Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Старт при отрицателни температури

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re: Старт при отрицателна температура

    варна, изложение север/юг, отопляват се 3-те южни стаи, обща кубатура около 85 куб.м, по дължина на въпросните стаи има балкон, остъклен с PVC дограма.

    климатикът е MIDEA 09-HRN2 QB4, защото предпочетох сам да си направя домашното, а не да се осланям на полуграмотни продавачки, които не ми знаят условията. взехме го предимно за охлаждане през лятото, но както практиката показва, май се справя и зимата

    в този ред на мисли ще мога да споделя след месец-два и сравнение между разходите с климатик и акумулираща печка (който ме следи тук знае, че съм върл защитник на акумулиращите .

    та, да се върна на въпроса си - да го оставям ли или не, при положение, че температурата не пада под препоръчания лимит от 18?

    тази сутрин от 18.5 вдигна до 21.5 за по-малко от половин час (при това не духаше непрекъснато), което ми се струва прекалено малък разход, че да го сравнявам с нужния да поддържа 22-23 цялата нощ. основният ми въпрос е относно състоянието на външното тяло, а не за парите.

    P.S. междувременно видях допълнение относно съседите (моите са 3 пенсионера и 1 нормално семейство), така че да кажа и аз - отдолу пенсионерка, която топли една стая с "лъч", ерго = 0 "помощ", от едната страна - друга пенсионерка, която не топли контактната стая, от другата страна не съм много наясно дали кое как топли, но не е реститут, така че там е неизвестна величина. отгоре е нормалното семейство, но пък отгоре помощ не чакай (бреееей, че анти-библейски прозвуча , така че това са условията - борим се със собствени сили

    P.P.S. климатикът се спира всяка вечер (това във връзка с въпроса на vanko68)

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re: Старт при отрицателна температура

    Абе борите се със собствени сили, ама защо при мен ако го изключа през нощта и е било 20* сутринта се събуждам на 16*? Мамка му панелка!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #18

    Re: Старт при отрицателна температура

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Мамка му панелка!
    Може и прозвучи невероятно,но аз съм много доволен от моята панелка.Преди това живеех в кооперация построена през 1990 г-на първи етаж външна от всякъде-изключително лошо строителство.Лятото умирахме от жега ,а зимата от студ.Сега съм се родил-панелка север-юг.Много е по-топла от другото тухлено жилище.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re: Старт при отрицателна температура

    FearMe-погледни из документациите му дали има подгряване на картера.Пък и да няма-едно време нямаше Мидеи с подгряване и още си бачкат безпроблемно.
    deian- и това за 16те гр не е лошо.Имам познати,които докато топлят с Осака 17 е толкова,какво остава ако я спрат.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #20

    Re: Старт при отрицателна температура

    Тук като ви чета направо се изумявам! Ако спра климатиците за два дни, температурата вкъщи пада под 10 гр. Това е незгодата да живееш в къща!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re: Старт при отрицателна температура

    Само това,но пък изгодите са повечко.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re: Старт при отрицателна температура

    Да ти кажа, и в панелка не е много по-"изгодно". Не ми пада на 10*, а на 11 :D При това съм с изолации и PVC дограма.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #23

    Re: Старт при отрицателна температура

    Да. в спалнята - 2 външни стени без изолация, макар и да има PVC дограма, в момента е 8.5С, и лани радиатора на макс нощем и едва 13-14 дигаше. Та тази спалня ми е едната стена на хола - как да нямам топлозагуби! Само да спра климатика и става 15С за 3 часа.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #24

    Re: Старт при отрицателна температура

    Обаче има много други предимства. Ако климатика е конвекционален и спре след като си е достигне заданието, при следващото си тръгване примерно след 15-20 мин. в този студ, това не се ли равнява на студен старт.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #25

    Re: Старт при отрицателна температура

    Не може 10 кг желязо и мед ,обвити в топлоизолация и нагрети до 80-100 гр да изстинат за 15-20 мин

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #26

    Re: Старт при отрицателна температура

    Пресметнато си е за конвенционалните, а и не са на 15-20 минути, моя работеше 5 минути на 3 минути в студовете стария LG 5 години!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #27

    Re: Старт при отрицателна температура

    Не съм се доуточнил. Сега в големия студ ги не мъча по цял ден, а само през ноща да подържат температурата. През деня и при температури под -5*С си паля парното. От недолюбваната марка, както съм писал в други теми "Panasonic" са. Примерно сутринта (около 10 ч.) и -5*С малкият W7DKE два часа работи в панелната кухня с избита тераса и вдигна до 20*C, а според женами не трябва да е под 24*С за да се ходи свободно по къс ръкав. Дожаля ми да работи "негъра" без да спира та взех че напалих. Става дума, че след като угасне парното климатика се включва та даже и след повече от 15-20 мин.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re: Старт при отрицателна температура

    Не се притеснявай.И след 2 часа пак е топъл компресора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Стартиране на климатик при отрицателни температури
    От georgi46_ във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 25
    Последно: 29-01-12, 16:35
  2. Топъл старт при климатиците
    От DEF във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-07-07, 13:57
  3. Авто старт на компютър
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 04-09-06, 16:45
  4. Дразнещ прозорец при старт
    От PatriOt във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-05, 15:50
  5. F8 или Shift при старт
    От stekyman във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 18-03-04, 19:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе