Резултати от 1 до 12 от общо 12

Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    Много е готино като ти продадат чисто новата кола с навигация, и се окаже че софтуера - гореспоменатия Navteq (http://navteq.com/) няма карти за България (че и въобще за Източна Европа май...). Вградената в колата система която стартира гореспоменатия софтуер е опелския DVD-90, който както личи върти DVD-та.
    Въпроса ми е някой срещал ли е подобна система, дали на нея тръгва и друг софтуер освен Navteq, съответно някой има ли информация дали има карти за Navteq. Може ли да се излъже да върви с други карти, или изобщо има ли полза от вградената в колата навигация, или е само за красота тук в България...
    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    Чувал съм за подобрен проблем и с други марки коли. Решението е да се сложи допълнително GPS с карти на БГ.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #3

    Re: Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    И при мен е така MetalMilitia само че,с Опел Антара и е DVD100.Препоръчаха ми докато колата е в гаранция ...да не барам нищо.При мен навигация за тъпата Румъния има обаче БГ не.Питам се и защо се предлага кола с навигация в БГ. без да има нав.карта за страната.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    И във Volvo няма налични карти за България.
    Марката на "навигацията" е същата, модела не знам. Мой приятел от Италия се интересуваше, та питах тук. Има съвсем съвременно Volvo.
    От MOTO PFOHE отговориха, че нито те, нито шведите разполагат с карти за източна Европа.
    В Италия отговора е бил същия. На дилъра на Volvo.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #5

    Re: Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    По принцип картите за източна европа са едни...
    Еи така на пук около 3 часа търсих една улица в София с навигационна система .
    Говори се че картите на IGO са по подробни за България като общо взето .
    Всички останали карти са като магистрали и главни улици без номера .
    Може да питаш дали могат да ти сменят софтварето на навигацията в някои сервиз но...
    Има правени карти от българи които са по подробни и ако може да се компилират и да се инсталират в дадената навигационна .
    Но това са все пак много нерви и свободно време пари и средства освен ако не намериш точните хора и Autorisierteservice ,а и въобще някои дали се занимава с това нямам идея.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    Най-добрите карти на страната са на TomTom. Ама няма да е лесно да се качат на колата май...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    Попитай тук: http://www.naviteq.net/
    Картите са им добри, аз ги ползвам с техния продукт EasyGo на телефона си (MIO A701)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    53
    #8

    Re:Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    Колега здравей значи NAVTEQ съм упдейтвал и слагал карти на Citroen C5 тръгнаха нещата но картите бяха много постни поне за Велико Търново , във форума на ситроен има описано как става ако ти помогне нещо
    http://citroen-bg.net/forum/viewtopi...575bbcd142b6dd

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #9

    Re:Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    hint:
    DVD90 = BMW High DVD (MK4) = VDO Dayton DVD Version


    а за BMW High има карта за Източна Европа, включително България (главните пътища и част от градовете) и Гърция.

    P.S. освен това DVD90 би трябвало да чете и CD версиите на VDO Dayton, а в момента из нета се намират новите 9 CD-та Europe 2009-2010, в които има доста подобрения - примерно на Гърция, спрямо предходната версия.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    Щом си с карта на Навтек не се занимавай. Картата им е много зле. Има само София, и глявни пътища. За съжаление май 99% от вградените навигации са с карти на Навтек. Ако има карта на Телеатлас ще останеш много доволен. Телеатлас прокрай договора си с google направиха доста добра карта на България.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    Re:Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq

    Teleatlas може да са направили перфектната карта за Гугъл, ама при колите положението не е баш така и хич не е розово... за справка пример със S класата на Мерцедес (W220)

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    1
    #12

    Отговор: Re:Някой занимавал ли се е вградената навигация на Opel - Navteq


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам железни джанти Opel - 5x110
    От thenick във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-14, 14:33
  2. OPEL VECTRA C оригинална музика и суббуфер помощ
    От Blue222 във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 33
    Последно: 01-06-13, 10:43
  3. Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 12:53
  4. Отговори: 16
    Последно: 07-10-05, 18:43
  5. Проблем със вградената звукова карта на gigabyte 7
    От van78 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-04, 19:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе