Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #1

    Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U

    Колеги и друг път сте помагали в заплетени ситуаци, ето че пак трябва да се допитам до вас идв али ви на ум от какво може да се явява следния проблем при това авто ЦД на сони. Когато стои без панел повече от 6-7 дни без да се пуска си губи станциите и всички настройки сякъш съм му откачал тока. Ако си стои с панел нищо му няма и 10 дни да не е пипван. Изключвам лоша връзка защото ако има такава този проблем щеше да се явява и със панел и при вкл. плеър и въобще неопределно. А тои се появява само без панел и з аповече от 5-6 дни. Въпреки че е захранен постоянно дори и без контакт има постоянен + единственото което на мен ми минава през ума е да има няква батерия която подържаа памета и когато не е пускан по дълго тя да пада и да губи памет. За съжаление е в гаранция още и не мога да го отворя, носих го и в сервиза оня ме гледа тъпо и вика ми аз няма как д аго оставя да седи под напрежение една седмица-Сори Знам че така ръцете са ми вързани но ако някои от вас се е сблъсквал с подобен проблем и е сигурен че е от няква батерия направо ще си го отворя и ще я сменя.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U

    Жълтия кабел (7) вързан ли е за червения (6) ? "Auto off" функцията настроена ли е от менюто? Според ръководството има съществена разлика между OFF и SHUT OFF. Ако не си настроил AUTO OFF и не натискаш OFF бутона горе в лява докато загасне преди да свалиш предния панел, той, плейъра продължава да смуче от акумулатора и го дрейнва. Вероятно в бързината сваляш панела докато работи като смяташ, че с това плейъра изключва, но това не е така. Затова и вероятно ефекта не се проявява когато оставиш панела и изключиш с бутона OFF. Настрой AUTO OFF функцията и опитай. На менюто трябва да се показва като A.OFF -> A.OFF-30S ( 30 секунди ) A.OFF-30M (30 минути)

    http://www.retrevo.com/support/Sony-...1295bh233/t/2/

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #3

    Re:Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Жълтия кабел (7) вързан ли е за червения (6) ? "Auto off" функцията настроена ли е от менюто? Според ръководството има съществена разлика между OFF и SHUT OFF. Ако не си настроил AUTO OFF и не натискаш OFF бутона горе в лява докато загасне преди да свалиш предния панел, той, плейъра продължава да смуче от акумулатора и го дрейнва. Вероятно в бързината сваляш панела докато работи като смяташ, че с това плейъра изключва, но това не е така. Затова и вероятно ефекта не се проявява когато оставиш панела и изключиш с бутона OFF. Настрой AUTO OFF функцията и опитай. На менюто трябва да се показва като A.OFF -> A.OFF-30S ( 30 секунди ) A.OFF-30M (30 минути)

    http://www.retrevo.com/support/Sony-...1295bh233/t/2/

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #4

    Re:Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U

    Да колега настроена е на 30 сек. Това винаги го правя защото първия път така ми падна акумулатора докато разбера че да го изключа на цяло трябва да задържа бутона ОФФ няколко секунди. Жълтия и червения кабел са вързани заедно, е сега пак ще слезна да проверя но би трябвало да е така инак при всяко сваляне от контакт на колата ще се губят настроиките. Наистина не съм обърнал и внимание кога свалям панела и изчаквам ли го да угасне след тези 30 сек които трябва да направи Ауто ОФФ освен ако не съм го загсил с продължителното натискане на оФФ. Сега ще слезна да огледам кабелите и д апробвам твоята теория с свалянето на панела и ще докладвам

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    54
    #5

    Re:Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U

    Такааа, относно захранването всичко ОК жълт и червен са захранени постоянно дори без контакт на колата. Панела го свалях в какви ли не комбинации и няма никъв проблем дори да го сваля и на чисто работещо ЦД настроика не се губи. Този вариант също отпада. Остава бушончето да е било нещо хлабаво защото като свалих касетофона и му откачих буксата го разгледах как се отваря и видях че бушона липсва, измъкнал съм го заедно с буксата ама тряя да бил много хлабав за да го измъкна и него по невнимание. За сега го отдавам да е от него -дано. Сега се сещам че винаги когато е загубил настроика кото му закачам панела издава онзи характерен звук от механиката както когато го захранваш за първи път. Тоест все едно тока му идва когато понеча да му сложа панела. Това го споменавам просто за протокола да "обогатя" признаците Налрая ще се окаже някава супер простотия ама те такива наи трудно се намират

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSB-21HR - проблем с паметта
    От juju във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-10, 13:15
  2. SONY CDX-GT200 преден панел за Авто CD
    От BaHko_goTuHoTo във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 14-03-10, 18:35
  3. Проблем с паметта.
    От NikkO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-10-05, 10:46
  4. Авто проблем - хелп :)
    От wsd във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 10-09-05, 13:54
  5. ПРОБЛЕМ С ПАМЕТТА
    От twang във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-05-04, 17:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе