Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Много конкретно питане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #1

    Много конкретно питане

    Здравейте,
    отоплявам 35м*2 (95м*3) помещение с Мидеа12 конвенционален. Нямам проблеми до -15, -18градуса (в Пловдив съм) да поддържам 22-3 градуса. И така вече 10 години.

    Въпросът е следният:

    Ако сложа инвертор 12000BTU до 1000-1200лв. ще бъде ли по-икономичен и ще се справи ли до -15градуса?

    И втори (по-маловажен) въпрос - ако да, дайте подходящ модел?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Много конкретно питане

    Aко не друго,поне ще получиш или награда за най-изолиран дом или нобелова награда за преодоляване на физичните закони.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Много конкретно питане

    Цитат Първоначално публикувано от mitakata Виж публикацията
    Здравейте,
    отоплявам 35м*2 (95м*3) помещение с Мидеа12 конвенционален. Нямам проблеми до -15, -18градуса (в Пловдив съм) да поддържам 22-3 градуса. И така вече 10 години.

    Въпросът е следният:

    Ако сложа инвертор 12000BTU до 1000-1200лв. ще бъде ли по-икономичен и ще се справи ли до -15градуса?

    И втори (по-маловажен) въпрос - ако да, дайте подходящ модел?
    За това помещение ще ти трябва инвертор 15 000 btu за повече от 1200 лева. Относно икономията, първо кажи със сегашния какви сметки имаш.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от mitakata Виж публикацията
    Здравейте,
    отоплявам 35м*2 (95м*3) помещение с Мидеа12 конвенционален. Нямам проблеми до -15, -18градуса (в Пловдив съм) да поддържам 22-3 градуса. И така вече 10 години.

    Въпросът е следният:

    Ако сложа инвертор 12000BTU до 1000-1200лв. ще бъде ли по-икономичен и ще се справи ли до -15градуса?

    И втори (по-маловажен) въпрос - ако да, дайте подходящ модел?
    За тези пари можеш да вземеш машина 2-ра употреба и то добра. В Пловдив такива бол. Ще ти работи и под -15гр. и няма да я разбереш че работи.

  6. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #5

    Отговор: Много конкретно питане

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    За тези пари можеш да вземеш машина 2-ра употреба и то добра. В Пловдив такива бол. Ще ти работи и под -15гр. и няма да я разбереш че работи.
    Ще ти работи, АКО работи. Гаранция няма, така че препоръчвам нов.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Отговор: Много конкретно питане

    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Гаранция няма...
    Това не е вярно. Ако в твоя случай е така, в други не е. Машините са с гаранция, но знаете какво е важно...Да не се отклонявам от темата. При токова помещение е необходим оглед - 1200 лв. и 95m³ според мен, не са съвместими....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: Много конкретно питане

    Ако съседите ще продължават да Ви топлят още 10 години по този начин, вземете си нещо за 800 - 1000 лева, да не Ви е прекалено топло през лятото. Свързани ли сте към топлофикация?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #8

    Отговор: Много конкретно питане

    Дадох много точни параметри и не получих конкретен отговор - дали (нов за предпочитане) инвертор до 1200лв. ще е по-икономичен от конвенционален със същия номинал и дали при -15 ще е поне толкова ефективен.

    Не ме топлят съседи, не съм изолиран навсякъде и съм с стара добра дървена дограма. Жена ми простира вътре и проветрявам 5-6 пъти на ден. Сметките ми са до 300лв. с 2 климатика, бойлер и конвектор през нощта в едната спалня. Специално този климатик ми прави 100-120лв. в най-студените месеци.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #9

    Отговор: Много конкретно питане

    Много е 100-120лв. Тази зима, в тези студове, моите харчеха средно по около 60лв. При -15 -19гр. нямаха грижи, работиха тихо и вътрешните и външните тела. За разлика от много нови.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Много конкретно питане

    Цитат Първоначално публикувано от mitakata Виж публикацията
    Дадох много точни параметри и не получих конкретен отговор - дали (нов за предпочитане) инвертор до 1200лв. ще е по-икономичен от конвенционален със същия номинал и дали при -15 ще е поне толкова ефективен.

    Не ме топлят съседи, не съм изолиран навсякъде и съм с стара добра дървена дограма. Жена ми простира вътре и проветрявам 5-6 пъти на ден. Сметките ми са до 300лв. с 2 климатика, бойлер и конвектор през нощта в едната спалня. Специално този климатик ми прави 100-120лв. в най-студените месеци.
    Сметка 100-120 лева отговаря грубо на средна консумация 720 ~ 860 вата на час. През най-студените месеци и с инвертор ще имаш аналогичен разход. Инвертора ще ти даде основно комфорт и икономия през топлите месеци, когато работи на минимум. Но колко точно икономия ще направи, едва ли някой тук може да пресметне. Зависи от топлозагубите, щом отваряте често, може икономията да е минимална 10-15 лева на месец, а може и същите сметки да навърти.

  13. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #11

    Отговор: Много конкретно питане

    Минах но твоя път и споделям следното.
    В същата кубатура хол имах конвенционална мидея 14-ка на отопление. Работеше прекрасно и топлеше доста добре. Ватметъра показваше 1600 и повече вата консумация.
    Миналата година и се прецака нещо платката. Оправиха ми я и казаха "да го наблюдавам".Не рискувах да оставя детето ми, което бе на 4 години и не ходи на детска градина в студен хол, където прекарва през деня повече от 14 часа. Взех 12ка гри чендж. За ценя няма да коментирам - всичко е въпрос на пазарлък.
    Засичах грито - при температури около нулата харчи до 8 кв. от 06.00 до 01.00 нощта.
    Дневна консумация на Мидеята не съм засичал.

    Затова не мога да ти помогна контретно на въпроса, но мога да ти каже нещо друго. Не мога да подмина дефрастите, които са поне на три часа поради работата на конвенционален режим.
    Комфорта се подобри с пъти, поради работата на конвенционалната машина - бичи яко достига заданието, няколко градуса пак спада температурата и пак и пак така.
    Сега е друга работа грито подава постоянно топлина и усещането винаги е някакси приятно, работи на 400 вата повечето време и така.
    В заключение ти казвам ако имаш пари си смени конвенционала, заради комфорта - нали затова живеем и бачкаме.

    Забравих да спомена, че детото няма навика за затваря врати, което е също важен фактор.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #12

    Отговор: Много конкретно питане

    14-ка Мидея от старите звучи по-реално. За 35м2 трудно при тези условия с евтините 12-ки. За това коментират колегите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Много конкретно питане

    Смятах,смятах и все ми се губи, как аджеба таз МИДЕЙКА е топлила тез 95 кубика при тези условия?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: Много конкретно питане

    Еми развиват се климатиците. Каквото е правила преди 10години 12-ка конвенционален, сега се поема от 18-ка инвертор.

  18. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #15

    Отговор: Много конкретно питане

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    14-ка Мидея от старите звучи по-реално. За 35м2 трудно при тези условия с евтините 12-ки. За това коментират колегите.
    Имам и водогреен котел на твърдо гориво, затова не коментирах, че заложих основно на грито за отопление.

    Преди време точно питах приятел, занимаващ се с отоплителни инсталации да сменя ли мидеята с цел икономия, но той ми каза че няма да постигна икономия.
    Аз тук твърдя, че се постига комфорт, както вече беше споменато в темата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за климатици Aux и по конкретно за ASW-H18A4/SDR1
    От reaktor5 във форум Други марки климатици
    Отговори: 8
    Последно: 02-01-14, 14:58
  2. Питане конкретно за PHILIPS 32PFL4606H/58
    От marcam във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-12, 18:20
  3. Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 52
    Последно: 08-11-11, 22:59
  4. SmellKiller - Знае ли някой нещо конкретно?
    От john3v във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 30-05-06, 21:09
  5. Отговори: 1
    Последно: 30-11-04, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе