Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree7Одобрявам
  • 1 Post By Julian
  • 1 Post By deian
  • 1 Post By ivostoqnov77
  • 3 Post By Kasap
  • 1 Post By Aleksandars

На коя скорост на вътрешния вентилатор климатика работи по-добре?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    46
    #1

    На коя скорост на вътрешния вентилатор климатика работи по-добре?

    Има разли4ни мнения по този въпрос от техниците в форума но само един се обоснова за казаното си, бих искал да коментираме двата режима по обстоино като изклю4ваме факта 4е при втория комфорта е по лош ( по е важна според мен икономи4еската гледна то4ка , и второ дълготраината и безпроблемна работа на машината) ......
    Моите наблюдения са следните: от режим AUTO към HIGH моментната консумация пада с 45 - 60 W но за краината немога да преценя , ще са интересни и други измервания и наблюдения от всеки при разли4ни марки клими и с разли4на мощност .(естествено и при разли4ни външни темперарури.

    Измерванията от мен са при Фужи 12-ка инвертор

    тази буква не работи .....

    marto68 не съм сигорен 4е е така защото съм ТВ техник наи ве4е

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2

    Re: Кои е по добрият режим, вентилатор на AUTO или HIGH ........



    буквата Ч се намира на един клавиш маркиран с ~ или ` и е някъде около клавиша 1/!


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: Кои е по добрият режим, вентилатор на AUTO или HIGH ........

    това е като да питаш- как е по добре да си настроя цветовете на телевизора?за мен auto си е оптимално, и по добре от ръчни настройки.



    Julian -наи ефективния да, но и наи некомфортния!затова казах ,че оптималната работа е на auto режим.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Кои е по добрият режим, вентилатор на AUTO или HIGH ........

    Най ефективния режим е при максимална степен на вентилатора. Не е вярно, че на ауто е най-оптимално. Храктеристиките на климатика се дават при максимална скорост. При ауто си далеч от максималния КОП на климатика. При максимална скорост топлообена е по добър и вътрепния топплообменник се охлажда до по ниска температура. От това следва, че и отвънак ще напрви по студено и ще има по-голяма температурна разлиак между температурата на изпарение и оконланат температура. Така климатика ще вкара повече топлина. Ако вентиалтора на по сниска скорост нялагянето в систеата е по голяма, следователно компресова се товари повече и консумира повече. Топлообмена на вътрешното тяло е по-лош. В следствое на лошия топлообмен е повисоко налягането де. При силен вентилато и циркулацията на въздуха в стаята е по добър и по равномерно се затопля стаята. При ниска скорост може климатика да се включва по малко( ако е конвенционален), но това е лъжлива икономия, защото сатята се сптопля само пред климатика и датчика отчита, че трябва да се изключи по рано.
    mirandi одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re: Кои е по добрият режим, вентилатор на AUTO или HIGH ........

    За инвертор не е ли по-добре автоматичен режим на вентилатора? То така или иначе дори и да е зададен максимален, не винаги го спазва - ако е достигната температурата, намаля температурата на изходящата струя и съответно намаля и скоростта на вентилатора, дори и да е зададена максимална - за да не духа силно по-хладен въздух.
    Аз държа на AUTO, а пък той си знае какво да прави
    mirandi одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #6

    Отговор: На коя скорост на вътрешния вентилатор климатика работи по-добре?

    Може ли някой да ми обясни как става номера със силния вент, хем вкарва повече топлина, хем оборотите на компресора падат.
    aruba_man одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: На коя скорост на вътрешния вентилатор климатика работи по-добре?

    Има няколко подобни теми от 2006г., които все още не сте ексумирали. Подозирам, че ако посегнете и на тях, ще бъде наложено ембарго на тази толкова чувствителна материя - скоростта на турбината.
    dodo_pv, Mega и mirandi харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #8

    Отговор: На коя скорост на вътрешния вентилатор климатика работи по-добре?

    Ми аз ко съм виновен че по пресните са заключени.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #9

    Отговор: На коя скорост на вътрешния вентилатор климатика работи по-добре?

    Темите се заключват поради естеството на коментарите в тях. Тоест, нищо смислено и ненужен спам. Същата съдба ще сполети и тази тема.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На отопление каква да е скоростта на вътрешния вентилатор?
    От todor_l във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 17-02-14, 00:59
  2. Отговори: 7
    Последно: 21-01-13, 20:54
  3. Търся двигателче за вътрешния вентилатор на национал CS-22RKH-W
    От emil2564 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 29-12-10, 14:19
  4. LG K09AH - вътрешния вентилатор работи нон стоп ?
    От MiroZh във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 15-11-10, 16:18
  5. Mitsubishi Electric MSC-GA25VB - за работата на вътрешния вентилатор ?
    От tattoo777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-10, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе