Резултати от 1 до 7 от общо 7

Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #1

    Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

    Здравейте !

    Имам следния проблем : АМД Атлон 1800+ произведен след 39-тия месец /заключен/ при оверклок блокира.Температурата му е 45 градуса,но не мисля,че в това е проблема,защото като си отворя кутията температурата пада до 40 градуса,и пак забива,а на номинална /1533/ честота работи без никакъв проблем.опитвам се да го пусна на 2100+ , 2200+ ,но нещо не става - дайте съвет.

    Дъното ми е Гигабайт /в това може би е част от проблема/ VT600

    т.е. без заключване на шините,и мога да покачвам волтажа само с 5% , 7,5% , 10% т.е. при 2100+ волтажа го правя към 1,58 V.

    Същото е с AGP i DIMM шините.

    интересното е,че НЕ ЗАБИВА ДОКАТО ИГРАЯ, с обикновенно преди,или веднага след това /точно на излизане от играта/

    Ако има някой който се е сблъсквал с такъв проблем,или разбира от овърклок на Атлони - моля да пише.Благодаря



    НОВОТО НЕЩО Е :

    Няма проблем ,ако направя процесора да бъде разпознат от дъното на като 133Мхц ,а 166 по подразбиране.ТОГАВА дъното си пуска АГП-то на 66,а ПЦИ-то на 33 Мхц,и няма абсолютно никакъв проблем.

    По-долу съм обяснил какво и къде можете да прочетете за "операцията" - ДОБРАТА НОВИНА Е,че не се налага нито да запоявате,нито да разпоявате нещо

    [^] и цялото това нещо трае 2 минути,и 1 литър пот /докато стисках палци да съм уцелил правилните отворчета

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

    намали си честотата на рама -ако 400 - на 333 - може тя да не издържа ,

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    11
    #3

    Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

    Имах същия проблем, с дъно GA-7vt600 1394 и Barton 2500+, на повече от 175 fsb ми увисваше. Пуснах паметта на 333 и сега на 190 fsb е бетон(без да пипам волтажите).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    13
    #4

    Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

    Сега. аз съм със почти същото дъно.

    1)напрежението на процесора е малко(аз сам го барнал малко с поялника да стане 1,95В, иначе принципно го карам на 2,2ГХц на 1,88В че много пече

    2)стабилизатора на напрезението на процесора е тап. след като се намали натоварването се появяват пулсации. А и има огрооооомно загуби в самото дъно. Не знам дали скоро ще ме отмарзи да направя едн ревю на саита си (е ба тий саита дет сам си го направил за 15 мин ама айде кво се прави с това дано. Ако имаш някакви въпроси конкретно за някоя част питай.

    А и само да те питам как го подкара това дано на повече от 165 шина(моито е на 210 ама пак по 2-рия начин и не ми казваи с EasyTune4. Щото трябва да се превключи делителя кам AGP i PCI иначе периферията забива а това не го прави EasyTune4.(говоря за 1800+

  6. JM
    JM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    90
    #5

    Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

    Здрасти!

    Я кажи как става това с делителя. Аз съм с доста старо дъно 7VRXP, но ме заинтригува. Ако може и при мен да стане, ще е добре,

    Поздрави!

    А за всички Георгиевци НАЗДРАВЕ!!!!

    P.S.

    Та какво за сайта?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    13
    #6

    Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

    http://tiran.hit.bg/modowe.html

    tam sam go opisal shto gode. pri teb ste stane samo do 166(333) shina. A i tryabva danoto da raboti v sinhronen rezim(ne 4e e zadalzitelno v pove4eto slu4ai ama e po-dobre)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #7

    Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!

    Проблема е решен генерално !!!

    Просто пуснах процесорчето на 166 шина по подразбиране ,без да пипан нищо друго,и работата стана !!!

    На ocinside.de има един страхотен наръчник Interactive Pin-Mod guide for AMD Athlon XP, T-Bred and Barton CPUs (http://www.ocinside.de/index_e.html) работата е там,че трябва да окъсите 2 "игли" на процесорчето /аз просто сложих тънка жичка на сокета/ и тогава дъното го разпознава автоматично като Атлон на 166 стандартна шина,т.е. PCI -33,AGP -66 Mhz , и поради простия факт,че Атлончето го може,и то много повече, сега съм си пуснал процесора на 1900 Мхц вместо на 1533 без никакъв проблем.Хубавото е,че след окъсяването ,тъпото ми дъно ми отвори избиране на честота на шината до 250 Мхц [:D],т.е. има още бая мегдан за пържене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Грешка в Windows 7 - проблема е решен.
    От b.shterev във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 15-03-11, 11:16
  2. Отговори: 6
    Последно: 16-03-09, 19:30
  3. Питане за захранващ кабел.-Проблема е решен.
    От b.shterev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 20-03-08, 21:04
  4. Benq Siemens e71 въвеждане на кирилица - проблема решен!!!
    От sclera_bg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-07, 10:47
  5. Отговори: 7
    Последно: 12-09-05, 09:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе