Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56

Климатик за работно помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #1

    Климатик за работно помещение

    Здравейте,искам да попитам дали е възможно да се намери климатик,който би работил прилично(18-20градуса),в помещение в което се работи(производство),на цена около 500лв.
    По точно въпроса ми е, кой модел най си заслужава.
    Помещението, за което е търсеният климатик е 30кв. на 2.30 таван,къща без изолация.
    В момента се отоплява с калорифер и горе долу става,но тока........
    Не робувам на марки ,стига да работи прилично,а колкото до шум ,вибрации,тресене и други екстри,не е проблем.
    Дайте съвет и препоръки.
    Благодаря ВИ.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Климатик за работно помещение

    Цитат Първоначално публикувано от IFF
    възможно да се намери климатик,който би работил прилично(18-20градуса),в помещение в което се работи(производство),на цена около 500лв. Помещението, за което е търсеният климатик е 30кв. на 2.30 таван,къща без изолация.
    Забрави...

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3

    Re:Климатик за работно помещение

    Слагаш едно от тия двете и колкото те стоплят, толкова

    http://www.**********************/klim...2nb-1114.html#

    http://www.climashop.bg/climatic/cat...l#.TzVpacXDigM

    На по-топло до 18-19 градуса ще качи Под нулата вероятно ще умре бързо

    Или пък това LG, че има по-тежко външно тяло:

    http://www.**********************/klim...12ah-837.html#

  5. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #4

    Re:Климатик за работно помещение

    Знам че каузата е предварително загубена,но понякога на човек му се иска повече,отколкото реалността позволява.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #5

    Re:Климатик за работно помещение

    Може да уцелиш кьоравото от втората употерба, но иска да знаеш какво да купиш и да можеш правилно прецениш какво му е състоянието, че преди 4 часа ми показаха едно саньо което е 25-ца, а те го шитнали за 18-ка за един магазин от 30 квадрата и от 2 седмици е спрял, а те идвали и като го видяли казали :"Забравили сме си стълбата, ще идем да я вземем и ще се върнем" и така вече втора седмица ...

  7. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #6

    Re:Климатик за работно помещение

    Това ,което ми се иска е да работи в студовете,а колкото до температурите те са примерни.
    Ще наблегнем на напитките май повече,ми се струва.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #7

    Re:Климатик за работно помещение

    Защо да не станe? Ти не търсиш комфорт? Едни 18 градуса все ще ти ги докара! Лепиш таванни плоскости от стиропор 2 см, за да не ти бяга топлината през тавана и си готов. Имаш 30 квадрата по 2.30 = 69 кубика, но реално климите ги дават при стандартна височина 2.60. 2.60 x 30 = 78 кубика. 69 кубика делено на 2.60 се получава 26.5. Тоест реално кажи-речи имаш да отопляваш 26-27 квадрата ако височината е стандартна, не 30 квадрата
    Има колега от форума който е много доволен от Panasonic CU-UW12GKE който е монтиран точно в 25 квадрата. Това все пак е тухла и има по-добри изолационни качества, а ако не ти бяга и топлината през тавана тоест ако налепиш таванки по 2 см може и да качваш до 18 градуса без проблем дори и до -2 -3 външна Дори и да се наложи на по-студено време да пускаш и друг отоплителен уред, пак ще спестиш някой лев от ток ако сложиш климатик поради по-високото КПД. А ти допълнителен отоплителен уред ще се наложи да включиш макс 2-3 седмици в зимата... Тая зима не я гледай в момента, това е явление в БГ

    Ако пък сложиш и навес над климатика да го улесниш да не го вали дъжд и сняг, още по-добре ще е Купи климатик, това е моят съвет, ще си избиеш парите на 100% ако сложиш и таванки от стиропор и навес над климатика.

    Успех

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Климатик за работно помещение

    Не подвеждай човека, Баба.
    @justify много е тънак смисъла на поста ти, та не можах да го схвана. Нито връзката с темата.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #9

    Re:Климатик за работно помещение

    При Mega-та такъв Панасоник бачка в 25 квадрата и се справял добре... +-1-2 квадрата какво значение има? Търсят се 18 градуса само... Според мен ще се справи. А дори и да не се справи пак ще е по-евтино да бачкат клима и друг отоплителен уред успоредно, отколкото два отоплителни уреда не-клими... Парите ще се избият гаранция - за 2-3 години ги е избил

    КАТО:
    - много е важно да има таванки поне 2см стиропор за да не бяга топлината през тавана
    - климата да има навес и да не я вали дъжд и сняг
    - според мен Грии-то е по-добре от Панасоника:

    http://www.**********************/klim...2nb-1114.html#

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Re:Климатик за работно помещение

    Babati, къща без изолация зимата е все едно си на улицата. На много познати с къщи с изолация им замръзнаха тръбите тази зима ти за без изолация даваш идея. При мен машината се справя прилично добре, но е в блок и топли стая.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #11

    Re:Климатик за работно помещение

    Родителите на мой колега се топлят в къща без изолация, на втори етаж, като първият не се отоплява, вече 6 години с 3 Haier-a. Идвали са им чудовищни сметки за ток, но след като са налепили таванни плоскости от стиропор сметките са им паднали двойно... Щото преди това таваните са им били на плоча...

    Половин София е в къщи без изолация! Живее се не е чак толкова зле. Всички тези години преди да се измисли топлоизолацията как са живели хората? Бабите и дядовците ни?


    IFF, дай повече данни за помещението. Как така работно?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Re:Климатик за работно помещение

    Виж, не пречи на човека да пробва, но да му казваме ще стане е несериозно. След това кой носи отговорност ако не стане? Може да пробва с една машина и да има под ръка и нещо с реотан. Чудя се само за 30 квадрата производство защо е климатик. Аз бих сложил конвектори.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #13

    Re:Климатик за работно помещение

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Виж, не пречи на човека да пробва, но да му казваме ще стане е несериозно. След това кой носи отговорност ако не стане? Може да пробва с една машина и да има под ръка и нещо с реотан. Чудя се само за 30 квадрата производство защо е климатик. Аз бих сложил конвектори.
    Това казвам и аз В най-лошия случай ще работят климатик и конвектор успоредно - пак ще се избият пари. И е по-добре отколкото 2 конвектора - в смисъл по евтино...

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:Климатик за работно помещение

    Само дето не видях какво е поизводството, да не се окаже, че не се поняся с климатика.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #15

    Re:Климатик за работно помещение

    Това казвам и аз.

    IFF, дай инфо какво ще се прави там да видим дали ще пречи на климата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 11:41
  2. Климатик за помещение 25 квадрата
    От sasho1bs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 03-09-12, 17:43
  3. Климатик за около 50 кв помещение.
    От glowndark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 31-07-12, 18:22
  4. Климатик за помещение 38м2?
    От alien_1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-06-11, 21:38
  5. Климатик за помещение 15 m²
    От conrad във форум Климатици Midea
    Отговори: 11
    Последно: 04-06-08, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе