Резултати от 1 до 13 от общо 13

Странна зависимост-HDD и overclock !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    11
    #1

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Здравейте! Забелязах че след overclock, HDD ми започна да издава специфичен звук при отваряне на директории от Еxplorer-a - нещо средно между простъргване и просвирване/като при допир на бързовъртящи се метални части/. Отначало бях скептично настроен да правя някаква връзка, но след като няколко пъти /3-4/ последователно смених режима на CPU-то от 1700 на 2200 MHz, установих че този звук го има само при по-високата честота на работа на процесора. Отбелязвам, че това "простъргване-просвирване" е съвсем различен звук от характерното за WD къркорене. Иначе машината ми е нова и други проблеми засега нямам. Ако някой има идея каква може да е причината, ще съм благодарен да я сподели. Поздрави на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    съвсем нормално е след оверклок да очакваш некоректна работа на харддисковете(особено, ако дъното заедно с клока на ФСБ ти клоква и PCI шината) - ХДД контролерите очакват да работят на стандартна честота.... , при теб проблема може да е заради слабо захранване - напр. < 250W , и ако(като) сложиш по-мощно захранване да спрат странните звуци..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    11
    #3

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Едва ли-захранването ми е 350 W... Интересното е, че HDD прави тоя номер само като чете данни - за части от секундата и после шума спира. Притеснявам се да не го прецакам нещо[!]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #4

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    350 W но какво? И това има значение..noname 350 W са 280 някъде...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    11
    #5

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Захранването ми е JNC 350ATX-P4, китайска работа...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #6

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Проблема може да е от диска, на мен един макстор ми стърга стърга и аз все си мислех че е от тъното ама му се скапва механиката..тва е тъжната действителност

    Пробвай го на друг комп как върви.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #7

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Захранването ми е JNC 350ATX-P4, китайска работа...



    <div align="right">оргинално мнение на mitaka2</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Сигурен ли си, че не е от захранването този шум?



    Щото и моето 300W Fortron си свирука така.... точно при четене...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    11
    #8

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Да, съмнявах се и в диска /макар че WD са много добри по принцип/, затова го тествах на ниско ниво с програма от сайта на производителя. И на двата теста ми даде "whitout error", така че отхвърлих тази възможност. За захранването нямам оплаквания до момента и със сигурност шумът не е от него. Последно намалих FSB на 160 и скрибуцането на диска изчезна. Няма как, без компромиси не може-загубих 100 Mhz, но пак съм с 300 Mhz отгоре[:D]

  11. Gadget
    Guest
    #9

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Споко... и аз съм със същия проблем с Seagate ATAIV

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #10

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Много ти препоръчвам да си провериш честотата на PCI шината... Гледай да е около 33... Другото - провери дали не ти загрява харда. ако е така - сложи едно вентилаторче да го обдухва. Още една причина за звука - рекалибрирането на харда заради промяна на температурата. Да знаеш, от нарушаването на температурен режим сумати хардове са отишли да работят там, където тока никога не спира... BTW... доколкото знам, WD дисковете правят автоматичен ремап на лошите сектори... И опитай с mhdd 2.9 ot mhdd.com. Документацията на програмката се лесно се чете с Word 2000 и нагоре. За нормалните дискове всичките сектори попадат в 2 горни позиции(това е за програмата)

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    165
    #11

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    бе на човека дъното му е със заклучена pci шина. поне така мисля.

    митак ти имаш яко дъно и як процесор, вземи направи някъв по-як клок. поне дъното на 200 шина няма грижи. пък ако и процесора го охлаждаш добре, тогава не ми говори.

    пък за диска - не знам, може да има някъв проблем с контролера на самото дъно или де да знам. най-добре го пробвай на друга система, както каза някой.

    offtopic: някой има ли идея до колко се клоква сели 1.7 willamet 100х17 default.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #12

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">offtopic: някой има ли идея до колко се клоква сели 1.7 willamet 100х17 default.





    <div align="right">оргинално мнение на MiSteR</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    2000, 2100MHz преко сили...

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    5
    #13

    Странна зависимост-HDD и overclock !!!

    Opredeleno trjabva da si slogi ohlagdane na hdd to kato pozagreee po4va da izliza ot relsite i ne e hi4 dobre

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странна реклама
    От almagro във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 31-08-12, 07:59
  2. Странна случка
    От nen4oo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-12, 09:36
  3. Фирма със странна политика
    От LordOfEvil във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 04-10-05, 10:07
  4. Странна платка
    От TopBG във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 17:16
  5. Странна работа...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-04, 16:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе