Резултати от 1 до 4 от общо 4

Идея за слънчев колектор и вътрешно тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Идея за слънчев колектор и вътрешно тяло?

    Дали ще се получи? Една част от апартамента е с южно изложение - детската и спалнята- и в един друг форум видях подобна тема,но различна от моята - та идеята ми е на целият балкон да се сложат от тези колектори и посредсвом помпичка и някоя платка за управление да върти вода към вътрешно тяло - дали ще е ефективно?Дали трябва и съд - моля за всякъкви коментари.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:идея за слънчев колектор и вътрешно тяло?

    Не ти трябва вътрешно тяло от климатик, а радиатор. Вътрешното тяло има мотор на вентилатора, който при работа хаби ток, освен това климатика духа за разлика от пасивния радиатор. Нали цялата работа я правиш за икономия.

    Вместо вода в системата антифриз да не замръзне, бойлер, разширителен съд, помпа и други.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #3

    Re:Идея за слънчев колектор и вътрешно тяло?

    Ами вътрешно тяло от климатик - защото за мен е най-съвършенно относно - най-малко необходимо количество по обем вода - и най- малко потребление на ток, може би - едина турбина харчи може би около 20-ина вата.
    Цялото нещо си го представям така:
    1 Подчертавам че не разбирам много много, следователно някъде може и да греша, а и за това пиша тук - защото за това са форумите - да питаш пък ако се намери и кой да отговори...
    2 Тръбите отвън се награвят - някой датчик преценява че са достигнали Х температура и отваря кръг с вода - при отварянето се включва турбината на вътрешното тяло чрез реле което включва след 30 секунди примерно (трябва да се прецени за колко време ще достигне затоплената вода до топлообменника)
    все още незнам необходим ли е съд в който да се събира гореща вода - или само да се превърта без този съд. Тук в тази моя идея - ще се търси максимум ефективност от минимум части - и да работи успоредно на климатика в детската - като тази "система" ще е настроена да се включва само когато преминава температурата в стаята - което от своя страна да кара климатика да минава в минимум, он оф или напълно изключен...

    Има ли някой, който да предложи как да бъде изработено, (какви неща ще са ми необходими ) и съответно от къде да си набавя някоя и друга тръба - знам че са няколко модела - ще серадвам и да кажете кой от тях би бил по ефективен за подобно начинание

    Много си мисля, че би трябвало да има съд- ама ще чакам повечко мнения - ако има желаещи да споделят знания де
    П.С. -Да, знам че трябва да е с антифриз или някъкъв флуид за да не замръзне.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #4

    Re:Идея за слънчев колектор и вътрешно тяло?

    Значи задължително системата трябва да има разширителен съд . За да имаш някаква реална полза колектора трябва да е вакуумен . Електроника се взема от Инител - просто контролерче , пускащо помпата и вътрешното тяло . Там е малко особенно как ще го управляваш (вътр. тяло ) . Хубаво е да пуснеш и една тръба до бойлер със серпентина - поне отчасти и водата ще е без пари донякъде. Трябва да си добавиш и обезвъздушители , предпазни клапани и фитингите. Та с една дума идеята е хубава , но в България ще ти топли водата лятото от май до октомври примерно и да при малка температура на агента , конвектора е по-добрия избор от радиатор. Успех .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Слънчев колектор????
    От nik4o77 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-13, 09:19
  2. Някой знае ли от къде да намеря слънчев колектор на Solar Machine Systems?
    От apeiron във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-04-12, 09:21
  3. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  4. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе