Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree2Одобрявам

OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #1

    OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Здравейте нов съм в форума и имам нужда от малко помощ а проблема ми е малко специфичен. наскоро си закупих опел вектра ц 2007 година като колата си има оригинална музика която не ме задоволява особенно в 4-те врати говорители като няма изход за усилвател има изходи само за колоните а аз си взех един малък суббуфер и искам да го вържа но явно ще трябва усилвател как да искарам кабели за тоя усилвател? на задните седалки имам букса за слушалки но проблема е там че има копче за пускане и като пуснеш буксата на задните врати говорителите спират да свирят ако някой може да даде съвет ще съм много благодарен. а четох някъде за някакви филтри с които ставало ?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Сигнал за усилвателя се взема единствено и само от плеъра и то ако той е предвиден за това. Към усилвателите се подава сигнал от предусилвателя на плеъра който по спомени беше от порядъка на 0,02 вата. Ако подадеш сигнал предназначен за колоните много хубаво ще светне Ти сигурен ли си дали говорителите са наред в колата ? Обикновенно заводските са много добре изчислени и имат страхотен звук (освен ако не искаш хората около теб да чуват това което слушаш и ти когато си със свалени прозорци).


    Филтъра филтрира звука, реже определени честоти и пуска останалите ...... въобще няма да ти свърши работа.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Значи това все пак не е мерцедес или бмв а опел и не е толкова добра музиката а ето това е http://cdn101.iofferphoto.com/img3/i...av-cd-6cab.JPG
    и все пак как тогава от мп3 плеър можеш да си пуснеш музика на усилвател нали това му е целта все пак немога ли по някакъв начин да го пусна от тая букса за слушалките отзад да речем обаче да избегна спирането на задните говорители като го пусна с копчето ?

    а ето това мисля че е схемата но не съм на 100 процента сигурен http://www.ersatzteilmarkt.de/c/eb-d...0061379_03.jpg
    Този пост е редактиран от Blue222; 12-05-13 в 15:10.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #4

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    подозирам ,че "хубав звук" за тебе е силен монотонен и винаги еднакъв бас независимо какво слушаш ,който се чува през 2 пресечки .. ако е така фабричната музика няма да ти хареса ,на повечето коли тя е доста добре направена за вярно и приятно звучене но не е особено мощна .

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Цитат Първоначално публикувано от Blue222
    Значи това все пак не е мерцедес или бмв а опел и не е толкова добра музиката
    Дали ? Що не си купи (или поиска от вашите) БМВ или Мерцедес тогава? ...Щеше да звучи по-добре. Сега сериозно. Заводското звучене си е перфектно. Нали се сещаш (евентуално), че една камара инженери са изчислявали какви говорители да се изработят и къде да се разположат, за да изпълни зададени критерии за качество на звука.

    Вече съм почти сигурен че си младеж който иска показност а не качество. Така, че събирай си едни пари и се надявай да не прецакаш нещо друго . И да имаш в предвид, че усилвателя се захранва директно от акумулатора с доста дебел кабел и задължително по пътя на кабела трябва да има предпазител.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Абе хора незнам сега как да ви го кажа че така...... не съм никакъв келеш а съм на 30 години и незнам какви инженери има тук, но знам разликата между хубав звук и само дънене и тракане на номера толкова ли е сложно някой да даде един прост съвет аз ще си го захраня от акумулатора това не е проблем искам да си пусна звук за тоя усилвател отнякъде все пак бях точен и ясен музиката в колата не е Bosse или подобна а е проста заводска музика и особенно на радио не е хич задоволителна и ако вие живеете с тая заблуда ок! един говорител оригинален струва 31 евро няма как да е хубава нали ? така че ако можете помогнете суббуфера който си взех не е много голям 12 ка говорител и просто такъв ми попадна това е аз нямам за цел да оставам без багажник пари и да събирам файда йок защото аз няма как да заменя предния панел без да остана без оригиналната навигация и да си ползвам копчетата от волана ?!?!

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Я пак прочети първият ми пост ...сигнал се взема САМО от плеъра. По-точно от неговият предусилвател, ако ползваш вграденият CD плеър има голям шанс да няма изход което означава да отидеш при някой който се занимава с електроника и да ти извади от предусилвателят два чинча които да свържеш към усилвателя. Чисто и просто като къпан милиционер.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Евала това се казва отговор сега проблема е че аз живея в Германия и тук това да отида значи едни 100 евро отма но мерси значи има решение на проблема това ми трябваше на мен благодаря а този пред усилвател се намира предполагам вътре в цялата тая система нали ?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Тоя предусилвател е част от електрониката на свирката и само специалист знае къде да бръкне, за да вземе сигнал. И си е работа, защото радиото трябва да се свали и разглоби. А ако не ти се дават 100 евро в Германия, докарай колата в София и ще ти го направя за 90 евра.
    glarus и PSL харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #10

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Цитат Първоначално публикувано от Blue222 Виж публикацията
    Евала това се казва отговор сега проблема е че аз живея в Германия и тук това да отида значи едни 100 евро отма но мерси значи има решение на проблема това ми трябваше на мен благодаря а този пред усилвател се намира предполагам вътре в цялата тая система нали ?
    щом живееш там значи 100 евро не те събарят ,предполага се да ги взимаш за 1 ден

  13. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Ами да то всички така си предполагат че като сме тук и парите ей така ги имаме с саковете !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Дали ? Що не си купи (или поиска от вашите) БМВ или Мерцедес тогава? ...Щеше да звучи по-добре. Сега сериозно. Заводското звучене си е перфектно. Нали се сещаш (евентуално), че една камара инженери са изчислявали какви говорители да се изработят и къде да се разположат, за да изпълни зададени критерии за качество на звука.

    Вече съм почти сигурен че си младеж който иска показност а не качество. Така, че събирай си едни пари и се надявай да не прецакаш нещо друго . И да имаш в предвид, че усилвателя се захранва директно от акумулатора с доста дебел кабел и задължително по пътя на кабела трябва да има предпазител.
    както и кондензатор, на който цената му е доста хубава

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Цитат Първоначално публикувано от Blue222 Виж публикацията
    Ами да то всички така си предполагат че като сме тук и парите ей така ги имаме с саковете !
    От тук нататък имаш три възможности:
    1. Плащаш на професионалист цената, която поиска да ти го направи грамотно
    2. Правиш си го сам без да имаш гаранция за успех, но с почти сигурна гаранция за кончина на свирката
    3. Отказваш се от общо взето безумната идея да си превърнеш колата в дискотека.
    Избери си пътя и тръгни по него.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Аз пак да повторя да си провери говорителите ... Карам опели от много време, служебните ни коли са Зафири 2007ма и чудесно знам какъв звук имат.
    Този пост е редактиран от stenly; 13-05-13 в 15:22.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ

    Аз също нямам оплаквания от звука в моя Опел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq
    От MetalMilitia във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 11
    Последно: 29-06-15, 12:52
  2. Продавам железни джанти Opel - 5x110
    От thenick във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-14, 14:33
  3. Аудио колони със суббуфер система 5.1 yamaha
    От Асен Динов във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 15-11-13, 22:48
  4. Продавам оригинална неразопакована батерия за Нокия BP-4L
    От drianov във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 04-08-12, 14:13
  5. Въпрос за пасивен суббуфер на домашно кино
    От nautica_ във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 19-02-12, 10:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе