Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Авто проблем - хелп :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #1

    Авто проблем - хелп :)

    Искам да се оплача от моята кола или по точно от конденза дето се образува по предното стъкло като завали.
    Трябва да пускам климатика да го издухва. Някой може ли да ме светне с какво да намажа предното стъкло за да не се замаглява толкова.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Има спрей антиконденз, но е леко задушлив и сълзлив, така че, след като напръскаш с него стъклото, гледай да излезеш за минута-две от колата...
    А то май не се образува когато вали, ами когато повече хора дишат в колата при затворени прозорци. Вземи си ЛАДА, тя нарочно е така зле херметизирана, че да не те мъчи конденз

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Авто проблем - хелп :)

    На времето в казармата за стъклата на противогазите се ползваха желатинови сапунчета.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Авто проблем - хелп :)



    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    На времето в казармата за стъклата на противогазите се ползваха желатинови сапунчета.

    Тежка казарма сте карали, Вълчо.

    По наше време, ако валеше дъжд, двама новобранци бягаха успоредно с мен и играеха ролята на чистачки - лява и дясна. :knuppel2:

    Автоматик, разбираш ли...


  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    На времето в казармата за стъклата на противогазите се ползваха желатинови сапунчета.
    Точно за тях си спомних, но къде се продават сега? Преди май ги имаше в аптеките. (Тъпо звучи, но така си спомням)
    За тях си припомних когато се наложи да ръся лозето и си сложих предпазните очила. Просто не виждаш нищо.
    Много близо до условията с противогаза. Ако някой знае къде ги има ще е полезно. В селскостопанските аптеки съм питал, но там и очила нямат. На въпроса ми "нали тук пише да се ползват очила и предпазна маска?" - отговор "да, ама кой ще си купи?"

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Цитат Първоначално публикувано от WilliamDark
    Искам да се оплача от моята кола или по точно от конденза дето се образува по предното стъкло като завали.
    Трябва да пускам климатика да го издухва. Някой може ли да ме светне с какво да намажа предното стъкло за да не се замаглява толкова.
    Да беше споменал колата.Климатик или климатроник?
    Ако е Голф 3 си е заложено .Абе и на Голф 2 беше така , ама там радиаторчетата протичат.
    На самолетите А 155 няма такъв проблем.
    Недей мажи и пръска стъклото с нищо -има лош ефект на свтещи срещу теб фарове вечер.Преди съм пробвал с разни пръскала и на Верила и на П.Волов през деня е добре, но вече е много зле.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #7

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Най-често този проблем е следствие от силно замърсен филтър , някои го наричат "филтър на купето". /Не всички коли го имат, което автоматично изключва причината да е в него/
    Когато е силно замърсен/задръстен притука на въздух от вън се затруднява. Много често явление при Опел Астра.
    Има и друга възможна причина. Пак в повечето коли има една клапа която затваря и отваря притука на въздух отвън, и много често тази клапа се поврежда и оства примерно в затворено положение, поради което в купето пак не влиза въздух от вън.

    До тези изводи сам стигнал от личен опит с моята Астра. Предполагам че и при теб проблема е сходен.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Авто проблем - хелп :)

    То това си е чести явление при съвременните коли, когато има няколко човека в купето. Ако е само един е добре. Най лошо е разибира се когато вали дъжд. На по новите коли има направено по добро обдухвахе на бпредния прозорец което намалява изпотяването, маи има коли и със отпление на предното стъкло. А онези сапунчета от противогазите не са много подходящи пък и не са толкова ефективни. Има съвремени средства, които с амного по добри от едновремешните сапунчета.

  11. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #9

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Цитат Първоначално публикувано от batco
    Най-често този проблем е следствие от силно замърсен филтър , някои го наричат "филтър на купето". /Не всички коли го имат, което автоматично изключва причината да е в него/
    Когато е силно замърсен/задръстен притука на въздух от вън се затруднява. Много често явление при Опел Астра.
    Има и друга възможна причина. Пак в повечето коли има една клапа която затваря и отваря притука на въздух отвън, и много често тази клапа се поврежда и оства примерно в затворено положение, поради което в купето пак не влиза въздух от вън.

    До тези изводи сам стигнал от личен опит с моята Астра. Предполагам че и при теб проблема е сходен.
    Клапата бачка без проблем
    мисля че ми капи радиаторчето. ама ми казаха че за да ми го сменят ще трябва да ми разколачат колата

  12. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #10

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Има съвремени средства, които с амного по добри от едновремешните сапунчета.
    точно за тях питам

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #11

    Re: Авто проблем - хелп :)

    @WilliamDark- Може да звучи тъпо, но... отваряш малко един от двата преди прозореца след като тръгнеши си решаваш проблема.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #12

    Re: Авто проблем - хелп :)

    или пък с един парцал под ръка

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Авто проблем - хелп :)

    това са моментно решения
    проблема е че като навън вали като из ведро , ни прозорец да отвориш , ни парцал помага
    това стана и при двама ни като идвахме към Еленската сбирка
    къв дъжд ни пра - не е истина , ама Веско бе с климатик , а аз не
    хбаво че фаровете му бяха добри и го виждах , иначе да съм се претрепал някъде

    Та въпроса е как да се избавин от грозния конденз - преди около година и при мен почна да се появява , ама ми се струва че е от препаратите на автомивките - винаги като я измия се появява това
    Течен парафин дали ще ми помогне ?

  17. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #14

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Парцал не помага - по скоро кака с горещо дупе да седне да го подгрее
    Относно парафина - ами те с такова пръскат таблото гадовете, ама не е от него
    търкъл съм активно с вълнен парцал и спирт и ракия (тя се взема върешно за постигане на енергичност :dock.
    Проблема остава. Верно по бавно се трупа но се трупа.
    Според мен проблема е че НЯМА филтри за въдуха който влиза в купето или радиаторчето пуска. Предполагам че при дъжд се вдига вода която влиза в купето - това че дишаме е също проблем , който за сега не мога да реша ...
    В момента проблема го решавам като имам шапка в колата и като завали - с каска - да не настина, а жената ако и е студено - отзад в детското да сяда...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #15

    Re: Авто проблем - хелп :)

    Няма спасение. Пускаш вентилатора да обдухва стъклото и това е!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с авто радио Blaupunkt Heidelberg CD50
    От stn във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 22-01-14, 18:51
  2. Проблем с авто CD- прави си квото си иска само!
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-11, 13:07
  3. Проблем с паметта на авто CD Sony gtx 620U
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-10, 07:23
  4. ХЕЛП...
    От bmw8 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-04, 22:05
  5. Голям проблем с едни DTS тракове. Хелп!
    От Baby Thomas във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 11-07-04, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе