Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Старт при отрицателни температури

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #1

    Старт при отрицателни температури

    Всъщност не знам къде да публикувам въпроса, а и мисля че и други хора ще се интересуват. Иде реч за системно пускане на климатици при отрицателни температури. За да стане ясно - единия е мидеа MSG12HR и съм принуден да го спирам нощем, тъй като външното тяло предава вибрации на панела и е неприятно за нас и за съседите. Така ще е докато не намеря подходяжи тампони, което най-вероятно ще отнеме време. Другия е фуджицу 9LCC, който пускам само когато съм нощна смяна, т.е. 6 дни не работи, 2 дена работи. Та въпроса ми е до каква външна температура мога да си позволявам тези стартове, тоест не искам да си съсипвам машините. Става въпрос за тяхната безопасносност, не дали ще тръгнат или дали ще топлят. Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Re: Старт при отрицателна температура

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    тоест не искам да си съсипвам машините.
    За да не ги съсипваш, не ги спирай.....Айде мидеята можеш да е прежалиш, но фуджцуто не го спирай - най простия пример който мога да ти дам с автомобил при минусови температури - най голямото износване на двигателя се получава при студен старт.
    Едно, че винаги у вас ще имаш комфортна температура в помещенията, едно че си пазиш машините и това е предпоставка за повече експлоатация.Така че - по добре ги оставяй да работят на някакви по ниски градуси, като се съобразяваш с температурата в помещенията, отколкото да ги спираш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re: Старт при отрицателна температура

    Подкрепям. Дал си не малко пари за 9LCC-то. Оставяй го на 16-18 градуса ако щеш докато те няма, но да си работи леко. Ще ти изхарчи 20-тина лв, после бързо ще наваксва като е нужно.
    Ако си знаел, че ще го ползваш така, защо си дал пари за хубав инвертор? По този начин както го ползваш няма да ти харчи по-малко от Мидеята.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #4

    Re: Старт при отрицателна температура

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Подкрепям. Дал си не малко пари за 9LCC-то. Оставяй го на 16-18 градуса ако щеш докато те няма, но да си работи леко. Ще ти изхарчи 20-тина лв, после бързо ще наваксва като е нужно.
    Ако си знаел, че ще го ползваш така, защо си дал пари за хубав инвертор? По този начин както го ползваш няма да ти харчи по-малко от Мидеята.
    Така смятам да го ползвам само тази година (фуджицуто). Ако го оставя да работи трябва да потдържам над 21* иначе ще спира. Стаята е малка. 6 дни да работи без да ползвам стаята е същото, като да си включа духалка за 2-те нощни...
    Ставаше въпрос за подгряване на компресора - не върши ли работа? И ако реша да НЕ ползвам климатика нужно ли е да е включен в контакта за да работи подгряването?

  6. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #5

    Re: Старт при отрицателна температура

    И аз падкрепям но...., малко е спорен въпроса дали адин студен старт ще износи павече компресора от 6 дни работа , (незнам дали има подгряване на компресора).
    А и не е само комресора, работят вантилатор, турбина които също се амортизират, и не на последно място ел. енергията, колкото и да е малко. За ден, два може би си струва да работи постоянно но 6 дни, знае ли човек!!!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Старт при отрицателна температура

    искам да допълня въпроса с нещо от мен:

    напълно изключвайки климатика, сутринта при настоящите външни температури вътре е 19.5-20 градуса.

    оставяйки го на 16-18, това не означава ли, че той така или иначе няма да се пуска през нощта и би било все тая? по тази логика ще трябва да го оставям на 20-21, което пък си е напълно излишен разход за половин денонощие. като изключим варианта да отварям прозореца, че насила да свалям температурата , какво би било най-добре за мен?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re: Старт при отрицателна температура

    За Мидеята не знам,май че имат една нова серия с подгряване на картера,но твоята е стара и няма такова нещо.За LCCто-мисля че има подгряване чрез затопляне на намотките на компресора с подаване на слаб ток под -5 гр (може да бъркам с малко,цитирам по спомени).Тоест е необходимо ,за да работи подгряването, да е включен в контакта.
    FearMe-а какъв ти е климатика да видим как е с подгряването.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #8

    Re: Старт при отрицателна температура

    FearMe, мисля че "икономията", която ще реализираш ако климатика не работи нощем, сутринта климатика ще трябва да наваксва на дневна енергия, която е по-скъпа.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #9

    Re: Старт при отрицателна температура

    Нямам си идея как е при 9LCC,но мога да кажа как е при MIDEA MSF6-12AR външният нагревател на компресора ,който е 50 W се включва при определена температура с помощта на термодатчик.Това ми позволява да го включвам и изключвам ,когато си пожелая-например през ноща или като сме на работа не работи.Тази зависимост я останових чрез електромера,към който е подкачен климатика.При падане на температурите,електромера отчиташе при спрян климатик консумация. MIDEA MSG-12HR мисля,че няма този нагревател-нека специалистите да кажат.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re: Старт при отрицателна температура

    Ба4Дидо-ако става въпрос за FearMe-какво има да наваксва,я виж че сутрин е 20 гр без да е работил климатика,направо е за завиждане.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #11

    Re: Старт при отрицателна температура

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ако става въпрос за FearMe-какво има да наваксва,я виж че сутрин е 20 гр без да е работил климатика,направо е за завиждане.
    И при мен е така-тази сутрин в стаята бе 19 градуса.Не си струва да работи цяла нощ.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re: Старт при отрицателна температура

    naydenov69-къде ги намирате тези жилища,да не пишеш от Хаваите?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #13

    Re: Старт при отрицателна температура

    Здравейте, при изключен климатик консумацията(около 30W при мен) винаги ли е свързана с подгряване на компресора ?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #14

    Re: Старт при отрицателна температура

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ба4Дидо-ако става въпрос за FearMe-какво има да наваксва,я виж че сутрин е 20 гр без да е работил климатика,направо е за завиждане.
    Допускам че е така ако климатика работи по принцип денонощно и е спрян само за една нощ. Стаята просто не е имала време да истине. Ако пък става въпрос за редовна практика и температурата пада с 1-2* колко време ще работи тоя климатик за да я потдържа? Мисля че е незначително малко.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #15

    Re: Старт при отрицателна температура

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    naydenov69-къде ги намирате тези жилища,да не пишеш от Хаваите?
    Господ здраве да дава на комшиите под дома и над дома/хората са с камина с водна риза/.Между другото и аз имам система -камина с водна риза,но не си струва да я паля при тези цени на дървата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Стартиране на климатик при отрицателни температури
    От georgi46_ във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 25
    Последно: 29-01-12, 16:35
  2. Топъл старт при климатиците
    От DEF във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-07-07, 13:57
  3. Авто старт на компютър
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 04-09-06, 16:45
  4. Дразнещ прозорец при старт
    От PatriOt във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-05, 15:50
  5. F8 или Shift при старт
    От stekyman във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 18-03-04, 19:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе