Резултати от 1 до 11 от общо 11

Грешка в Windows 7 - проблема е решен.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #1

    Грешка в Windows 7 - проблема е решен.

    Здравейте и от мен ( незнаещия ). Съжалявам за питането, но имам малък проблем с лицензиран Windows 7 Home Premium. Вече три пъти правих преинсталация от F11 HP RECOVERY, но проблема си стои. Става дума за това, че когато си свалям и използвам програмата CCLEANER за почистване на грешки по лаптопа си ( ползвам тази програма от години и на предишни Windows-и и съм доволен от нея като цяло ) при опцията поправка на регистри ми показва следната грешка SoftGrid.Unavailable HKCR \ SoftGrid.Unavailable. Тази грешка след като я поправи програмата при следващото стартиране или рестартиране отново се появява. Четох, доколкото можах по чужди форуми, че това е грешка вследствие на неправилно премахната програма. Единственото, което след като инсталирам новия Windows 7, премахвам са три програми, които са пробни версии за няколко дни - това са Norton Antivirus, Corel Home и Winzip. Не качвам никакви кракнати програми на тяхно място, а ползвам Microsoft Security Essentials ( безплатна е ) на мястото на Norton-а, и си активирам Microsoft Office Starter 2010, също е безплатна. От години работя с компютри и знам как се деинсталират програми ( елементарно е ) и мисля, че не греша никъде, но знам ли.
    Надявам се, ако можете да ми помогнете ( трети път преинсталирам внимателно и проблема си остава ) и да ми кажете какво трябва да направя, за да изчезне тази грешка.
    Извинявам се, ако въпроса не е за тук, но според мен само тази тема бе подходяща за моето питане.
    Предварително ви благодаря.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    ето и инфото от М$:

    http://support.microsoft.com/kb/931147

    в твоя случай има ли реално проявление въпросната грешка или само ccleaner я вижда и докладва?

    обърни внимание върху описаните причини:

    "This problem occurs when you are starting an application
    In this scenario, the problem may occur if the SoftGrid Virtual Application Server’s database server is unavailable and Minimal Disconnected Operation has expired or is disabled.

    This problem occurs when you are refreshing a Desktop Configuration Server
    In this scenario, the problem may occur if the SoftGrid Virtual Application Server’s database server is unavailable.

    Note Examples of the SoftGrid Virtual Application Server’s database server are Microsoft SQL Server and the Microsoft Data Engine (MSDE)."

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #3

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Струва ми се че Ccleaner няма достатъчно права да го изтрие въпросния запис, затова го открива пак при последващо стартиране. Намери го в regedit и пробвай да го изтриеш на ръка. Препоръчително е да направиш export преди да го изтриеш, в случай че нещо спре да работи. Другияt вариант да не пипаш нищо, едва ли има голямо значение за работата на компютъра.

  5. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #4

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Ами всъщност го открива единствено Ccleaner. Когато се поровя малко се оказва, че имам Softgrid client. Единия път дори отворих регистрите и намерих там три Softgrid файла ( общо с този въпросния ). И трите ги изтрих, но въпреки това съобщението излизаше отново и след преглед в регистрите отново въпросния файл се беше появил сам. Направих това и в Safe mode, но нямаше ефект. Също така на самия файл промених опциите, като го направих да бъде достъпен от всички, изтрих го, но той пак се появи.
    А ако направя export, и след това го изтрия от regedit мисля, че пак ще се появи след рестарт...
    Бяха ми казали да използвам Norton Uninstall Tool за по правилно премахване на Norton-а, но пак си остана файла.
    Други двама колеги с нови лаптопи и лицензионен Windows 7 впоследствие трудно премахнаха Norton Antivirus, и по точно аз им помогнах и го премахнах ( като на единия дори отказваше каквото и да е изтриване, та се наложи да се пусне поправка на инсталацията на Norton отново и едва после ми позволи да го деинсталирам ) след което CCleaner вече си работеше ок и не откриваше нищо - а на моя където за пореден път инсталирам всичко отново и внимателно премахвам ненужните три програми, ми се появява това и се дразня - все пак е разбираемо, чисто нов лицензионен Windows 7, а показва грешки. На колегите им оправям аз компютрите, а тук на моя се излагам.
    Ако все пак имате други идеи ще съм ви благодарен, ако ми помогнете. Ако ли не - ще го направя въпросния файл изключение в Ccleaner и няма да го пипам, но е дразнещо. В момента инсталацията на Windows 7 е нова и все още не съм пипал нищо по настройките или да се ровя в регистрите и да трия оттам някакви файлове. Единствено отново съм деинсталирал въпросните три програми - Norton Antivirus, Corel Home и Win Zip.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #5

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от b.shterev
    Съжалявам за питането, но имам малък проблем с лицензиран Windows 7 Home Premium. Вече три пъти правих преинсталация от F11 HP RECOVERY, но проблема си стои.
    След като това те дразни толкова много,защо не сложиш чист Windows 7 Home Premium...

  7. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #6

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    След като това те дразни толкова много,защо не сложиш чист Windows 7 Home Premium...
    При положение, че специално търсех лаптоп с оригинален Windows 7, независимо, че са по-скъпи, не виждам смисъл да си инсталирам друг Windows 7, още повече да си платя и да купя нов. Все пак мерси за предложението.
    Дали е възможно да е от Microsoft Office, тъй като активирах единствено Office Starter 2010, и въпреки че е безплатен продукт, когато се наложи да ми отвори Word или Excel файл чакам дълго време докато ми ги отвори и зареди с тази програма.
    Ако все пак не се намери решение, ще се примеря с това, но ако все пак може ... ще съм ви много благодарен за помощта.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #7

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от b.shterev
    При положение, че специално търсех лаптоп с оригинален Windows 7, независимо, че са по-скъпи, не виждам смисъл да си инсталирам друг Windows 7, още повече да си платя и да купя нов.
    Bullshit,
    Кое те кара да мислиш,че Windows 7 Home Premium изтеглен примерно от Замунда и инсталиран с твоят лицензионен ключ е по-малко оригинален от този с който се мъчиш в момента???

  10. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #8

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Bullshit,
    Кое те кара да мислиш,че Windows 7 Home Premium изтеглен примерно от Замунда и инсталиран с твоят лицензионен ключ е по-малко оригинален от този с който се мъчиш в момента???
    Не съм казал това, но нали се сещаш, че после ще трябва да търся драйвъри за всичко по лаптопа и да ги инсталирам отново. Абсолютно същия лаптоп, но с Линукс купих за нашите, и въпреки че абсолютно същите препоръчителни драйвъри си свалих от страницата на HP и ги инсталирах правилно и точно според указанията, някои неща, макар и дребни не работят....например когато усилваш или намаляваш звука или осветеността на дисплея не се показват никакви индикации за това......може да не е толкова важно, но е показателно нали.
    Докато с инсталиран предварително Windows 7 с вградени драйвъри от HP положението е доста различно....не говоря само, че има индикации за усилването, ами драйвърите се ъпдейтват сами автоматично, има си програма, която ти показва ако нещо се прецака с лаптопа ти и още други "благинки".
    Така, че мисля да не си губя парите и това удобство. Няма смисъл да си усложнявам живота, нали така. Все пак мерси за отношението по темата и питането ми. В крайна сметка, ако не се намери решение, ще вкарам този файл в изключенията на CCleaner и всичко донякъде ще е ок.

    Все си мисля, че маи има нещо общо с офис пакета, тъй като не само ми го зарежда по бавно, но и винаги когато го използвам се натрупват много грешки в регистрите....а доколкото успях да видя този Softgrid клиент от който идват тези проблеми май е вграден в този пакет....някакви идеи, че не ми се рискува напразно.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #9

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от b.shterev
    Абсолютно същия лаптоп, но с Линукс купих за нашите, и въпреки че абсолютно същите препоръчителни драйвъри си свалих от страницата на HP и ги инсталирах правилно и точно според указанията, някои неща, макар и дребни не работят....например когато усилваш или намаляваш звука или осветеността на дисплея не се показват никакви индикации за това......може да не е толкова важно, но е показателно нали.
    А защо не сложи твоят Windows 7 Home Premium и на него.Да се ползват и те от твоите благинки.А ако погледнеш подписа ми:-Защо въобще си махнал Линукс...
    Цитат Първоначално публикувано от b.shterev
    Така, че мисля да не си губя парите и това удобство. Няма смисъл да си усложнявам живота, нали така.
    Главоболията и усложненията...май и така сам си ги създаваш...

  12. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #10

    Re:Помощ за грешка в Windows 7

    Защото на възрастни хора е трудно всеки път да ги караш да си въвеждат за щяло и нещяло паролите дето ги иска Линукса. Пускаш програма - парола, отваряш нещо - парола... от години нон стоп работя на компютри ( това ми е работата ), но инсталирания Линукс Сусе 11 го изтраях точно 3 часа с тези пароли, където ги иска постоянно.
    Мислех, че това е раздел за Windows, а не за Линукс, за да се агитираме кое е по-добре, нали така. Поне в едно си прав - май излишно се притеснявам с някаква си грешка, която не е от значение, щом Windows-а си мълчи и според него всичко е ок, а ми я открива единствено CCleaner. На фона на тези дето ползват Линукс и се налага поне на 6 месеца да се занимават основно с него, моя проблем си е май прищявка.......
    Ако има идеи ок, ако ли не ... май почнах да се примирявам вече.

  13. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #11

    Re:Грешка в Windows 7 - проблема е решен.

    Благодаря на всички отзовали се по моя проблем. За моя радост въпросния проблем вече е отстранен и се оказа точно това, което подозирах - в Microsoft Office 2010 Starter. Възможно е да е било и от инсталираната Microsoft Office 2010 Starter - кликни и стартирай - знаете я за какво е тази програма. Премахнах тези две безплатни програми и проблема се оправи, и вече при сканиране CCleaner не ми дава въпросната грешка.
    Още веднъж благодаря на всички, които се поинтересуваха от проблема ми. Надявам се да съм помогнал и на други, които имат или ще имат този проблем.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 16-03-09, 19:30
  2. Питане за захранващ кабел.-Проблема е решен.
    От b.shterev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 20-03-08, 21:04
  3. Benq Siemens e71 въвеждане на кирилица - проблема решен!!!
    От sclera_bg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-07, 10:47
  4. Отговори: 7
    Последно: 12-09-05, 09:30
  5. Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!
    От irisa2 във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 14-05-04, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе