Резултати от 1 до 6 от общо 6

Замяна на фреон R404a с R134a

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #1

    Замяна на фреон R404a с R134a

    Здравейте. Не зная дали тук трябва да попитам и се извинявам ако съм объркал раздела! Купихме си бус-хладилник с климатична уредба -Carrier. Днес му изтече фреона. Оказа се че е с фреон R404a. От един сервиз за автоклиматици ми предложиха да го заменят с R134a , който бил за повечето автоклиматици. Интересува ме има ли някакъв риск компресора да изгори?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #2

    Re:Смяна на фреон с друг тип

    R404 се заменя с R22.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #3

    Re:Смяна на фреон с друг тип

    Ами не знам. Човека гледа в дебелите книги... мисли и каза, че според тях нямало риск за компресора, но аз за всеки случай реших да се допитам тук.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Смяна на фреон с друг тип

    Работните налягания на R134a са по-ниски от тези на R404a следователно няма да има проблеми с компресора също и с маслото.

    Средна точка на кипене:
    R134a - -26,0°C
    R404a - -46,4°C
    Както се вижда от температурите на кипене, за да се ползва този тип фреон в буса-хладилник значи предназначението на буса най-вероятно е за пренасяне на сладолед или за дълбоко замразени храни.

    Този фреон е широкоразпространен в хладилните инсталации, сложи си отново същият. Ако тези при които си ходил не могат да ти намерят от него намери други. Хладилните техници поддържащи супермаркетите имат от него, отиди в някой супермаркет имащ хладилни вани и питай кой поддържа хладилниците. Никой няма да откаже да изкара някой лев отгоре.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #5

    Re:Замяна на фреон R404a с R134a

    Благодаря! Не зная  какво му е било предназначението /взехме го втора употреба/ но ние ще го ползваме предимно за леко охлаждане. Ще се носят продукти на сладкарството и ще работи на плюсови температури. Така както изглежда R134а, ще ми върши работа /пък и винаги може да се смени/, понеже е и достa по-евтин и има възможност да се "долива" , докато за R404a ми казаха, че бил трикомпонентен и при малък теч ще трябва да се заменя всичкия а той не е малко -1,8 кг затова везните накланят към 134.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #6

    Re:Замяна на фреон R404a с R134a

    Аз не бих го сменял, но пък ти може да експериментираш. И ще кажеш после как работи системата.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Забраняват чалгата във фейсбук до края на
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-11, 15:22
  2. Отговори: 4
    Последно: 21-05-09, 19:33
  3. Отговори: 15
    Последно: 22-03-08, 15:49
  4. Търся една песен на Франк Синатра
    От Cko във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-07, 11:18
  5. Софт за смяна на субтитрите на DVD?
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-06, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе