Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #1

    Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    Имам въпросните колонки, но за съжаление ми изгоряха сателитите - незнайно по каква причина.
    Бидейки извънгаранционни в мост ми казаха , че не може да направят нищо по въпроса.
    Та дилемата ми е, дали мога по някакъв начин да ги заменя - евентуално бих искал да сложа на тяхно място готови колонки,но не такива за ПЦ. Единственото условие е да са лява и дясна и до към 200 лева и 2-те. Бихте ли препоръчали нещо?


    P.S. Темата е copy/paste от hwbg ,тъй като там все още нямам отговор.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    Просто намери колонки, с отговарящ импеданс ... друг е въпроса дали ще свирят прилично - това трябва да остановиш с проба.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re: Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    Ми тея би трябвало да свирят по-добре от оригиналните ти (аз имам Z-3e и знам каква пръчка са) http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=11849 .Ако пък искаш по-скъпи -разгледай сайта .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    81
    #4

    Re: Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    CrossBlade е прав

    Виж си импеданса и си търси прилични колони. Ако не го пише по кутиите, може да го пише в книжката или търси в нета.

    Може и втора употреба от някоя минисистема-хем ще свирят доста прилично, хем ще ти излезе по-евтино.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #5

    Re: Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    Освен импеданса трябва да се отчете и факта, че те ще свирят от 100-150 Hz нагоре, т.е. баси не са им необходими. Затова предложението на Vanquished или нещо подобно.
    Друг вариант е по един широколентов говорител на канал, даже може и без кутия да се мине.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #6

    Re: Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    Мерси на всички за отговорите. За сега си взех тези от техномаркет. Не съм много претенциозен по отношение на звука, така че мисля, че ще ми свършат работа.

    П.С. Видях предложението на Vanquished прекалено късно- иначе щях да взема неговите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    29
    #7

    Re:Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Ми тея би трябвало да свирят по-добре от оригиналните ти (аз имам Z-3e и знам каква пръчка са) http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=11849 .Ако пък искаш по-скъпи -разгледай сайта .
    Хи,

    Би ли обобщил какъв модел са точно тези колонки, защото линка не работи вече..
    Подмотквам се вече половин година без сателити и откачам. Трябва да си взема някакви..

    Мерси!




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    29
    #8

    Re:Въпрос за изгорели сателити на Z-2300

    Цитат Първоначално публикувано от sw2v
    Мерси на всички за отговорите. За сега си взех тези от техномаркет. Не съм много претенциозен по отношение на звука, така че мисля, че ще ми свършат работа.

    П.С. Видях предложението на Vanquished прекалено късно- иначе щях да взема неговите.
    Хи,

    Кажи как са тези колонки?
    Заслужава ли си да си ги взема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Просавам Субче bench и сателити Thunder
    От svetlio_88 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-12, 23:44
  2. Избор на 46 инча до 2300
    От digital11 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 09-05-12, 09:13
  3. AMD Sempron 2300+
    От Lazik във форум Овърклок
    Отговори: 11
    Последно: 19-03-09, 14:17
  4. Трябват ми изгорели харддискове
    От HiFi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-07, 13:01
  5. Изгорели PCI слотове
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 16-08-05, 18:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе