Резултати от 1 до 9 от общо 9

Pitane za AGP i PCI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    71
    #1

    Pitane za AGP i PCI

    Питането ми е следното:

    Нормално Сандра 2002 ми дава Speed на AGP 68MHz и на PCI 34MHz

    Поставям в BIOS CPU/RAM/PCI 133/133/33 при което би трябвало автоматично да се включи делителя за AGP. Опитах се да проверя това със Сандра, но тя твърдо отказва да покаже какви са му мегахерците - просто параметъра Speed липсва (изчезва някъде), дори и за PCI.

    Как мога да проверя на колко е AGP-то?



    Предварително благодаря



    П.П. Cel800@1064, CUSL2-C

    След клокването процесора качва само с 4 градуса при работещо SETI и достига 48` при стайна т. 25`

    Процесора е степинг C0 и се държи стабилно без пипане на напрежението.




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Pitane za AGP i PCI

    Дръпни си FuzzyLogic III от http://www.msi.com.tw/

    работи и на други дъна и поне за AGP/PCI clock ще ти свърши работа според мен...




  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Pitane za AGP i PCI

    Даже гледам IV има вече...

    ...но никаква работа не върши.. търси Fuzzylogic III или PC Clinnic III.. и опитай с тях...



    Edited by - DeathKnight на 20/06/2002 11:01:28

  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #4

    Pitane za AGP i PCI

    За тези работи не се доверяваи на сандрата.




  6. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #5

    Pitane za AGP i PCI

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Питането ми е следното:

    Нормално Сандра 2002 ми дава Speed на AGP 68MHz и на PCI 34MHz

    Поставям в BIOS CPU/RAM/PCI 133/133/33 при което би трябвало автоматично да се включи делителя за AGP. Опитах се да проверя това със Сандра, но тя твърдо отказва да покаже какви са му мегахерците - просто параметъра Speed липсва (изчезва някъде), дори и за PCI.

    Как мога да проверя на колко е AGP-то?



    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Ами нормално е Sandra-та да вади малко грешна стойност, тъй като съм забелязал, че закръглява леко нагоре!

    Освен това PCI шината никога не е точно 33Mhz според мен, защото 133/4=33,25 Mhz. Освен това не знам тези делители по дъната доколко са точни!?

    Но сметни сам и ще видиш:

    Ако PCI шината ти е малко над 33, Сандрата ще закръгли нагоре и става 34*2=68 Mhz и 34*4=136... На моето дъно показва точно това.



    Но и на 68Мhz не би трябвало да имаш проблем с AGP-то!




  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    71
    #6

    Pitane za AGP i PCI

    DeathKnight, Благодаря за линка! Дръпнах IV, но нещо не върши работа (както пишеш), сега ще дръпна ІІІ да видя.



    Milanoff, не че имам проблем или по-точно проблема ми е, че не мога след клокването да проверя стойностите на AGP и PCI макар, че на PCI твърдо съм дал 33MHz (показва 34MHz).



    Просто не съм сигурен всичко ли е OK с AGP-то, инак компютъра се държи стабилно и дори SETI работи безпроблемно.




  8.  
     
  9. Member Аватара на Milanoff
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    209
    #7

    Pitane za AGP i PCI

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Milanoff, не че имам проблем или по-точно проблема ми е, че не мога след клокването да проверя стойностите на AGP и PCI макар, че на PCI твърдо съм дал 33MHz (показва 34MHz).



    Просто не съм сигурен всичко ли е OK с AGP-то, инак компютъра се държи стабилно и дори SETI работи безпроблемно.

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    От наблюденията ми върху Сандрата мога само да ти препоръчам някоя от версиите 2001 Про! Специално на мойто дъно (Soltek 75 KAV), 2002 дава грешка при определянето на паметта и температурата на процесора, а при 2001 този проблем го няма( Ако искаш ще проверя и утре ще постна и точнато за коя версия става дума ;-) )!



    Пробвай, пък може и да стане!




  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #8

    Pitane za AGP i PCI

    Излезе нов ъпдейт в които от Sisoft твърдят че са го опровили тоя проблем !



    ASUS A7V333;AthlonXP 10x171(1710;2x128MB DDR400 Kingmax CL2,5 @2,5/2/2/5/2CMD;ASUS V8170DDR@3060/486;40GB IBM 60GXP;C-Media 8738 on board 1x7200rpm;EVERCOOL ND15 cooler + 2xFan on case

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    71
    #9

    Pitane za AGP i PCI

    Fuzzylogic III и PC Clinnic III така и не успях да ги намеря и да си ги дръпна.

    Инак компютъра се държи стабилно - оставих го да поработи близо три дни с работещо SETI и не се е наложил нито един рестарт.

    Темп. на процесора достига 51` през деня при стайна 25-26` (не помня как се поставяше знака за градус), през ноща пада до 44-45`

    Ще трябва да се сложи нов радиатор с вентилатор, че в момента е някакъв мъъъъничък и слааааабичък




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. spesho pitane
    От meraklia_pz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-06, 16:47
  2. pitane za MuOnline
    От R3za4kAta във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 24-02-05, 08:58
  3. CD Rom pitane
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-01-04, 21:01
  4. Malko pitane...
    От Боби във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-03, 15:33
  5. IMAM PITANE...
    От IV във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-02, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе