Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 34 от общо 34

Термометри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #31

    Re: Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Да питам: за 90ст. термометър от аптеката - закачен вън на стената на къщата показва повече(3-5*) отколкото ако го дръпна от стената на десет сантиметра примерно. Към 35см тухлена стена(единички-плътни) - това ще рече че загрятото отвътре преминава и излита в космоса? Има ли такава услуга на практика да ти огледат къщата с инфрачервена камера за да видиш къде ти дава най-много фира за да се вземат мерки за изолация?
    Нали даваха репортажи по телевизията, как от "Топлофикация - София" наблюдават с специални камери в кой апартамент при положение, че уж са изключени радиаторите се наблюдава как всъщност те си работят и хората се топлят без да плащат.
    Може би ти трябва точно такъв уред.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #32

    Re: Термометри

    И на мен ми е интересно как се обследват топлинните загуби на жилище. Board_man е направил нещо интересно по въпроса с датчици, но ако има желание той ще сподели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #33

    Re: Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    Един качествен професионален термометър харчи доста повече от 1,5 V за половин година. Повечето са на 9 V и стапя батерията за 20 - 100 измервания които са краткотрайни от по 2-5 минути поради факта че датчика е термонажежаема жичка
    Не се засягай ама горното ми звучи като научен идиотизъм! Първо "харчене, демек консумация" и напрежение нямат нищо общо. Не може някакъв уред да ти харчи еди колко си волта!!! Може да ти харчи еди колко си ампера, милиампера и т.н. или вата, миливата и т.н!
    И за второто - "датчик с термонажежаема жичка" - де го видя това животно, дай някой линка да се ограмотя че ми звучи като пълна глупост с извинение.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re: Термометри

    Най лесно става ако в много точни мериш температурата с пирометър. Инфрачервените камери са скъпо нещо, но има евтини, като всичко зависи от параметрите.
    Ето една евтина инфрачервена камера.
    http://www.technooptima.com/catalog/...ml?cPath=76_64
    А това е пирометъра
    http://www.technooptima.com/catalog/...ml?cPath=76_47

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 30-09-09, 23:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе