Дейане, дали Бичкията няма да пусне бомбата, а? Ха-ха, азлично се съмнявам да има различни стандарти за КОП. Но представяте ли си истината да се е крила в нещо толкова прозаично!!! Тези стандарти се сертифицират и се ползват в цял свят, мисля?
Дейане, дали Бичкията няма да пусне бомбата, а? Ха-ха, азлично се съмнявам да има различни стандарти за КОП. Но представяте ли си истината да се е крила в нещо толкова прозаично!!! Тези стандарти се сертифицират и се ползват в цял свят, мисля?
Какво повече да покажа - COP там и COP тук си е все един. Стандарта е същия, температурите същите... ама нейсе.
Понеже наистина не успях да си преровя цялото хистори за да открия статията ще ВИ кажа че разлика има в COP Япония и COP европа и като прост пример Ви дава че един автомобил от USA който е 100KW в европа е под 100KW и ако се питате как така отговора е ясен имате KW SAE и KW DIN същото е при климатиците.
За да не бъда злословен Ви пускам писмо с което офицялно ме уведомяват за тези неща от Шарп европа, коментарите и изводите са за вас, вижте подчертаното:
Thanks for your answer. There are some differences in the design, technical data and also measurements.
The Japanese models are running on 110V base and technical wise they are different from the Europeans. This leads to the first different figures of COP and EER.
Then in Japan they can use some other standards as in European union for measuring data and adapt interpretation. In European union there are other regulations.
The Japanese models are not designed for the European market as they do not fit technical wise to our needs. Also the are not allowed to import into EU as they have no CE-mark, Not RoHS conformity and do not correspond with the technical and safety regulations for Europe.
Our deluxe inverter Models AY-XPC7JHR or AY-XPC7JR are state of the art inverter models with energy class and COP/EER rates which are at industries top range. Those models are providing you best energy efficiency, especially when comparing to you actual model.
Our local Airconditioner distributor, Acton Electronics, Mr. Emil Georgiev, ++359-2-851-08-95 can help you more to find the best fitting model for your home.
Best regards
Martin Hochleitner
Product & Marketing Manager
Home Appliances
Headquarters
SHARP Central & Eastern Europe
Bulclima Ltd Photo ofПървоначално публикувано от nako-bako
20 Strelbishte, Sofia
Tel.: +35 929 650065
Fax: +35 929 633505
E-Mail: sokolovanina[at]bulclima.com
Internet: http://www.bulclima.com
Penguin UN Ltd
14 Yanko Sofiiski Voivoda st.
1421 Sofia
Tel.: +35 929 3111816
Fax: +35 929 889935
E-Mail: beba[at]mbox.contact.bg
http://www.fujitsu-general.de/index.php?id=5&L=1
Как така в официално писмо казват,че японските клими работят на 110 В ??? Там не е ли 100? И целия отговор са някакви общи приказки без нищо конкретно,и реклама на своите модели.
Отговор от централа на Sharp, в която казват, че японските модели работят на 110 V? Комично.
А изречението "Then in Japan they can use some other standards as in European union for measuring data and adapt interpretation." не говори за голяма увереност на пишещия във факта. Как така "може да използват различни стандарти" - може или не може, използват или не използват?
Отвори сервизно на евро-модел и ще видиш:
JIS C9612
Същият стандарт се използва и при японските модели.
Би ли споделил това от кой департамент на Sharp ти го казаха? Вероятно европейския...
Може би се има предвид начина по който се таксува, примерно при тях може да се плащат наказателни такси за не-добър cos(fi). Има и лимитация на пиковия ток, който може да се дръпне от мрежата, за това в тези модели има и бутон за ограничение на тока. Измерената мощност в киловати си е обаче същата. Това, че 1kW в япония не е равен на 1kW в европа е все едно да се твърди, че 1 литър вода в европа е различен от 1 литър в япония. При полужение, че P=U*I и двете са в системата "СИ" е ясно, че няма как да стане. Термина COP в япония и тук е все едно и също нещо като число. Иначе цитираното писмо е пълно с правописни грешки и "твърдения", които аз лино не мога да приема по никъкав начин за официални. Ако са официални все ще се намери някоя публикация или документ, който да ги докаже.Първоначално публикувано от bi4kiata
В писмото ясно се вижда, че е писано от представител в Европа. Не само правописни, а и ужасно груби граматически грешки има, както и смислови.
В Япония се ползва напрежение от 100 волта в битовата мрежа, но има места /на някои острови/, където е 110в. Това последното го знам от човек, учил в Япония, но допускам, че може и да не е вярно.
Като цяло доста неубедително е писмото.
bi4kiata, Погледни си първо параметрите на стоката която продаваш за да се излагаш по-малко. Да беше дал текста на някой, който знае езика, за да ползва правилните думи и да ги подреди правилно.Първоначално публикувано от bi4kiata
Малко офтопик, но ми направи впечатление в тази таблица с параметрите на тока от горния PDF, че в сума ти измислени държавици, дават стабилна честота на тока, достатъчна за часовници, но разбира се, България не е сред тях!
М/у другото, баща ми (Бог да го прости) беше главен енергетик на един завод и наистина от НЕК му мрънкаха за Cos(ф) - затова гледам всички инвертори имат Power Factor Correction (с IGBT и бобина го правят май, не съм се задълбочавал), а на обикновените конвенционалки не знам да има такова нещо? Поправете ме, ако бъркам!
Не знам това дали води до значимо повишваване на СОР? Но например всички по-сериозни компютърни захранвания вече имат задължително PFC!
Виждам че на всички Вие не искате да проумеете че има ралики в климатиците тук и Япония и се захващате за най-глупавото че има много правописни грешки, че човека не знаел колко е напрежениети и т.н., ами всеки един от Вас би могъл да се поинтересува повечно като напише мейл на всяка една централа на голям производител а не да бълвате всевъзможни неверни данни и да казвате че COP е COP навсякаде по света, Същото е и с KW при колите KW е киловат навсякаде но ако се мери по различен стандарт не е един и същ, пример 100KW в USA са около 98KW. в европа, едното е по SAE едното е по DIN, ето това е искал да МИ каже човека е че нещата не са еднакви и се мери различно, че е пълно с правописни грешки е ясно, той не е англичанин нито е американец, както се ВИЖДА за тези които не са видяли човека е:
Martin Hochleitner
Product & Marketing Manager
Home Appliances
Headquarters
SHARP Central & Eastern Europe
Handelskai 342, A-1020 Vienna
Phone: +43-1-727-19-253
Fax: +43-1-727-19-239
някой от Вас ако мисли че в европа някой може да те лъже писмено като си залага името, позицията и фримата за която работи значи е пълен наивник и няма смисъл да бъде убеждаван, така да се каже " в такъв случай не може да му се помогне".
Понеже видях и отговор че аз нещо съм продавал искам да отбележа че аз ще си закупувам а не продавам климатици, и тъй като както всеки от Вас съм запленен от високите COP на японските климатици реших да попитам така ли е наитина,!!! държа да подчертая че има отговор за същите въпроси от Fujitsu, от Hitachi и от Toshiba като няма да имате честа да ги публикувам за да ги видите.
Целта никога не ми е била да ВИ доказвам каквото и да било, за мен лично ще си закупя Fujitsu AWYZ 14LBC NOCRIA понеже помещението ми е 90м3 а този ще ми върши перфектна работа за отопление а и е на атрактивна цена.
Ако все пак бих имъл възможноста аз си закупя какъвто искам бих си взел MSZ-FD25VA 2 бр. на мицубиши.
И в заключение бих Ви казал, не си губете времето в разсъждения а питайте, никой не отказва да Ви отговори ако сте достатъчно търпеливи и разумни във въпросите си.
Абе на всички ни е пределно ясно, че стандартите и изискванията в самата Япония са жестоки и завишени!
Който може да си позволи внос на нов с осигурена поддръжка 100 волтов климатик, произведен за Япония, е доволен - това е факт!
Но е и факт, че доста от 100 волтовите са втора употреба или внесени по сиви канали (то не знам има ли начин да се внесе легално - мисля, че БДС забранява експлоатация и монтаж на такива стоки) - това ни притеснява... Затова е въпрос на личен избор. А иначе всеки си хвали неговото си...
Пък за високия СОР - моят инвертор е с 3.23 Клас С - не ми пука хич, държа си го 24/7 на 23-24С. Което ме притеснява, и съм споделял в темите за Тошиба-Кериър и за Размразяването, е че ми бръмчи понякога, но както се оказва - това може да е и от монтажа и е поправимо - скоро ще го оправим. Да, знам за енергийната ефективност, бля-бля, и аз исках по-висок СОР, но така се случи, че го взехме, без да видим че не e GOLD, а SILVER. Не съжалявам за покупката (излезе 40-45% по-евтино от GOLD в магазин).
както ясно се вижда за тези които са прочели внимателно:Първоначално публикувано от deian
Martin Hochleitner
Product & Marketing Manager
Home Appliances
Headquarters
SHARP Central & Eastern Europe
Handelskai 342, A-1020 Vienna
Phone: +43-1-727-19-253
Fax: +43-1-727-19-239
Който може да си позволи нека го направи но първото и най-важно нещо е да разбере конкретния модел който е харесал made in JAPAN ли е или made in CHINA , и не си мислете че голямата корпорация производител на климатици като си има завод в китай тойзи завод обслужва всички други потребители без японскитеПървоначално публикувано от enkov