.н. профилактика
    Профилактиката за която обясняваш трябва да се направи и без клок, щото задръстен или разбит вентилатор , или лоша паста може да вдигне температурата с 10-20 градуса , в сравнение с 2-3 от оверклок.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    трето - семпроните не са особено клокващи се, а още повече, че и % прираст в производитеността е доста по-малък от % на клока
    Семроните са нормални с.А процесори като Thoroghbred или Бартон, клокват се и много и малко в зависимост от бройката, както и другите. Не виждам на кво се дължи мнението че Семпрона е орязан процесор , освен на това че рейтинга не му е реален в сравнение с Атлон (1500Мхз са 1800+ и 2200+ при Семпрон). Както се пуснат Атхлон и Семпрон на 2.2Гхз , при еднаква шина , производителността е еднаква, и шанса да направят тея мхз и при двата е еднакъв (т.е. си е късмет)


  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:AMD Sempron 2300+

    гледам стар кадър се завръща... това е добре, да има още един IT-ориентиран съфорумец


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Конвектор SilverCrest SKD 2300 A1 - мнения?
    От menkabg във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-14, 03:23
  2. Избор на 46 инча до 2300
    От digital11 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 09-05-12, 09:13
  3. Купувам управление за Logitech Z - 2300 2.1 система
    От caldera.negra във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-11, 21:37
  4. Въпрос за изгорели сателити на Z-2300
    От sw2v във форум Тонколони
    Отговори: 7
    Последно: 12-04-10, 11:50
  5. Daisy PhotoClip DM 2300
    От genhack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-04, 03:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе