Резултати от 1 до 7 от общо 7

Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

    Здравейте на всички, понеже климатика ми е монтиран в огромно помещение, което имам възможност да регулирам чрез плъзгащи врати и да ограничавам по обем, ако е необходимо - ми възниква въпроса в тези студенички дни. Вредно ли е за климатика ( не се интересувам от финансовата страна на тока) да работи няколко дни над номинал - да речем че климатика ми до към минус 10 градуса не го усещам да се зори - после вече чувам че компресора работи на по форсиран режим и на по високи обороти - понеже си харесвам техниката ( макар и стара ) и винаги се грижа максимално за нея - ми мина през ума - дали ще е проблем за няколко дни да работи така или да пристъпя към намаляне на температурата или ограничаване на пространството.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

    Не мисля, че е проблем. Особено за твоите клими. Няма защо да се притесняваш.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

    То за всеки модел би трябвало да се подхожда според сервизното,но и най вече мощността на компресора,дали е проектиран да работи повече време на макс. софтуерно,а пък той си има и защити.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

    Нали са взети работа да вършат. То ако не се ползват, когато има нужда от тях, кога да се ползват, когато няма нужда ли.

    Купуваме скъпа и уж хубава техника, но я пазим, като не я ползваме да издържала много. Не трябва да се съжалява ако климатиците не издържат, значи не са стрували. Тоз, който не живее той не умира.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #5

    Re:Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

    Съгласен съм с всички, но по скоро се интересувах за здравето на климатика ми, понеже ако не е подходящо - имам възможност да огранича един коридор към 10-2 м2 и да го оставя за няколко дни с наполовина или изцяло затворена врата - това няма да ми е проблем - от там преминавам за кратко и дилемата ми беше не толкова тези 5-10 лв които ще изхарча като ток може би, а по скоро дали да си създам неудобството когато тръгна към коридора да плъзгам вратата - и най-вече дали да си амортизирам безсмислено климатика за два три дни...това ми е камъчето в чепика
    Относно скъпата техника ( ако така може да се нарече втора ръка климатик ) - ако не и взимаш душата когато не е крайно наложително ( в моя случай коридор) , се надявам да издържи по дълго - съответно това ще отложи момента на покупка на следващ "скъп" уред!
    А за да не питам пак в друга тема, ако не е включен към мрежата климатика, понеже не се ползва в момента детската - дали е проблем? Дали това ще скапе качеството на маслото или нещо когато климатика "замръзне"?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #6

    Re:Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

    А бе,брате,кат жалиш едно,друго му се скапе-газ доколко ти е кеф.Да дава Господ здраве,та да сменяме с по-добро.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Ще се скапе ли климатика ако работи няколко дни над номинала...

    marian1 хич не я мисли, още повече, като знаем каква машина имаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компетентно мнение за няколко климатика 2ра ръка Япония
    От chippen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-14, 23:39
  2. Може ли да работи климатика САМО лятото.
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-04-14, 17:46
  3. Отговори: 8
    Последно: 15-02-14, 00:10
  4. Gree MHA48HR - климатика работи няколко минути и се изключва
    От bibobg във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 21
    Последно: 11-01-11, 05:37
  5. Отговори: 1
    Последно: 14-07-10, 07:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе