Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58

Testvane na stabilnostta

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #31

    Testvane na stabilnostta

    "Айде стига бе , дефектен компонент ! Вярваш ли си ? Да не се окаже обаче , че половината сървъри били с дефектни компоненти !"

    Никой не говори за всички сървери, а само за един единствен. Мислиш, че сървер не може да се повреди така ли? Само преди месец ремонтирах сървер, на който в рамките на 2 месеца 2 пъти му дефектира дъното (вторият път Compaq изглежда са изпратили не съвсем читаво рециклирано дъно).



    "Грешката при мен е , че при някаква сметка се очаква по-малко от 0.4 пък то изкарва 0.49******* "

    Тази грешка се получава, когато резултатът получен от изчисленията на текущата машина не съвпадат с референтните изчисления, които са верни със сигурност. Значи текущата машина не смята вярно.



    "И на други хора съм чувал да им вади същата грешка ."

    Е, и??? Това не е аргумент, че това е нормално или че програмата е скапана, нали ?





    Щом една машина греши при изчисленията, за мен това не е стабилна машина. Един комп. трябва да може да извършва всякакви изчисления със 100 процентова точност. Досега от стотиците компютри, които съм тествал (това е част от работата ми) не съм видял Prime95 да се издъни без причина.



    Не искам да се заяждам с никой, просто се издразних от прибързаното и грешно заключение на Павлин, че програмата е виновна а не неговия компютър. Смятам спорът за приключен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    212
    #32

    Testvane na stabilnostta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Nicko


    "Айде стига бе , дефектен компонент ! Вярваш ли си ? Да не се окаже обаче , че половината сървъри били с дефектни компоненти !"

    Никой не говори за всички сървери, а само за един единствен. Мислиш, че сървер не може да се повреди така ли? Само преди месец ремонтирах сървер, на който в рамките на 2 месеца 2 пъти му дефектира дъното (вторият път Compaq изглежда са изпратили не съвсем читаво рециклирано дъно).



    "Грешката при мен е , че при някаква сметка се очаква по-малко от 0.4 пък то изкарва 0.49******* "

    Тази грешка се получава, когато резултатът получен от изчисленията на текущата машина не съвпадат с референтните изчисления, които са верни със сигурност. Значи текущата машина не смята вярно.



    "И на други хора съм чувал да им вади същата грешка ."

    Е, и??? Това не е аргумент, че това е нормално или че програмата е скапана, нали ?





    Щом една машина греши при изчисленията, за мен това не е стабилна машина. Един комп. трябва да може да извършва всякакви изчисления със 100 процентова точност. Досега от стотиците компютри, които съм тествал (това е част от работата ми) не съм видял Prime95 да се издъни без причина.



    Не искам да се заяждам с никой, просто се издразних от прибързаното и грешно заключение на Павлин, че програмата е виновна а не неговия компютър. Смятам спорът за приключен.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">





    Ами определено не е в моя компютър вината , че програмата с бъгава , сбъгясана и там както искаш го наречи . Една и съща сметка да ми бърка процесора [)], смешно е . Все пак , ако аз имам сървър , който си работи 2 месеца без рестарт , въобще няма да го мъча с такива програмки , изсмукани от пръстите на някой си , пък камо ли да ме карат да , да сменям хардуер и да давам $$$ за оня дето духа .

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #33

    Testvane na stabilnostta

    Cinema 4D mi rendva 17 chasa i ne zabi, a kato pusna Specviewperf7 zabi na vtorata scena - probvah razni "stability" testove - ami stabilno !

    Toia SPEC i nai-malkata greshka go spira (blokira).

    Ot edna sedmica si mestia nagore nadolu CPU/MEM i samo pri nego se zabeliazva vsichko...

    Na sashtite nastroiki savsem spokoino si igraia X-tension-a, a i toi e kaprizen



    P.S. Loshoto che stava samo za po-barzi mashini i ne testva disk/PCI i t.n.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #34

    Testvane na stabilnostta

    Geniusloki, пробвал ли си го това Spec.f7 на Intel, да не е платформ-зависимо?

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #35

    Testvane na stabilnostta

    Niama znachenie...To i bez drugo e za videokarti, ama tovari mnogo pametta i oste tolko procesora - ne biah siguren, no v poslednite sedmici ot 19-20 chasa na den na komputri, pravia testove 17-18 - mashinata primerno si izkarva vsichko (benchovete de) super i nakraia puskam SPEC-a i zabiva na 3DMax scenata...

    Smeniam nastroiki na pametta naprimer ili svaliam shinata - niam,a problemi... Videokartata kato i kacha 5MHz nad tva deto znam che si varvi i se sduhva... A BE NIAMA PO DOBAR

    Stava i za testove na DUAL stancii, no v komanden red...

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    212
    #36

    Testvane na stabilnostta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by geniusloki


    Niama znachenie...To i bez drugo e za videokarti, ama tovari mnogo pametta i oste tolko procesora - ne biah siguren, no v poslednite sedmici ot 19-20 chasa na den na komputri, pravia testove 17-18 - mashinata primerno si izkarva vsichko (benchovete de) super i nakraia puskam SPEC-a i zabiva na 3DMax scenata...

    Smeniam nastroiki na pametta naprimer ili svaliam shinata - niam,a problemi... Videokartata kato i kacha 5MHz nad tva deto znam che si varvi i se sduhva... A BE NIAMA PO DOBAR

    Stava i za testove na DUAL stancii, no v komanden red...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ами просто е бе ! Взимаш 3DS Max , може да е даже същата версия , като в SPEC -а и пробваш дали при него ще забие .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #37

    Testvane na stabilnostta

    Da be, niamam vreme da go drapna...

    Ne e problema v konkretnia test, ako go mine - zabiva na sledvashtia, ne e da e neshto defektno v testa, prosto stabilnostta na pametta i CPU-to ima ogromno znachenie - che to install-a e 300 i kusur MB, kvo li ostava za rabotite deto gi rendi ?....

    IAK E TEST-a...!

    Samo deto ot Komputri ne stat da go polzvat... i ne im puka za stabilnost,ceni i kvo li ne ... tapaci...

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #38

    Testvane na stabilnostta

    http://www.passmark.com/ - програмата Burnin test

    пускаш всичко на MAX - целия тест е около 15 мин

    веднага след като се стартира бърнин тест-а се пуска и един 3dMark да се джурка - без значение точките, които ще даде - при нас вади точно 50% по-слаб резултат

    ако машината издържи и двата теста едновременно - 101% може да е сигурно че е стабилна

    защото все пак целта не е само да се тества CPU-то, ами абсолютно всички компоненти и то едновременно

  11. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #39

    Testvane na stabilnostta

    Ne stava pak izdarja a na OC turnira padna - az kato kazvam che ot SPEC-a pio tejko nema - ne laja - drugite tovariat CPU ili pamet ili grafichen chip, a toi - vsichko...

    Toia Burn in test e smeshen - che na mene mi vdigna gradusite napolovina kolkoto sandrata dori, a da ne stava i vapros za ... oh povtariam se - SPECviewperf7q a i ne tovari seriozno

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #40

    Testvane na stabilnostta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by geniusloki


    Ne stava pak izdarja a na OC turnira padna

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Да не си си носил щайгата там и да е "гръмнал" теста?!? []

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #41

    Testvane na stabilnostta

    A-a

    Vartia v nas edna nosht na 194-5 li beshe, ne pomnia, ama smenih zahranvaneto (staroto ... e** go..),a novoto ne e v red (i nego go smenih vchera - 400W noname, nadiavah se pone 300 dae ama ne - nai-mnogo 230

    Na turnira si zabi niakolko pati, nakraia na neshto okolo 1850 izkara.

    Tam deto mi e kompa v nas e hladno. DOSTA

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    212
    #42

    Testvane na stabilnostta

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by geniusloki


    Ne stava pak izdarja a na OC turnira padna - az kato kazvam che ot SPEC-a pio tejko nema - ne laja - drugite tovariat CPU ili pamet ili grafichen chip, a toi - vsichko...

    Toia Burn in test e smeshen - che na mene mi vdigna gradusite napolovina kolkoto sandrata dori, a da ne stava i vapros za ... oh povtariam se - SPECviewperf7q a i ne tovari seriozno

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Ако па ми кажеш UT2003 , кое от следните неща не натоварва : процесор , памет , видео карта , чипсет (то се подразбира) .

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #43

    Testvane na stabilnostta

    много ми е интересно под СТАБИЛНОСТ какво точно разбирате?

    значи пускам си аз Prime95 със фалшивото "направено в Китай - гаража на Чук-Пън-Ли" захранване, и си оставам процесорчето да си смята, през това няма никаква пикова консумация на ток -хард-а например само си се върти, без да мърда главите нагоре-надолу като луд, флопито е хванало паяжина, да не говорим за мрежовата платка и всички останали бози и т.н.т

    в един момент след 10000000 дена работа на Prima гордо казвам - тоя компютър е стабилен като скала

    и пускаш една игричка малко по-сериозно да чегърка из харда, и се чудиш за какво се рестартира PC-то след това

    Burnin тест-а може и да не вдига кой знае колко температурата, ама натоварва ВСИЧКИ компоненти едновременно на PC-tо, и като пуснеш едновременно и Burnin Test-а, и 3DMark-a картинката е съвсем друга

    а Prime може да си върви цяла година, и пак да не разбереш че имаш нещо фалшиво по PC-to



    виж, ако става въпрос за тестване САМО на процесора, това е друга работа...



    p.s. а си специално при Pass Mark Burnin Test-а може да се избира кои компоненти да натоварва, кои не, и ако има някакви проблеми може да послужи за насочване.


  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #44

    Testvane na stabilnostta

    Верно е, че тоя Prime95 не е върха на сладоледа при тестовете, но все пак става да си начешиш крастата[:D]

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    212
    #45

    Testvane na stabilnostta

    Наскоро се сблъсках с нещо странно , свързано с "любимата" ми програмка Prime95 . Значи аз на Х Мхз и на У волтаж , правя да речем 40мин Prime95 без грешка , пускам UT2003 и не издържа компа и 10мин , направо се рестартира(като преди това прояви признаци на нестабилност) . Пускам процесора на Х1(повече от X) Мхз и У1(повече от У) волтаж и оппала , всеки път Prime95 ми вади грешка след 1-2 мин , а UT2003 няколко пъти го играх по повече от час , без никакви проблеми и признаци за нестабилност . Ако Nicko ми обясни това "странно" явление , ще съм му много благодарен , тъй като се убедих безрезервно , че е специалист по Prime95 [:D] .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Testvane na RAM pamet
    От XM6002B във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 11-09-02, 10:29
  2. Otnosno stabilnostta na AMD sistemite
    От Nikolay във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 13-06-02, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе