Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 96 от общо 96

Заскрежаване (обледяване) на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #91

    Re:Заскрежаване (обледяване) на климатик

    Аз не смятам да давам"смислено" обяснение на случващото се,поне не и на теб . Човека си питаше как да си реши проблема,дадох му съвет,който му го реши ( виж последната снимка) и това е . Кратко и ясно.
    А и за "компетентното " ти мнение от горе- грешиш много яко.Сети се сам...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #92

    Re:Заскрежаване (обледяване) на климатик

    Не смяташ, защото нямаш- съвършенството не се критикува, нали така.
    Дал си му съвет вършещ работа тук във форума, а ако евентуално не беше попитал точно тук какво правим?
    Според теб редно ли е, климатик за камара пари да прави такива проблеми, и да изисква специфично седмично програмиране неописано никъде?

    Я ме отвори къде точно греша.

    P.S. Всъщност, производителя е направил елементарен пропуск в алгоритъма, който няма как да бъде предвиден от страна на потребителя (седмичния програматор не служи за изглаждане на софтуерни пропуски ). Очевидно решение има, и то е толкова елементарно (например: дефрост на 12 часа след последния такъв, безусловно, при зададена t под Х гр.), че лично на мен ми е чудно как е пропуснато.
    Случайност е, че genadi.tsvetkov е установил проблема навреме, и че е намерил да попита където трябва.
    Недоволството му от факта, че трябва да го "обгрижва" въпреки многото пари дадени за него, и всичките хвалби за марката е съвсем основателно.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #93

    Re:Заскрежаване (обледяване) на климатик

    Уважаеми господа, тъй като при мен в ръководството на климатик Митцубиши Електрик MSZ-FD35VA пише: Гарантирана работа в режим на отопление на вътрешното тяло: 20 - 27 градуса, това означава ли , че той няма да работи ефективно при по-малка зададена температура (примерно 18 градуса, за икономии), и могат да се появят проблемите на Генади ? Още повече, че той задава още по-ниска температура 10 градуса.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #94

    Re:Заскрежаване (обледяване) на климатик

    genadi.tsvetkov Климатика ти е напълно изправен. Както и сам си забелязал, това става когато има снеговалеж, времето е меко, температура около 0 С. Условията за влизане в дефрост са, както ги е дал valen1, но има още едно, което е валидно в случая и е пропуснато. При температура над 0 С, условието за влизане в дефрост е, работа на компресора с натрупване 4 часа. Какво става при режима, който си избрал? Изводите можеш да си направиш сам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    гр.Враца
    Мнения
    41
    #95

    Re:Заскрежаване (обледяване) на климатик

    Ето ви някои нови факти по които да изкажете мнение:днес по обяд наминах да нагледам климатика и го заварих в процес на дефрост.Наблюдавах го докато изчисти хубаво питата и влязох вътре.Какво ми беше учудването като го забелязах,че малко време след като поработи взе да духа хладен въздух,погледнах електромера-45вата консумация.След малко почна да си духа топло с 350вата и така 2 пъти за 20 мин., т.е. според мен това си е направо on-off режим и въпреки това направи чудесен дефрост
    Часовете през които е настроен да работи на 20гр. са от 5 до 6 и от23 до 24часа, т.е. доста далече от обедното време по което го видях.Външната температура беше 2гр и валеше доста силен сняг още от нощта.Прилагам снимка от началото на дефроста.
    П.С.през другите часове си е на 10гр..
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #96

    Re:Заскрежаване (обледяване) на климатик

    Дали и този Даикин го е навявал сняг?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Хладилник Веко-заскрежаване?
    От mirra във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 27-06-13, 17:35
  2. Заскрежаване и саморазмразяване
    От Fusion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 10-01-13, 17:02
  3. Защо се появява обледяване на ивица?
    От Slade във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 03-01-11, 09:31
  4. Кое заскрежаване е нормално
    От asenpl във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 22-10-09, 09:04
  5. Има ли нещо против обледяване на климатика?
    От imegogo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 25-11-08, 12:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе