Резултати от 1 до 12 от общо 12

Искам да знам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #1

    Искам да знам

    Здравеите искам да ви питам за едно нещо че не ми е много ясно компютара ми е Athlon 2500+ Barthon (166x11 optimalno),Ati 9100pro 64,Epox8rda+ ,ако го направя 182x12.5 варви става на 3200+ но ако го направя на 182x13 зареждами отначало хо Windowsa неще защо е така някои ми каза да си вдигна напрежението но мен ме е страх да го вдигам ина4е машината на 3200+ варви перфектно

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    212
    #2

    Искам да знам

    Тоя някой правилно ти го е казал . Пропуснал си и нещо друго важно да споменеш - какво ти е охлаждането ? От него зависи до голяма степен клока на процесора . Възможно е процесора да прегрява и затова да не иска да се клоква .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #3

    Искам да знам

    А можеш ли да ми препорачаш някои хубаво охлаждане ?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #4

    Искам да знам

    ХА ХА - ами виж му сигнатурата. Титан CU5TB е добър, но шумничък. Друг вариант е Волкано 11+ или 7+ - по-скъпи са, но имат регулатор на оборотите (за седмицата e по-дървен, ама все пак го има).



    >

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #5

    Искам да знам

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ХА ХА - ами виж му сигнатурата. Титан CU5TB е добър, но шумничък. Друг вариант е Волкано 11+ или 7+ - по-скъпи са, но имат регулатор на оборотите (за седмицата e по-дървен, ама все пак го има).



    >



    <div align="right">оргинално мнение на XM6002B</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Понеже те са безшумни двата [:D]

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #6

    Искам да знам

    Ами то тези регулатори на оборотите са за тове бре, маскара [][]



    >

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #7

    Искам да знам

    е добре де как да ги регулирам тогава ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    16
    #8

    Искам да знам

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А можеш ли да ми препорачаш някои хубаво охлаждане ?



    <div align="right">оргинално мнение на vostok1</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Аз мога - водно

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #9

    Искам да знам

    а на каква е ценае това нещо не ми се вярва да е евтино?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    11
    #10

    Искам да знам

    За водното - предполагам, че цената е страшна. Но мога да ти кажа как е с Volcano 7+.

    Моят CPU е 2100+ Thoroughbred B, като го качих до 2600+ без да пипам волтажа показва около 17-20 C над стайната температура /натоварен/. И това е при минимални обороти на вентилатора - 3000 об/мин. Шумът е съвсем поносим при затворена кутия - като на тъпия ми Celeron 600 Mhz в службата. Вярно е, че при по-високи обороти става малко страшно, но не знам дали ще ти се наложи да ги увеличаваш.

    Вчера вечерта например при стайна темп. - 19 C, показваше 36-40 C /малко натоварен/. Обаче ако си пуснеш софтуерно охлаждане, примерно CPUCool - направо става фантастично - температурата пада с около 10 C и става около 29-30 C на затворена кутия. При това положение за какво ти е да работиш на по-високи обороти от минималните? А определено има разлика в шума между 3000 (показва 3300-3500), 4800 и 6000 (6300) оборота.



    Volcano 7+ вече го продават в Sunny за 27 $.

    Volcano 11+ е 27.60 $ като им гледам сайта, но не знам дали е добър.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    27
    #11

    Искам да знам

    Викторио можеш ли да ми обясниш какс е борави с тази програма че си нямам на представа системата ми е: Athlon2500+Barton,Epox 8rda+,2x256/333Mhz,Rадеон 9100про 64мб това ми е компа ако можеш да ми я обясниш много ще се радвам

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    11
    #12

    Искам да знам

    Vostok1, CPUCool можеш да си дръпнеш от: http://www.podien.onlinehome.de/

    Естествено, софтуерното охлаждане има файда само когато процесорът ти е ненатоварен, но като гледам че си с Barton предполагам, че в по-голямата част от времето е така [][][].

    Значи, инсталираш си я, после отиваш на Cooling mode (не помня точно в кое панелче беше, защото ти пиша от службата сега), избираш го и му даваш Cooling mode On, може и Alternative cooling също. После маркираш Athlon forced cooling, имаше една опция за C2 и S1 mode. При мен е най-добре с първата - C2. Не е никак сложна програмата, но те съветвам същевременно да си пуснеш някоя програма за мониторинг и да гледаш резултатите.

    Sorry ако съм объркал името на някоя опция, но ти пиша наизуст - сега съм на работа.

    При мен - 2600+, температурата пада с около 10 C.

    []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HELP! Не знам как да си озаглавя темата...
    От лУлитка във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 08-10-06, 16:07
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-02-05, 05:28
  3. Тъпо, но все пак не знам как става...
    От Longhorn във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 17-12-03, 13:32
  4. Искам да знам ...
    От hipo във форум Мрежи
    Отговори: 23
    Последно: 14-03-02, 15:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе