Резултати от 1 до 7 от общо 7

Защо се появява обледяване на ивица?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #1

    Защо се появява обледяване на ивица?

    Здравейте,

    Тази зима забелязах, че климатикът прави една хоризонтална ледена ивица по дължина в долната част на питата на външното тяло:

    [img width=450 height=600]http://img146.imageshack.us/img146/4811/dsc06715u.jpg[/img]

    Това някакъв индикатор за намалено количество фреон ли е или нещо друго?
    Климатикът се ползва от няколко години за отопление от октомври до април и няколко седмици за охлаждане през лятото.

    В мъгливо време питата се заскрежава цялата (побелява), след което се размразява, но тази ивица лед остава. В по-топлите дни през ноември и декември не съм я забелязвал.
    Трябва ли да предприема нещо?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Защо се появява обледяване на ивица?

    Тази ивичка е прекалено малка за да говори за наличието на проблем. Ако климатикът топли значи няма проблем, но яко искаш замери входящата и изходяща температура от вътрешното тяло, също кажи и каква е била външната по това време.

    Най-вероятно там вътре където трябва да минава тръба в топлообменника липсва затова и не може стопи леда.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #3

    Re:Защо се появява обледяване на ивица?

    Мерси за отговора. Климатика топли както другите зими (не е като японски инвертор, но си върши работата).
    Мерих му въздусите, след като му измих външния топлообменник в началото на отоплителния сезон. При външна температура около 13-14 градуса, вътрешна около 19-20 докарваше около 45-6 градуса при жалузите с всичко на max.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Защо се появява обледяване на ивица?

    Каква марка и модел климатик е това?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #5

    Re:Защо се появява обледяване на ивица?

    Samsung AQV09FAN
    Климатика е кофти изпълнение, бучи и вибрира външното тяло, вътрешното е горе-долу ОК.
    Замерванията ми по-горе са приблизителни, с падането на температурите под -5, -10 градуса му пада осезаемо капацитета и температурата от дистанционното трябва да се увеличи на 26-27гр. (естествено поддържа не повече от 22-23). Въпреки всичко докарва нормална температура и никога не сме му помагали с други уреди (стаята е само с 1 външна стена).
    Работи вече 4-та година (което е цяло чудо), но ще бъде сменен с нещо читаво когато има пари. Другите ми климатици са японски (поне по марка) и знам за какво става въпрос.

    Като видях ледената ивица си помислих, че може да е понамалял фреона, но наистина не е голяма - след последния дефрост почти я няма.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Защо се появява обледяване на ивица?

    През какво време включва дефрост и каква е продължителността му?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #7

    Re:Защо се появява обледяване на ивица?

    Ще засека интервалите и ще пиша, но ми прави впечатление, че като че ли дефроства нормално за не повече от 3-4 мин. Зачестява дефростванията само в много студено и мъгливо / валежно време, иначе не мога да го хвана дали дефроства изобщо. Успява да си размрази питата и не изтича кой знае колко вода, за разлика от Фуджицуто, който с тая двуредова пита тече като чешма и дефроства често.
    Иска ми се да го закрепя за тая зима и поне още една, преди да го сменя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 11-11-13, 01:05
  2. Тъмна ивица на лсд
    От radovan1973 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-10-12, 17:55
  3. Тъмо петно-ивица по 42 LG LH5000
    От dfdid във форум LG телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 13-01-12, 13:37
  4. Заскрежаване (обледяване) на климатик
    От mitko414 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 95
    Последно: 16-02-10, 22:51
  5. Има ли нещо против обледяване на климатика?
    От imegogo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 25-11-08, 12:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе