Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Как да клокна C2Duo 2160

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #31

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    E2160 с това дъно стига до 3.2GH  , следва FSB WALL.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #32

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    ами моя е4500 го пуснах @3200, но при ортос ми вдига температура към 65. Не знам дали е висока, мисля да си взема ето това охлаждане, че ми хареса http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1944 и ще го вдигна още мъничко Рамта тази кирлива А-дата се наложи обаче да я сваля на 730* 4-4-4-12, че не искаше да зацепи на 800... обаче все продължава да ми дава тъпата виста 4.8 Score на процесор и памет... всичко друго ми е на 5.9

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    105
    #33

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    Я и аз да питам , имам същия процесор но с Jetway I35P-SG , въобще не мога да се ориентирам в тоя техния биос , от коя опция , да заключа PCI E на 101 мхз , от къде се повишава честотата на шината , ако има някой със същото дъно , да подскаже малко моля .

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #34

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    разгледай тук какво са написали колегите от хардуербг
    http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=116814

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    105
    #35

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    разгледай тук какво са написали колегите от хардуербг
    http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=116814
    а оправих се , биоса по различен и докато се ориентирам ....
    Пипнах само това
    PCIEX - 101
    HOST/PCI-333/33
    процесора на 3гхз доволно

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #36

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    Сложих шината на 334 и сега съм на 3000 Mhz.Иначе с покачване на волтажа стига и до 3200 Mhz.Излиза че няма по-добра покупка в момента за тая цена.Не съм тествал за стабилност ама мисля че ще се справи и сега ще го пусна.
    http://picbg.net/img.php?file=524742339b752949.JPG"][/url]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #37

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Засега само като барна CPU FSB го клоквам до 2160 Mhz(20%).Колко още може да се клокне разумно с бокса?Като пипна повече CPU FSB машината работи известно време и се рестартира.Ясно е че трябва да пипна и други настройки освен шината ама не разбирам особено от клок.Ще съм благодарен ако някой сподели коя стойност на колко да барна така че машината да не стане печка и да работи стабилно,целта ми не са рекорди.Конфигурацията сега е:Температурата в момента е:
    имам 2 въпроса:
    - този процесор всъщност не е ли Dual Core 2160 (някъде четох за овърклок май до 3.7 GHZ на такъв!!!)
    - коя е тази програмка на скриншотовете?

    аз си взех Dual Core 2180 т.е. 2 ghz, ама имам чувството, че дъното asus P5KPL-VM и бюджетната рам transcend, която сложих май няма да позволят някакъв особен овърклок

    биосът има втрадена опция за вдигане с до 30%, ама вистата например не щеше да се инсталира в тази ситуация и трябваше да върна настройките по подразбиране...

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #38

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    C 2 Duo е процес
    http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36106

    Скрийнчетата са от Intel Thermal analysis Tool,програмата е от най-добрите за следене на температурите при C2Duo:
    http://www.techpowerup.com/downloads/392/mirrors.php

    Аз съм с дъно на Gigabyte,P31 DS3L.Рамта е SuperT 2x1Gb DDR 800 CL4.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #39

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Скрийнчетата са от Intel Thermal analysis Tool,програмата е от най-добрите за следене на температурите при C2Duo:
    http://www.techpowerup.com/downloads/392/mirrors.php
    а, ясно, обаче съм мяркал инфо, че дава различни стойности в сравнение с други програми

    може също да се използва speedfan, хубава е, или тази http://www.alcpu.com/CoreTemp/ и да се сравнят резултатите

    според CoreTemp при нормална "офис" работа температурата на двете ядра при мен е около 40 гр (без овърклок и стайна темп 20 гр), но пък съм сложил температурно контролирн вентилатор на охладителя, който се върти само с около 800 rpm (уж за по-тих компютър...); при предишния вентилтор, които постоянно се въртеше с около 2300 rpm, сякаш температурата беше малко по-ниска....

    ...така че, тези ниски температури при овърклок малко ме озадачават, не е ли разумно да се проверят и с други програми?



    speedfan и core temp ми дават с 3-5 градуса по-ниска температура отколкото ТАТ (май ще трябва да ускоря оборотите)

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #40

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    При мен температурите от двете програми са почти еднакви:

    Ниската температура при мен се дължи донякъде на кутията Foxconn която е много добре обмислена.Иначе боксовия вентилатор върти на ~900rpm/min.Той обаче взима свеж въздух чрез нещо като тръба на страничния капак на кутията.Отзад имам един който изкарва топлия въздух навън.Захранването е с перка 120мм,Fortron 350PNF.Доста балансирана машинка събрах и съм много доволен.След час стресиране с Orthos температурите не се качват на повече от 53 градуса.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #41

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    При мен температурите от двете програми са почти еднакви:
    Иначе боксовия вентилатор върти на ~900rpm/min.Той обаче взима свеж въздух чрез нещо като тръба на страничния капак на кутията.Отзад имам един който изкарва топлия въздух навън.Захранването е с перка 120мм,Fortron 350PNF.Доста балансирана машинка събрах и съм много доволен.След час стресиране с Orthos температурите не се качват на повече от 53 градуса.
    хм, и моята кутия е с такава тръба, която дори може да се удължава, въпреки че е леко изместена извън площта на охладителя, но пък спрях задния вентилатор, пак уж да намаля шума...т.е. може би това оказва влияние за по-височките (относително) температури при процесор, който въобще не е овърклокнат.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #42

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    Оригиналния вентилатор отзад го смених с един който е с лагер защото беше доста шумен,струваше 4 лева.Преди да купиш измери дали няма да се събере и вентилатор 120мм който е доста тих.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #43

    Re: Как да клокна C2Duo 2160

    отзад става само 60 мм вентилатор, толкова голям е отвора, освен това този вентилатор се пада точно зад тази странична тръба - на 2-3 сантиметра от нея, така че прецених, че не върши много работа и го спрях, но явно все пак е от някакво значение

    обмислям въпроса за сменяне на вентилатора на захранването с по-тих, въпреки че работата май е пипкава, свързана със запояване, а и опасна (може да те тресне яко ток от някакви капацитатори и или нещо подобно)

    но темата не е за тих компютър, така че се извинявам за офтопика...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Купувам: процесорИ intel Е2140/2160/2180
    От omegaart във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-10, 16:54
  2. Отговори: 9
    Последно: 25-01-10, 15:34
  3. Как да си клокна видеокартата?
    От aleks_77 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 14-05-06, 16:12
  4. Как да си клокна видео картата
    От Novia във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-06, 18:53
  5. Celeron 366 MHz как да го клокна над 458 MHz
    От _-^Pampi^-_ във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-05, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе