Резултати от 1 до 13 от общо 13

Утечка в радиокасетофон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #1

    Утечка в радиокасетофон

    В радиокасетофона ми протича ток 800 милиампера когато е изключен. Когато го включа работи без проблем, но когато е изключен ми пада бързо акумулатора. Какъв може да е проблема? :rolleyes:

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re:Утечка в радиокасетофон

    Отиди на електричари.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Утечка в радиокасетофон

    По принцип повечето автокасетофони се хранят от 2х12 волта. Като вторият ток е да държи паметта му под напрежение за да не забрави станциите. Не знам дали 800 милиампера е много като консумация. Никога не съм замервал моят в колата колко харчи. Наистина най-добре е на елктриичар да замери и да си каже думата.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Утечка в радиокасетофон

    Цитат Първоначално публикувано от stan23
    В радиокасетофона ми протича ток 800 милиампера когато е изключен. Когато го включа работи без проблем, но когато е изключен ми пада бързо акумулатора. Какъв може да е проблема? :rolleyes:
    Такъв ток е твърде голям за един касетофон. Как разбра, че той го черпи? А ако си сигурен, че е той, наистина е за електричар, защото това означава сериозен проблем и може да се стигне и до пожар в автомобила.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re:Утечка в радиокасетофон

    От студа се е скапал процесорът и цикли . При изваден панел светодиода как мига ??
    Това е чест проблем . Откачаш постоянния плюс . Вързваш го след контактния ключ .
    Недостатък - не помни станции .
    А и тия 800 мА са много, дали си ги измерил точно?

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #6

    Re:Утечка в радиокасетофон

    Според описанието ти , веднага разбирам че касетофона ти не фабрично свьрзан. От самия касетофон "излизат" два червени проводника и би трябвало единият от тях да е свьрзан за постоянен + ( за паметта) , а вторият такьв за + от кабел на кантактния ключ ( при даден кантакт да заработи касетофона) . При теб явно и двата + са свьрзани за постоянен + , което е голяма грешка ( Акумолаторьт "пада"). Необходимо е жичкаджия , ако вие не можете да се справите. Дотогава откачаѝте минус клемата на акумолатора .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #7

    Re:Утечка в радиокасетофон

    Съпротивлението между двата плюса(този на паметта и захранващия) е нула. Радиокасетофона работи независимо с кой от плюсовете е свързан т.е. работи и само с 1 плюс. Като махна панела тока пада на 100 милиампера. Така дали акумулатора ще изкарва поне 1 седмица?

  10. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #8

    Re:Утечка в радиокасетофон

    100 mA е голяма консумация . Явно касетофона ти е "пипан" . Вьобще го махни от автомобила и го даѝ за ремонт .

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Утечка в радиокасетофон

    Цитат Първоначално публикувано от stan23
    Съпротивлението между двата плюса(този на паметта и захранващия) е нула. Радиокасетофона работи независимо с кой от плюсовете е свързан т.е. работи и само с 1 плюс. Като махна панела тока пада на 100 милиампера. Така дали акумулатора ще изкарва поне 1 седмица?
    Аз не бих се притеснявал за акумулатора, а за колата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #10

    Re:Утечка в радиокасетофон

    А мога ли да разкодирам радиото като премахна поискването на кода при всяко включване. Мисля да сложа външен ключ с който да подавам захранване на радиото и да го включвам само когато съм в колата. Така няма да ми иска код всеки път като го включвам.
    Радиото е NISSAN PN-9924U Clarion. Кода за активиране е 7178.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re:Утечка в радиокасетофон

    Цитат Първоначално публикувано от stan23
    А мога ли да разкодирам радиото като премахна поискването на кода при всяко включване. Мисля да сложа външен ключ с който да подавам захранване на радиото и да го включвам само когато съм в колата. Така няма да ми иска код всеки път като го включвам.
    Радиото е NISSAN PN-9924U Clarion. Кода за активиране е 7178.
    Можеш!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #12

    Re:Утечка в радиокасетофон

    А мога ли да разкодирам радиото като премахна поискването на кода при всяко включване. Мисля да сложа външен ключ с който да подавам захранване на радиото и да го включвам само когато съм в колата. Така няма да ми иска код всеки път като го включвам.
    Радиото е NISSAN PN-9924U Clarion. Кода за активиране е 7178.
    Можеш! laugh
    Всеки път след възстановяване на захранването ми иска код(7178). Искам радиото да се включва без поискване на кода.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Утечка в радиокасетофон

    Цитат Първоначално публикувано от stan23
    Всеки път след възстановяване на захранването ми иска код(7178). Искам радиото да се включва без поискване на кода.
    Като махна панела тока пада на 100 милиампера. Eто това обезмисля твоето питане. Или захранване само през контактен ключ или в кофата радиото. Има и 3 ти вариант - нов.
    Проблема ти е в самото радио.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 13-03-12, 07:46
  2. Отговори: 11
    Последно: 02-06-11, 01:15
  3. LG C12AWV Art Cool - утечка на ток по корпуса
    От Стефан Станев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 17
    Последно: 11-07-07, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе