Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Intel Burn Test

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #16

    Re:Intel Burn Test

    Благодаря много!
    Ще пробвам да вдигна и напрежението на (G)MCH OverVoltage Control, FSB OverVoltage Control както казваш да видим дали ще мога да задържа на 4.0 GHz стабилни.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #17

    Re:Intel Burn Test

    До колко мога да вдигна безопасно напрежението на паметта. Пробвал съм +0.3V =2.160V, дали ще издържи +0.5-0.6V. Пак си мисля че в нея е проблема защото когато пусна Intel Burn Test под Windows XP ползва 2048 мб 32-битов режем и 10 цикъла ги преминава успешно на 4.0 GHz, а когато го пусна Windows 7ползва повече от 3000 мб в 64-бит. р. и на първия цикъл се рестартира компа. При 10 часа Prime95 под XP няма проблеми, но се съмнявам че не е стабилна машината. Имали смисъл да гоня 4.0 GHz защото компютъра ще го ползвам за работа (главно Фотошоп и Корел) и искам да работи стабилно а не да постигна максимален клок или най-добре да си го държа на 3.5 GHz и да не го мъча повече.
    Благодаря!

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Re:Intel Burn Test

    от 3800 до 4000 разликата не си струва, още повече, че един рестарт точно когато не трябва ще ти струва много повече от спестените 10 минути на ден чакане

    като за начало пробвай старомодния тест в пръста - пипаш като не е натоварен компа, после пипаш под товар... ако има непоносима разлика - лепиш радиаторчета да свалиш първо така или иначе високата температура, а после гониш и волтажите

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #19

    Re:Intel Burn Test

    Благодаря много за бързия отговор.
    Според мен тогава няма смисъл да го мъча на и 3800 с волтаж 1.416V като на 3500 работи без никакви допълнителни напрежения.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Re:Intel Burn Test

    Над 1,4 си е много ток според мен за 45 нанометров процесор. По-добре да не му скасяваш животеца на процесорчето.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #21

    Re:Intel Burn Test

    Защо да е много ток 1.4 V, това са нормалните напрежение VID Voltage Range 0.85V-1.3625V. Според мен ако добавим 5% към 1.3625V=1.43V не е голямо покачване на волтажа, не знам може и да греша.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Re:Intel Burn Test

    Над нормалните напрежения започва по-бърза деградация на процесора. От друга страна едва ли ще ползаваш процесора повече от година, две.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #23

    Re:Intel Burn Test

    Здравейте,
    Коя от двете програми е по-надеждна при тест за стабилност Intel Burn Test или LinX. Може ли да разчитам на LinX при стандартни настройки, забелязах че вдига много повече температурата а теста преминава за 10 мин.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Re:Intel Burn Test

    При мен като пикова температура IBT вади по-висока , но като цяло държи ядрата малко по-хладни. Лично аз ги ползвам и двете, пускам Linx да изкара 30 пъти теста, после пускам и IBT и той да повърти 30тина изчиследния и съм спокоен след това,че машината ми е стабилна.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #25

    Re:Intel Burn Test

    Това на стандартни настройки ли са 30 цикъла. И защо IBT веднъж минава 1 цикъл за 350 сек. и грее много слабо а след това на същите настройки за 200 сек. и вдига с 10-15 гр. по-високи температури. Как мога да разбера когато ми дава син екран и след това рестарт къде е грешката дали е в паметта или в процесора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #26

    Re:Intel Burn Test

    Искам да попитам за какво точно е опцията Performance Enhance = Standard, Turbo, Extreme на дъно GA-EP35-DS4. При овърклок на Extreme ли трябва да бъде?
    Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Re:Intel Burn Test

    Не, на стандарт. То си пише от дясно на менюто , че увеличава бързодействието но при клок за да е стабилно трябва да е на стандарт. Ако всичко е наред, можеш да пробваш и турбо.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #28

    Re:Intel Burn Test

    А кога се ползва Extreme, когато няма никакъв клок за да повиши ефективността на системата ли?

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #29

    Re:Intel Burn Test

    Да.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #30

    Re:Intel Burn Test

    Питам за тези опции защото нещо май не е наред с компа. Преди работеше на 3.80 GHz с 1.38v и всичко беше наред, но вчера пробвах на 3.5 GHz с 1.3625v тествах с IBT и LinX по 20 цикъла всичко беше точно но след един рестарт от мен компютъра спира и тръгва няколко пъти и всичко в BIOS стана на дефолт. Не знам процесора ли нещо се прецака, има ли възможност да е от захранването Point View 450w нещо да му е станало.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD Burn ???
    От z0r0 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-11-06, 16:59
  2. AMD&INTEL stress test - момента на истината :)
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 24-06-05, 15:57
  3. Burn na BIN+CUE ???
    От Korg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-03, 13:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе