Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Термометри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #16

    Re: Термометри

    И аз това се опитвах да кажа на hP,но май не ме разбра.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Термометри

    Аз съм маниак на тема измервателна техника. Все пак има евтини термометри които мерят точно +-1 градуса. По точно за домашни узловия не е нужно. По добре е да се позлват електронни термометри. Спиртните са големи боклуци. Разбира се има магазини къде можеш да си куши точен лабораторен термометър, но цените не са много ниски. Последната ми придобивка е едни пирометър -50 до 650 гардуса. 1:12 Хубава джаджа е, но не е за лабораторни измервания. От конрад съм купувал електронно термометърче за 5лв, което покзава доста точно. Грешката му по документи е до 1 градус и си е толкова в измервания диапазон. Разбира като го купих веднага го преоверих дали мери вярно. Евтини мултимер с термодвойка тип К също може да мери доста точно, но сами с неговата си сонда. Обикновенно са калибрирани да показват точно в диапазона 0-100 градуса, като самия мутимер в помещение със температура от 20 до 30 градуса. Ако темепартурата се качи над 30 вече почва да мери грешно, както и ако измерваните температура са под нулата също вече за с ниска точност. Като най-евтини и достатъчно точен термометър за домашна употреба препоръчвам електронни термометърчета с термистор.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re: Термометри

    Аз си взех метеостанция Hama EWS-300. Засега съм доволен. Единствено резките промени не ги усеща бързо, примерно ако внеса външния датчик вътре доста бавно достига до стайната температура. Но престои ли повечко време на мястото, където е сложен, започва да си отчита колебания от 0,1 градус.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re: Термометри

    Нормално е да има инертност ,ако сензора е вътре в кутийката.И в къщи имам настолен електронен часовник с термометър,който реагира след 2-3 мин на изменения в температурата.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #20

    Re: Термометри

    Исках да кажа че ако мерите с някакъв домашен термометър било електронен или живачен или спиртен или с биметална пластина не се шашкайте какво показва -ПОВРЕДАТА НЕ Е ВЪВ ВАШИЯ КЛИМАТИК А В ТЕРМОМЕТЪРА - АКО ВИ Е ТОПЛО ЗНАЧИ ВСИЧКО Е НАРЕД И НЕ ГЛЕДАТЕ ТЕРМОМЕТЪРА !!!

    Това е най-точното и умно нещо написано в тази безполезна тема.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #21

    Re: Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от Dreider
    Вие сте истински луди, бе !!!
    Естествено и Айншайн е бил луд но ... е откРИЛ СВЕТА !!! то иначе как да стане !!!
    като гледам колко ентусиасти има тука които дрънкат ка кдомашните термометри били "измервателни уреди" ами мерете си стях щом така мислите.
    може да си пернете и по една термо двойка ама да не се забравя че едната трябва да е в лед и един волтметър поне ще показва доста по точно !!!

    Както казах од 10 домашни термометъра един с един нямат подобни показания пък за еднакви отклонениая да не говорим. ВСЕКИ САМ ДА СИ ПРАВИ ИЗВОДА.
    И престанете да обърквате хората които не им е работа да разбират от всичко и са влезли да прочетат нещо полезно.







  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #22

    Re: Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз съм маниак на тема измервателна техника. Все пак има евтини термометри които мерят точно +-1 градуса. По точно за домашни узловия не е нужно. По добре е да се позлват електронни термометри. Спиртните са големи боклуци. Разбира се има магазини къде можеш да си куши точен лабораторен термометър, но цените не са много ниски. Последната ми придобивка е едни пирометър -50 до 650 гардуса. 1:12 Хубава джаджа е, но не е за лабораторни измервания. От конрад съм купувал електронно термометърче за 5лв, което покзава доста точно. Грешката му по документи е до 1 градус и си е толкова в измервания диапазон. Разбира като го купих веднага го преоверих дали мери вярно. Евтини мултимер с термодвойка тип К също може да мери доста точно, но сами с неговата си сонда. Обикновенно са калибрирани да показват точно в диапазона 0-100 градуса, като самия мутимер в помещение със температура от 20 до 30 градуса. Ако темепартурата се качи над 30 вече почва да мери грешно, както и ако измерваните температура са под нулата също вече за с ниска точност. Като най-евтини и достатъчно точен термометър за домашна употреба препоръчвам електронни термометърчета с термистор.
    Престанете да пишете врели не кипели.
    Как разбра че измерва точно +- 1 градус пък и вцелия диапазон на уреда - НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО.
    И ка ги проверяваш като ги купиш сваряваш го в тенджерата и после го слагаш в "топящ се лед" това ми звучи като менюто в ресторант.

    А пък мултицета със сондата е за учебни цели - учениците да се обучат с кой уред какво се прави и като го счупят да не струва много на училището и с нег о не знам какво мериш. Освен да кажеш че или е топло или студено друго нищо.


    Аз съм луд на тема калибриране на ТС и това не ми е хоби а се занимавам професионално и то не само в БГ.


    Успех с проверките и старт на "замерването" както казват някои.

    Мисалта ми беше че някой човечец взел си климатик пък си взел и "метостанция" и започнал да мери щото така прочел в любимия форум и по едно вре
    се чуваааааа
    АААААААААА ТУП , взел DAIKIN -а и го метнал през прозореца защото видиш ли неговата "станция" купена примерно от КОНРАД не измерва повече от 23,7 градуса на изхода на климатика !!!!
    или пък на 50 см от овчата кожа където е легнала свекървата !!!!

    И мисля че идеята е някой ако знае нещо със сигурност тоест го е учил и работил, а не само чел списание във WC-то да го сподели с останалите !!! във форума

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #23

    Re: Термометри

    hP_Pavilion, идеята на форума е взаимно да си помагаме и ограмотяваме.
    Не се сърди на всички изказвания, всеки си има право на мнение.
    Аз лично ще се радвам много ако науча от един професоналист като теб много полезни неща за термометрите и измерването на температура.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #24

    Re: Термометри

    Едва ли с безполезната информация за калибриране,мокри чорапчета,протоколи контактно измерване и т.н . си бил ПОЛЕЗЕН по някакъв начин на нас,простите хорица,които си караме с китайските рулетки и термометри.
    Остави ни на мира да си грешим колкото си искаме,а ти си ползвай калибрираните уреди у вас и се надявай да те стоплят.
    И гледам,нещо много лично взе да се впрягаш,не е на добре.И можем да четем в черно,нямаме зор да си оцветяваш постовете в кармазъ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #25

    Re: Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Едва ли с безполезната информация за калибриране,мокри чорапчета,протоколи контактно измерване и т.н . си бил ПОЛЕЗЕН по някакъв начин на нас,простите хорица,които си караме с китайските рулетки и термометри.
    Остави ни на мира да си грешим колкото си искаме,а ти си ползвай калибрираните уреди у вас и се надявай да те стоплят.
    И гледам,нещо много лично взе да се впрягаш,не е на добре.
    ами като си специалист защо караш хората които не разбират да вяврват на твоите измислици премислици за термометрите става въпрос, иначе по други въпроси си спец както съм казвал по климатиците.

    ЗАСРАМИ СЕ МАЛКО

    И съм казал

    "Исках да кажа че ако мерите с някакъв домашен термометър било електронен или живачен или спиртен или с биметална пластина не се шашкайте какво показва -ПОВРЕДАТА НЕ Е ВЪВ ВАШИЯ КЛИМАТИК А В ТЕРМОМЕТЪРА - АКО ВИ Е ТОПЛО ЗНАЧИ ВСИЧКО Е НАРЕД И НЕ ГЛЕДАТЕ ТЕРМОМЕТЪРА !!!"


    нещо си в грешка.


    Всеки не може да е специалист по всичко, пък когато не знаеш нещо трябва да послушаш по знаещите !!!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re: Термометри

    Колко от хората,пишещи по някакъв си проблем,ще се опрат до твоите методики,А ? Не мислиш ли,че са приложими само за професионални нужди или за лабораторни измервания? На кой му пука дали вместо реалните 20,006 гр термометъра му е отчел 21 или 21 гр? Какво променя твоята абсолютно НЕНУЖНА точност?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re: Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    Престанете да пишете врели не кипели.
    Как разбра че измерва точно +- 1 градус пък и вцелия диапазон на уреда - НЯМА ТАКОВА ЖИВОТНО.
    И ка ги проверяваш като ги купиш сваряваш го в тенджерата и после го слагаш в "топящ се лед" това ми звучи като менюто в ресторант.

    А пък мултицета със сондата е за учебни цели - учениците да се обучат с кой уред какво се прави и като го счупят да не струва много на училището и с нег о не знам какво мериш. Освен да кажеш че или е топло или студено друго нищо.


    Аз съм луд на тема калибриране на ТС и това не ми е хоби а се занимавам професионално и то не само в БГ.


    Успех с проверките и старт на "замерването" както казват някои.

    Мисалта ми беше че някой човечец взел си климатик пък си взел и "метостанция" и започнал да мери щото така прочел в любимия форум и по едно вре
    се чуваааааа
    АААААААААА ТУП , взел DAIKIN -а и го метнал през прозореца защото видиш ли неговата "станция" купена примерно от КОНРАД не измерва повече от 23,7 градуса на изхода на климатика !!!!
    или пък на 50 см от овчата кожа където е легнала свекървата !!!!

    И мисля че идеята е някой ако знае нещо със сигурност тоест го е учил и работил, а не само чел списание във WC-то да го сподели с останалите !!! във форума
    Много преувеличаваш за термометрите. Хем си професионалист, а ми говориш, че нямало термометри които да показват с точноист +-1 градус в целия диапазон. Каквото и да си приказваме в домашни условия за еталнна температура може да се ползва топящ лед и вряла вода. Разбира се не за софиянци, а само за такива които живеем до морето. До сега не съм попадал на китайски термометър, на който точността да не съвпада с тази която е бявена в документацията. Още повече на повечето пише, че са калибрирани и гарантират точността 1 година. А за калибрирането каквъв е проблема да имам лабораторен термометър. Нито ме знаеш каъв съм, какво съм учил и с какво се занимавам, а правиш заключения. Ще знаеш, че термодвойките не са само за играчка. Незнам защо така си мислиш. Играчка са мултимерчетата за 5лв с термодвойка тик К. Мерцедес при едно изследване са ползвали точно термодвойки тип-К. Преди меренето правят калибриране и така постигат точност в измервяния диапазно до 0.1 градуса. Става въпрос за мерене на температури на много места на дизелов двигател.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #28

    Re: Термометри

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Много преувеличаваш за термометрите. Хем си професионалист, а ми говориш, че нямало термометри които да показват с точноист +-1 градус в целия диапазон. Каквото и да си приказваме в домашни условия за еталнна температура може да се ползва топящ лед и вряла вода. Разбира се не за софиянци, а само за такива които живеем до морето. До сега не съм попадал на китайски термометър, на който точността да не съвпада с тази която е бявена в документацията. Още повече на повечето пише, че са калибрирани и гарантират точността 1 година. А за калибрирането каквъв е проблема да имам лабораторен термометър. Нито ме знаеш каъв съм, какво съм учил и с какво се занимавам, а правиш заключения. Ще знаеш, че термодвойките не са само за играчка. Незнам защо така си мислиш. Играчка са мултимерчетата за 5лв с термодвойка тик К. Мерцедес при едно изследване са ползвали точно термодвойки тип-К. Преди меренето правят калибриране и така постигат точност в измервяния диапазно до 0.1 градуса. Става въпрос за мерене на температури на много места на дизелов двигател.
    Ами някъде по горе съм публикувал един сертификат за калибриране където явно се вижда че в различните диапазони неопределеност на хигроанемометъра е различна !!! щото пак някой се изказваше .
    И на какво пише че са калибрирани, и къде са калибрирани да те подхвана сега и как ги провери.

    термодвойки се използват на мого места и за много прецизни измервания но става въпрос за тези по мултицетите които коментираш !!!

    До сега не съм срещал на термометър за домашна употреба да пише че е калибриран !!!
    пък то не само трябва да го пише ами си има специален документ на който да го пише и всяка бъзикня не може да се калибрира !

    И искам да видя къде го намери този безценен термометър с неопределеност в целия диапазон +- 1 градус -за домашна употреба щото цитираш тях
    за диапазон става въпрос от отрицателни до положителни градуси.

    Да не би да си гепил еталона от ГДНЦМ

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #29

    Re: Термометри

    hP_Pavilion, гледам разбираш от метрология. Да те питам, колко лаборатории в България имат правото да "калибрират" дадени уреди? Щото, в последно време не са много.. То, едни кантари не могат да се проверят в България, ами ходят в Румънско... И какво означава калибриране? Би ли ни, го обяснил. Защото проверка на показанията, не означава калибриране.. Вероятно не те познавам, но и нямам желание(като виждам, как пишеш)... Мога да се поинтересувам, има ли, сертифицирани лаборатории в България за калибриране на термометри.. И после да си говорим, дали "китайския боклук" мери точно или бърка.. И въобще за какво говорим? За лабораторно мерене на температура или за домашно мерене? Какво се опитваме да направим? ' не вярвайте на термометрите от Китай, те показват неточно, а климатика е точен. Той, не е ли от "Китай"? '

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #30

    Re: Термометри

    Да питам: за 90ст. термометър от аптеката - закачен вън на стената на къщата показва повече(3-5*) отколкото ако го дръпна от стената на десет сантиметра примерно. Към 35см тухлена стена(единички-плътни) - това ще рече че загрятото отвътре преминава и излита в космоса? Има ли такава услуга на практика да ти огледат къщата с инфрачервена камера за да видиш къде ти дава най-много фира за да се вземат мерки за изолация?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 30-09-09, 23:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе