Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Термометри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #1

    Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от neoset4o
    Здравейте , направо съм в шок и незнам откаде да започна преди месец и половина ми монтираха Даикин FTXS 45 ...и всичко си беше ОК до вчера , прибирам се вечерта и какво да видя стои отворен и нищо повече... явно има някакв пеоблем с тоците защото нищо не свети.. проверих контакта и всичко си е ок ... някой да има идея какво може да е?!!!
    Първо честита новата 2009 на всички, много здраве щастие късмет и ха НАЗДРАВЕ ) че нещо ми е жадно

    Вземаш един фазомер и си проверяваш земята на климатика , най добре е да е с два извода. Най много грешки стават с неизправни контакти - ако не е заземен, по металните части на климатика трябва да ти светне и съвсем обикновен фазомер.
    Вземаш един фазомер с два извода и мултицет , разглобяваш контакта и проверяваш дали земята ти работи. при контакти тип "ШУКО" пластнините за заземяването след известна работа се деформират и спирта да работят, също има и незаземени контакти. Поради тази причина климатика остава незаземен което е много опасно както и за него така и захората които го използват.
    Въобще не мога да приема варианта климатик - със щепсел включен в контакт "ШУКО" . Аз съм си го направил с щепсел и контакт за двуфазен ток, там имаш три дебели контактни клеми и всичко е ОК, другия вариант е заземителния проводник да го монтираш независимо от щепсела към земята примерно с една лустър клема.
    Рядко монтажниците проверяват дали уреда е заземен правилно било даже и с обикновен двуконтактен фазомер.
    Ако земята при щепсела е ОК и пак имаш светещ фазомер на металните части на контакта викай монтажниците да проверят дали не са объркали кабелите на климатика - може да не са стегнати добре, а по някога съм срещал въобще не закрепен проводник за земята !!!


    Докато не са дошли пак провери си земята ако не е бил заземен нищо чудно да ти изгори и платката и още нещо, че да не ти кажат не важи гаранцията или пренапрежение, има всякакви дано при теб са коректни. естествено не отпада варианта за фабричен дефект но аз на твое място бих се презастраховал с проверката на заземяването на машината.



    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    За разлика от климатиците на комшиите , които са заледени , моят го гледам няма и грам лед.Обаче вчера при -8 * спира 2-пъти за Defrost.Защо така се получава? Възможно ли е това да е от факта че от климата на съседите отгоре тече точно в/у моя ,изтеклата вода замръзва в/у моя, и да му се бърка нещо датчика?
    Много ти е добър климатика провери си работната среда на машината, защото аз с 25-ца отоплявам 32 кв.м и си бачка перфектно не е плавил шушулки и си почива редовно, за сега тази зима не съм го хващал да зразмразява.
    Вечер го оставям на 10 градуса, а през деня не повече от 22 градуса, после като се стопли си го смъквам на 18-19 градуса просто следя температурата да не е повече от 21 и по малко от 18 градуса тъй като гледаме бебе на 1 годинка. Просто машините са перфектни ако се спазват изискванията от производителя и елементарните правила за работа със всеки климатик.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #2

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Във връзка със съмненията ми че климатика не поддържа зададената температура,мога да кажа че вината е изцяло моя.
    След вкарване на външният датчик на термометъра вътре в стаята,и закачането му на вътрешното тяло се оказа че дава разлика от почти 3* измерена температура на едно и също място !!!
    При зададени 23*климатика качва до 23.7*,и минава в режим на поддържане.Всичко е О.К.
    Знаех си ,че е може-би от термометъра,ама първо си помислих най-лошото - че машината не е наред....
    Ето фото:


    Весели празници ,и благодаря на всички които се отзоваха на въпросите ми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #3

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ами аз някъде бях писал че с тези термометри еднодневки - детски играчки не може да измериш нищо сериозно та пък и от там да правиш заключение климатика работи ли . Защото един качествен термометър който може да се калибрира - т.е. да има повторяемост и проследимост струва доста повече от 150 лева. така че си правете сметката какво мерите и каво смятате !!!
    При термометрите от твоя тип винаги има разлика при вътрешния и външния датчик и също така вътрешния датчик не може да измерва добре минусови стойности.
    Един качествен професионален термометър харчи доста повече от 1,5 V за половин година. Повечето са на 9 V и стапя батерията за 20 - 100 измервания които са краткотрайни от по 2-5 минути поради факта че датчика е термонажежаема жичка. може успешно да се мери и с живачен термометър, с мокро чорапче за вътрешната температура но пак трябва да има клас на точност иначе всичко друго е детска игра. Също така температурата се мери на точно определена височина и дължина от стените на помещението и се повтаря неколкократно за да се събере сатистика .

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #4

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    В
    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    Ами аз някъде бях писал че с тези термометри еднодневки - детски играчки не може да измериш нищо сериозно та пък и от там да правиш заключение климатика работи ли . Защото един качествен термометър който може да се калибрира - т.е. да има повторяемост и проследимост струва доста повече от 150 лева. така че си правете сметката какво мерите и каво смятате !!!
    В интерес на истината термометъра в началото отчиташе правилно вътрешната температура.Купих го от "КОНРАД" за 15 лв.Имаше и по 60лв ,но аз си казвам - какво толкова -това е само един термометър...За разлика от мобилният електромер който си купих - немски,термометъра е китайски....Препоръчайте ми нещо като марка ,да си има и външен датчиик.Вчера гледах в Пикадили един модел на "HAMA",с влагомер и часовник беше даже.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #5

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    В
    В интерес на истината термометъра в началото отчиташе правилно вътрешната температура.Купих го от "КОНРАД" за 15 лв.Имаше и по 60лв ,но аз си казвам - какво толкова -това е само един термометър...За разлика от мобилният електромер който си купих - немски,термометъра е китайски....Препоръчайте ми нещо като марка ,да си има и външен датчиик.Вчера гледах в Пикадили един модел на "HAMA",с влагомер и часовник беше даже.
    И как разбра че работи правилно - поне сръвни ли го с някой калибриран термометър, НЯМА КАЧЕССТВЕН ТЕРОМЕТЪР КОЙТО ДА Е ВКЛЮЧЕН ДЕНОНОЩНО И ДА ХАРЧИ ЕДНА БАТЕРИЯ ОТ 1,5 волта за половин година !!!
    това може би е евтиния вариант - http://www.unisyst.bg/articledetails.php?ArticleID=80
    http://www.labora.visa.bg/areometry-termometri.html
    това е най доброто но и парите са много за домашна употреба
    http://www.testo-international.com
    но това би трябвало да е по добро от всички играчки които се продават в BG -
    http://www.valerus-bg.com/lab/chem-l...ometer/11/150/
    на Rotronic са малко по евтини към 500 лева - http://www.rotronic-humidity.com/con...ssgeraete.php#

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    43
    #6

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    ---> hP_Pavilion

    едно питане относно термометрите : Какво ти е личното мнениe относно домашна употреба на Peaktech 5115 ?
    Нямам пред вид цената му - служебен е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #7

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от mimuza
    ---> hP_Pavilion

    едно питане относно термометрите : Какво ти е личното мнениe относно домашна употреба на Peaktech 5115 ?
    Нямам пред вид цената му - служебен е.
    Може би ще свърши работа за домашна употреба, като гледам дават му 0,5 процента отклонение което е доста по добре от всякакви други "домашни" ако ги държи но трябва да се провери не съм работил с такъв
    http://radimexbg.com/product_images/5115.jpg
    В Radimex има и хубави неща но трябва да се чете и пита, щото продават ширпотреба !!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    hP_Pavilion-На всички китайски по за 5-10 лв си пише същите 0,5% (не 5 ,както си писал),и ако вярвам като теб на написаното,то горните ти оплювания са безсмислени.
    С гаранция и в евтините термометри има читави-отварял съм моя за 22 лв и всичко ,включително чипа на АЦП (аналого-цифровия преобразувател), е изкопирано 1:1 от скъп Мастек.Потапял съм го във вряща вода и показва 100 гр,слагам го в топящ се сняг-0 гр

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #9

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Не знам за вас, но аз винаги попадам на "уникална" китайска техника.С изключение на телевизора ми-37" LCD Toshiba ,всичко останало с което съм се сблъсквал е все някаква недомислица на инженерната мисъл.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #10

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    hP_Pavilion-На всички китайски по за 5-10 лв си пише същите 0,5% (не 5 ,както си писал),и ако вярвам като теб на написаното,то горните ти оплювания са безсмислени.
    С гаранция и в евтините термометри има читави-отварял съм моя за 22 лв и всичко ,включително чипа на АЦП (аналого-цифровия преобразувател), е изкопирано 1:1 от скъп Мастек.Потапял съм го във вряща вода и показва 100 гр,слагам го в топящ се сняг-0 гр
    то пише ама айде да ги сравним
    колко залагаш

    много хубави тестове, поздравления плюс това термометъра го тестваш котактно пък после измерванията ги правиш безконтактно което не е правилно

    но нали знаеш че в различните диапазони отклонението е различно т.е. всеки измервателен уред работи нормално в средата на обхвата си,
    Ако може някои от твоите термометри да го калибрираш ще черпя каквото кажеш !!!!
    а за 0,5 не съв го написал правилно сега ще го оправя

    И не на последно място всеки измервателен уред който е за работа и ма клас на точност !!! и това никак не е случайно!
    И аз не какрам никой да ми вярва
    затова съм сложил сайтовете където всеки да си прецени кое колко струва и какво може, мога да споря само за уреди с които съм работил.

    Имал съм удовоствието да видя как около 10 тина термометри като горе на снимката с двата датчика да ги сравня в магазин и какво се оказа един с един нямаше да показват еднаква температура!!!!
    И хубаво че пише отлонение 0,5 процента но точно с едно калибриране в различни диапазони с няколко точки ще покаже колко е истинкста неопределеност на уреда, а горепосочените от теб въобще не могат да се калибрират тъй като повотрямеоста най малкото е 1 към нещо си !!!.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    И с какво да го калибрирам.От тези два примера ,които са основата на Целзиевата методика ,по-точни не виждам.Точно този ,който ползвам,е с обхват -50 до +150,така че 0 и 100 са по средата на обхвата точно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #12

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    И с какво да го калибрирам.От тези два примера ,които са основата на Целзиевата методика ,по-точни не виждам.Точно този ,който ползвам,е с обхват -50 до +150,така че 0 и 100 са по средата на обхвата точно.
    какво и на целзиевата методика, и да искаш не можеш да го калибрираш - това в България сатава в НЦМ- софия и още две частни лаборатории сертифицирани за калибриране и не на последно място уреда трябва да има съответен минимален клас зада може да се калибрира. Единственото което всеки може да направи в домашни условия е да сравни с други термометри - или както казваш си "сварил" твоя термометър в кипяща вода но ако гониш точност 2 или 3градуса даже с кипяща вода няма как да стане, т.е. зависи каква точност гониш и след това ти трябва и повторяемост в точно определени и еднакви условия.

    За това си има сатндарти и валидирани национални и международни методики.

    Обхватите ти са няколко първо два основни
    1- положителна скала
    2- отрицателна скала, от там в зависимост в какъв диапазон ще работиш задаваш определен брой точки за калибриране
    В никой случай нямаш еднаква повторяемост и неопределеност при
    диапазон
    0-10 градуса
    10-20 градуса
    и т.н.

    да не говорим че всичко това зависи и от влажността и налягането на въздуха
    по късно ще ти приложа един сертификат за калибриране

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Абе това всичко което си описал ,не мислиш ли че е безсмислено за домашното приложение на климатиците,за които става въпрос в края на краищата.Тези 1-2 гр.разлика за какво са ти толкова фатални,за да ми докажеш,че климатика ти има КОП 4,17 вместо 4,16 ли?
    То и китайската рулетка ще трябва да я калибрирам спрямо международния еталон за дължина,и то при различни външни температури,че да не вземе да ми даде разлика от 2 мм докато си меря тръбите при монтаж.А за манометрите,с които работя направо не ми се мисли.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #14

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Абе това всичко което си описал ,не мислиш ли че е безсмислено за домашното приложение на климатиците,за които става въпрос в края на краищата.Тези 1-2 гр.разлика за какво са ти толкова фатални,за да ми докажеш,че климатика ти има КОП 4,17 вместо 4,16 ли?
    То и китайската рулетка ще трябва да я калибрирам спрямо международния еталон за дължина,и то при различни външни температури,че да не вземе да ми даде разлика от 2 мм докато си меря тръбите при монтаж.А за манометрите,с които работя направо не ми се мисли.
    За манометрите си много прав - според мен - трябва да знаеш колко действително показват ако искаш да си точен, също ако се наложи някакъв ремонт трябва пак да се проверят-калибрират.

    Но тези термометри за домашна употреба има горе долу читави но повечето имат грешка от 3-4 градуса там е на късмет
    даже аз имам един спиртен от 76 година който мери доста по точно от немски от 2008 с две сонди електронен )

    а както колегата се нерви че не може да качи повече от 23 че гони и 23.7 май беше но забравя грешката плюс минус 3-4 градуса
    за това става въпрос
    тези термометри просто не се използват за такъв вид измерване-сравняване.

    т.е.
    не можеш да кажеш че си измерил 23 градуса след като отклонението на термометъра ти е минимум един градус и колегата сам е достигнал до истината след като е сравнил двата датчика на един и същ термометър от там този термометър според мен е за детето)

    а при тръбите нямаш проблем с рулетката там също влияе температурата но и щрих мяярката може да е кофти


    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...t_kalibrirane2
    http://pics.data.bg/categories/1/%d0...t_kalibrirane3

    и това е за мерцедеса на тези уреди

    Примерно при изграждане на обща вентилация и климатизация на една ссграда е нужно да се направят пусково наладъчни изпитвания - т.е. на определени точки от въздуховодите, на всички изходящи и входящи решетки се правят реедица измервания с апаратурата която е на сертификата за да може системата да се настрои правилно, да няма "под налягане и "над налягане" и да се сертифицира в края на краищата щото струва много пари пък и не може да се отклонява повече от 10-15 процента от проектираното.
    За домашни условия това не е задължително.

    Исках да кажа че ако мерите с някакъв домашен термометър било електронен или живачен или спиртен или с биметална пластина не се шашкайте какво показва -ПОВРЕДАТА НЕ Е ВЪВ ВАШИЯ КЛИМАТИК А В ТЕРМОМЕТЪРА - АКО ВИ Е ТОПЛО ЗНАЧИ ВСИЧКО Е НАРЕД И НЕ ГЛЕДАТЕ ТЕРМОМЕТЪРА !!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    52
    #15

    Re: Термометри

    Вие сте истински луди, бе !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 30-09-09, 23:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе