Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    43
    #1

    Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?

    Здравейте! След като се отказах от Панасоника и Тошибата (по мнения от форума и по това какво производство са) се насочих към Дайкин и Фуджицу. Само да припомня, че става дума за отопление на спалня 15 кв.м. северно изложение с 5 камерна ПВЦ дограма. Та първо се спрях на Дайкин FTX20G, седмица. Продавачката ме увери, че е напълно достатъчно за стая с такъв размер. В един друг магазин обаче, ме посъветваха че инверторите достигат този разход на електроенергия, ако работят постоянно. Смисъл че за спалня, където ще се включва само вечер ми предложиха да си купя конвенционален. Това така ли е и ако е така кой от двата климатика бихте ме посъветвали да си купя: Дайкин FTYN 25 GX или Фуджицу ASY 12 USB? Виждам, че Фуджицуто е с по добри показатели, но пък е по шумен: 33 dB срещу 25 dB на Дайкина, а климатика ми трябва все пак за спалня. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #2

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Ако ти трябва за по 2-3 часа вечерно време по добре си вземи една 12-ка на МИДЕЯ-конвеционален ,ем като доиде лятото ще се охлаждаш, ем няма да ти струва скъпо!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #3

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Вземи FTXS20G,сутрин ще му намаляш темп.на min.вечер го увеличаваш и няма да разбереш че имаш климатик.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #4

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от to4nia
    ... ем като доиде лятото ще се охлаждаш, ем няма да ти струва скъпо!
    То пък в северна стая едно охлаждане ще му трябва лятото... освен ако не иска да я ползва за хладилник .
    Аз, казано честно, съм малко озадачен, дали въобще има смисъл да се взема климатик, още повече скъп инвертор, за да се топли спалня и то само вечер... Ако е да си докараш 18-20 градуса докато спиш, един читав конвектор ще ти свърши работа и няма да шуми никак даже. Не знам, ама 1000-1500 лв има да ги избиваш при такова отопление не знам докога. Виж ако е за целодневно топлете - климатикът няма равен. Аз тъй като обичам да спа на хладно, едва ли бих затворил толкова пари за нещо, което ще се използва толкова малко. Но това си е мой избор, естествено.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    за 15 квадрата по добре вземи Fujitsu-General 09LGC много тиха машина с много малка консумация на ток и в момента е на малка промоцийка http://www.bulclima.com/bg/promotion...-do-15-11.html
    ако вземеш конвеционален и го спираш в студените дни повярвай ми ще има да ходиш с кофите и бързовара

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Вземи FTXS20G,сутрин ще му намаляш темп.на min.вечер го увеличаваш и няма да разбереш че имаш климатик.

    Tова е решението на проблема ти-тих,икономичен,качествен и с 6 години гаранция...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    43
    #7

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Мерси Timberlake за инфото за промоцийката, обаче аз съм от Варна С кофите и бързовара, имаш предвид че конвенционалните се нуждаят от размразяване ли при по ниски температури? Разгледах още един модел - Hitachi RAS\RAC 10 EH. За него какво можете да ми кажете, дали е подходящ за моя случай? Мерси отново!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #8

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Във Варна също има дилър на Булклима, респ. и промоцията е в сила.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    37
    #9

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    И много много не се подлъгвайте за това колко безшумни са климатиците Ви
    какво като са безшумни моите климатици , като на комшиите ръмжат като ярмомелки .
    Ако си на къща ОК !

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #10

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    мдаааа моя(Фужитсу) мислех че му шумкат разни работи, до като не чух една Медеа-чистак бърсак, външното тяло такива звуци издаваше и пуфкаше че ако ми беше съсед - щяхме доста да се разправяме!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #11

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Здравейте! След като се отказах от Панасоника и Тошибата (по мнения от форума и по това какво производство са) се насочих към Дайкин и Фуджицу.
    Ми,Fujitsu-то си е китайче/FUJI,General/Panasonic-има Malaysia,Chaina,Japan.Toshiba-Made in Thailand-определено добре сглобена и премерена машина.Пак модератора ще каже,че плюя,ама Fujitsu си изпяха песента!DAIKIN-no comment!Лошото при тях е, че който не е поискал той не е станал ОТОРИЗИРАН дистрибутор!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Е, сега, важни са моделите, не дистрибуторите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    dindo стига лъга хората защото ако фуджицу е китайче то ти си цигле ама като и да е не ми го хвали хич тоя панасоник защото за нищо нестават ако не си забелязал имаха проблеми с компресорите по едно време това едно на ръка когато някой има 2-3-4 или повече всичките се скапват в рамките на 1-2 месеца

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #14

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    Преди доста години,когато работех с Fujitsu, харесвах големите машини,защото бяха с бутален компресор.След като минаха на ротационни-трагедия.Замръзнали буци лед.Става дума за ON-OFF клими.С носталгия си спомням за едни 10-ки/инвертор,де/ с дистанционно с плъзгащи регулатори,вътрешното тяло от страхотна пластмаса/тип шагре/,външното в два нюанаса на сиво-пластмаса.Имам клиенти ,които още ги ползват.После влезнаха китайчюгите и всичко добро остана само мил спомен.Не си купувайте Fujitsu.Не и това,което се предлага от 3-4 години.Това си е мое мнение-на база доста богат житейски опит.Разбирайте го както искате!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #15

    Re: Дайкин, Фуджицу-инвертор или конвенционален

    не не ти ме разбиваш аз за 15 години нямам нито един замръзнал дженерал до ден днешен говора ти за град точно до дунава прави си сметка а междодругото най яките им машини са старите 13-ки и 10-ки говора за домашните за това си прав а за новите VRF просто лоша дума неможеш да кажеш много интелигентни машини повярвай ми явно още не си ги виждал
    междодругото ти си единствения който виждам с негативно мнение относно марката което ме навежда на мисълта че не точно от нея а явно от доставчиците или нещо от сорта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 188
    Последно: 16-02-23, 07:58
  2. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 22:28
  3. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 14:51
  4. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  5. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе