Резултати от 1 до 8 от общо 8

Балансиране на перка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Балансиране на перка

    Когато работи само компресора на климатика външното тяло не вибрира, обаче като се включи перката цялото тяло вибрира. Това ме навежда на мисълта, че не е балансирана перката и ще разбие лагерите на двигателчето. Виждал съм на някои климатици метални скоби по перифериите на перките, които явно са за тази цел. Как в любителски условия да направя баланс? Или да взема по метода на налучкването да слагам някакви скобички на отделните витла. Някакви идеи и от какво да са тези скоби? А може би ако я сваля и я закрепя подходящо, дали ще я хване машина за баланс на гуми?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Балансиране на перка

    Бележи това витло което е долу завърти на ръка и виж пак ли спира на него, ако е така сложи малка ламаринка като скоба и пак пробвай трябва да спира на различно място.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #3

    Re:Балансиране на перка

    Мисля че няма да се получи, ама пробвай. Дано не е дебалансираш повече.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Балансиране на перка

    Не ми звучи добре и на мен - трябва да има друг начин.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #5

    Re:Балансиране на перка

    Заглеждал съм я и спира на различни места. Явно не е толкова дебалансирана. Трябва да сложа нещо, което после да се демонтира и да не оказва влияние след демонтажа. Обаче какво да е това, че ако излети ще трябва ново външно тяло.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Балансиране на перка

    А ако са ти разбити лагерите? Разклати я малко напреки на оста да ги видиш как са...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re:Балансиране на перка

    От самото начало си е така. Имам закачено въже за простор за стойката и то вибрира и спомага за по-доброто съхнене на прането. Става дума за: "Panasonic W7DKE" от: http://media.snimka.bg/4847/015948913-big.jpg

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #8

    Re:Балансиране на перка

    Майтапа настрана, обаче ако имаш вибрация на прането ще съхне по-бързо. Преди в института като учех, имахме един учител по някаква специалност свързана с роботите, не мога в момента да и напиша точно името. Та тоя учител се занимаваше и с вибрации и беше направил някаква лентова фурна за пици, на която лентата вибрираше, даже не помня дали изобщо се движеше, мисля че не. Променяш наклона и амплитудата на вибрациите и пиците вървят по-бавно или по-бързо според желанието на пекаря. Та казваше, че тестото много добре му понася вибрацията, и пиците ставали много хубави. Освен че добре втасва тестото и бързо се печали заради ускореното влагоотделяне.Точно случая с твоето пране

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 140мм перка
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-11, 11:18
  2. мидеа 48 перка
    От mjechev във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-11, 22:51
  3. Перка за LG-12
    От Johny22 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-10, 00:51
  4. Перка на 48 или 24волта !
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-04-06, 19:46
  5. 120мм перка
    От Delta1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-11-04, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе