Резултати от 1 до 11 от общо 11

Йон генератор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Йон генератор

    Защо от единият ми климатик, когато е пусната плазмата се разнася някъкъв мирис ( приятен ) но не от нея, а от йон генератора намиращ се в десният ъгъл, а от другият ми почти не се усеща ....усеща се от УДР а от ПДР почти не само когато си навра носът и то много слабо - това значи ли че не работи адекватно? иначе и от двата се чува характерен звук,който с нищо немога да оприлича.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Йон генератор

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Защо от единият ми климатик, когато е пусната плазмата се разнася някъкъв мирис ( приятен ) но не от нея, а от йон генератора намиращ се в десният ъгъл, а от другият ми почти не се усеща ....усеща се от УДР а от ПДР почти не само когато си навра носът и то много слабо - това значи ли че не работи адекватно? иначе и от двата се чува характерен звук,който с нищо немога да оприлича.
    Нищо не значи.Има климатици, които плазма филтъра работи последователно включено-изключено тъй като прекалено много озон във въздуха е отровен виж тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B7%D0%BE%D0%BD

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Йон генератор

    Как установи това marian1,че миризмата на озон не е от плазмата?Не вярвам да има мирис от йон генератора-пробвай като извадиш плазма касетата и виж какъв ще е резултата.Доста странно и за шума от твойте плазми-поне при мен нищо различно не се чува при пускането им.Почисти хубаво с препарат плазмата на PDRа,ако не е чистен скоро и ще усетиш по силно озона (побвал съм го върху LDRa).

    ето една снимка правена от Mmitaka на PDR:

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #4

    Re:Йон генератор

    шумът също идва от йон генератора,а не от плазмата, и не е шум а по скоро мноооого тихо чува се само когато си приближа ухото до генератора-подобен звук все едно някой заварява с телоподаващо или електрожен- но не точно, да днес ще пробвам без плазма касетата - чиста е -редовно я чистя- мирисът идва от йон генератора - днес същият шум проверих и от един дждр се чува и мирисът и там е много слаб- само удр-а ми го произвежда силно и много явно.....другите едва се усещат с този мирис- дждр-а даже работеше на пресекулки този звук!А и според мен не е от плазма касетата,защото чат пат ги сменявам - имам си 2 бройки клими в къщи :Р

    Я гледам и ти имаш тошиба - наври си ухото и носът в йон генератора и сподели!

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Йон генератор

    Цитат Първоначално публикувано от marian1

    Я гледам и ти имаш тошиба - наври си ухото и носът в йон генератора и сподели!
    То хубаво,но мойта няма йон генератор-съжалявам.Виж- wizard2000bg има три модела,а и другите питай.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re:Йон генератор

    При UDR когато е включен плазма/йон определено се усеща мирис, подобен на мириса от лампа за нагревки. При NDR и GDR бих казал, че усещането е много по-слабо, но при тях се включва и аспирация. Идеята е да се пречисти въздуха в стаята , а не да душим като граничарски кучета

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #7

    Re:Йон генератор

    ееее ами ясно ми е, ама питам защото едното не е в ред, или че единият призвежда в повече или пък другите не произвеждат достатъчно, или пък това си е нормално за модела- защото при ПДР, УДР, ДЖДР този мирис почти не се усеща, а при ЙДР-а ми когато вляза в стаята - осезаемо се усеща това много тонизиращо ( или пък си въобразявам ) - а стаята е детска - да не се е бъгнало нещо и да прецакаме детето....за това питам

    А ти аспирацията можеш да си я изключиш и да чуеш ако имаш желание де .... Благодаря ви че се включвате, ама ми е важно и настоявам защото е за дете все пак.....


    а да наподобява и този мирис

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #8

    Re:Йон генератор

    В стята на моето дете е монтиран UDR.
    Аспирацията на NDR и GDR се включва от бутона за плазма/йон. Не мисля че има начин да се пусне само плазма/йон без аспирация.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Йон генератор

    Моя европейски ТОШО е в стаята на малкия вече 2 години и осезателно насища въздуха, когато работи.До сега нищо му няма, освен, че яде като разпран, расте на бой и на....... .Сега сериозно, на моя не му пречиу, дори като е сополив, вечер спи по-добре.Все пак концентрацията на ОЗОН е изчислена и не може да превиши зададените стойности, разрядните електроди са достатъчно малки.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #10

    Re:Йон генератор

    колега wizard2000bg има начин, пробвай по упорито дай си модела на дистанционното да помислим всички...

    Еди и аз когато оставам да спя в тази стая - се чувствам, ама може и да си внушавам ....знам ли! при другият не ми е така ....май

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #11

    Re:Йон генератор

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Еди и аз когато оставам да спя в тази стая - се чувствам, ама може и да си внушавам ....знам ли!
    Щом "се чуВстваш" сичко е у ред! Определено не си внушаваш!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. КЛИМАТИК И ГЕНЕРАТОР
    От zicfrid във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 08-10-12, 11:30
  2. Съвет за генератор
    От sandyrs във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 06-06-12, 12:53
  3. Генератор на думи
    От Bvlgari във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-08-06, 16:45
  4. Генератор на фрази
    От dominant във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-06, 03:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе