Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Здравейте. След 5г. ползване на инверторен Panasonic CS-RE12GKE ми се иска вече да го сменя с по-добър, тъй като вече не е толкова ефективен и започва да прави проблеми.

    Та на основния въпрос... от ползването през тези 5 години ми се иска следващия климатик да има следните неща:

    1. Да има отделен бутон на дистанционното/размразяване/ или пък някакви вградени нагреватели, които да могат да се пускат допълнително... понеже изложението е север и колкото и да му е добро размразяването спасения няма.. трябва да има опция да се включи допълнително размразяване когато визуално се види, че е натрупал лед ..... и тука ще вметна веднага за тези които биха казали цитирам "всеки климатик има размразяване просто вкл. на студено..." - без да се налага стаята да става на хладилник и да му духам със сешоар и разни други екстремни операции... СЕ НЯКОЯ МАРКА МОДЕЛ КЛИМАТИК НЯМА ЛИ ДА СА Я СЛОЖИЛИ ТАЗИ ФУНКЦИЯ!!!

    2. Да е сравнително тих дори и при по високи обороти... или поне да има добър тих режим когато се наложи!

    3. Да може да се регулира да духа и на горе към тавана... сегашния ми духа само надолу и колкото и да го притварям, когато седна на компютъра който е близо до него е неприятно схващащо се

    4. Разбира се да е максимално ефективен и икономичен!

    Надявам се да успея да намеря такова животно... стаята е 20кв. с външна и вътрешна изолация/с пвц и остъклена тераса/ и 12ка е достатъчна.

    Та след всичко казано ако може някой да ме насочи към модел с тези функции или поне да каже за т.1 някой модели ако знае!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2

    Re: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Такива климатици мисля, че няма с функция сам да си пускаш размразяване. Ако не ти се дават много пари този ще ти свърши идеална работа Климатик HITACHI RAK 35 PPA/ RAC 35 WPA
    Има 2 големи отвора на тавата и не натрупва лед, а също така си се размразяват често хитачитата, и няма да замръзне. За твоите условия ще е добре.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Климатик с бутон размразяване няма (само самоделки съм виждал).

    Има обаче хубави климатици, които си се размразяват безпроблемно. Нагревател също е вариант.

    Духането към тавана може би се получило най-добре с подов климатик.

    За тази стая една хубава девятка е достатъчна.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #4

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    9ка е малка защото изложението все пак е север и това е и основната причина бавно и постепенно да се натрупва доста лед дори и при често размразяване... просто вятъра и студа веднага го замразяват и затова ми се искаше когато видя, че се е натрупало доста, да си включа на размразяване..
    За нагреватели знам, но те май се слагат допълнително, а и сигурно въртят доста ток.... и най вече пак са свързват май с датчика, а аз искам когато аз преценя визуално тогава да си го включа.. що не го добавят това като опция не ми е ясно.. какво толкова 1 бутон/функция горница....

    за духане нагоре мисля че съм виждал разни мидеи да имат... предполагам и по читавите марки трябва да имат някои модели...

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Не го добавят, защото е пълна глупост клиентите да си пускат сами рзмразяването, при положение, че нищо не разбират от климатична техника, да не говорим, че ще трябва да висят с дистанционното пред климатика денонощно. Има модели, които са с вградени нагреватели, а тези които се монтират допълнително, обикновено са направени така, че да се включват под 0-та. Въртят 100-150 вата в зависимост от модела.

    Не забравяйте, че условията, при които климатикът се държи така се задържат за изключително кратък период от време. Освен това Вашият климатик не е подходящ за отопление при такива температури и е цяло геройство, че се държи добре под -5.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #6

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    този панасоник е доста посредствена машина за това си мислиш ,че ти трябва 12ка .. вземи си читава 9ка вместо орязана 12ка .. дори читава 7ца ще се справя

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #7

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Откъм духането и икономичността, Шарп GHR е идеалният за парите си, но откъм шум, може и да не ти хареса. С един нагревател, който се включва да работи само в режим дефрост на климатика и няма да имаш грам проблеми, щом е в такива "северни" условия. Моя е на южна стена и няма проблеми, пък и е 9-ка в 21-22 квадрата и ми работи он-оф до -10°C, във вътрешно изолирана стая стени и таван и блок с ТЕЦ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #8

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Откъм духането и икономичността, Шарп GHR е идеалният за парите си.....
    Сега преглеждам въпросния модел и в описанието му има следните функции които ме позаинтересуваха...
    "Охлаждане през зимата".. това да не би да е точно нещо като за размразяване без да духа?!?
    "Coanda система за въздушен поток".. това какво е?
    "Plasmacluster йони".. а това?
    И най-което ме учуди.. Самопочистване - на кое и как?!?

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Охлаждане през зимата е точно както звучи... Не е размразяване, използва се когато имаш сървър например и ти трябва климатик, който да поддържа ниска температура там дори когато навън е -10. Това е свързано със специален контрол на външното тяло (основно на вентилатора), за да не се допуска минусово изпарение във вътрешния топлообменик, което би довело до обледяване вътре и наводнение на сървъра.

    Коанда ефектът, е явлението, при което въздушна струя, която минава покрай тяло следва формата на това тяло - при климатикът въздушната струя се "залепя" за някоя повърхност - стена например.

    Плазмата е система за пречистване и освежаване на въздуха.

    Самопочистването на този модел конкретно не знам какво е, на други е изтупване на кирливите филтри в помещението. Никога не съм можел да си обясня защо някой би направил толкова неземно тъпа екстра - цялата мръсотия събрана да се върне в стаята и да я дишаме докато не я събере пак...

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    всички по нови машини на 100 волта от средния и висок клас вече имат самопочистване на филтрите .. праха се събира в едни контейнерчета не се пръска из стаята след 10тина години ще го въведат и при машините на 220 волта ( за сега само нокрията има )

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #11

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Въпросния Шарп на който пише Самопочистване си е на 220в Климатици Sharp от серията GHR (PM GROUP BG) - YouTube
    Ако вярно събира праха някъде и си го изхвърля сам навън по някакъв начин, определено ще е много полезно...
    V_Simeonov трябва да каже най-добре понеже гледам, че има такъв...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    този Шарп няма такава функция

  16. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #13

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Не ми се търси в момента каталог на модела, но най-вероятно се има предвид самопочистване на вътрешния топлообменник след работа на режим Охлаждане, а именно леко обдухване на топлообменника за определен период от време с цел подсушаването му.При някои машини е 20тина минути, при други достига до 2 часа.Тук-таме се комбинира и с плазмен филтър или UV ламБа.
    Mega одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #14

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    На официялния сайт на Шарп пише Self Cleaning Function with Plasmacluster Ions явно имат предвид че йоните почистват.. но те най много да убиват микроби, праха пак ще си го има..

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    - Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?
    - Има! Всеки, в чиито алгоритъм за дефрост липсва размразяватне по време при температури под -10°С (-12°С), е с такъв бутон "за професионалисти". Ако си няма, не е направен да топли при такива студове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI MSZ-WX22T има ли такова животно
    От toon4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 05-12-19, 14:54
  2. Daikin ATX35GV1B - има ли такова животно...?
    От ist във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 01-07-08, 10:42
  3. Отговори: 13
    Последно: 17-09-04, 21:38
  4. има ли такова животно като ....
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-03, 19:24
  5. Overclock 486 има ли такова животно???
    От Popkaro във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 18-03-02, 18:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе