Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #16

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    На официялния сайт на Шарп пише Self Cleaning Function with Plasmacluster Ions явно имат предвид че йоните почистват.. но те най много да убиват микроби, праха пак ще си го има..
    Точно! Четете точно и всичко, а не само това което ИСКАТ да прочетете. Плазмаклъстера е генератор на йони, при ГХР функцията е 40-минутна със целенасочено завихряне на струята около самото тяло с висока концентрация на отрицателни йони, с цел деактивиране на всякакви микроорганизми. Самопочистване на прах - НЯМА.
    Коандата е начина на насочване на струята - т.е. може да е плътно надолу по стената или плътно нагоре по тавана.
    Охлаждане през зимата - не ми се е налагало да ползвам, но както е написал по-компетентен от мен, сигурно става за размразяване при евентуално обледеняване отвън.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #17

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Охлаждане през зимата - не ми се е налагало да ползвам, но както е написал по-компетентен от мен, сигурно става за размразяване при евентуално обледеняване отвън.
    Това няма нищо общо с размразяване. Просто климатикът може да работи безпроблемно в режим охлаждане при ниски външни температури.


    Междудругото нямах и представа, че прахът се събира в някакво контейнерче в климатика. Големи измишльотини...

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    Toшиба имат хубаво прахово самопочистване.Панасоник също.При една част от моделите им праха от филтрите се изхвърля навън през тръба.За мен си струват парите.
    Фуджицу са с контейнери.Все пак по -добре от ръчното самопочистване.

    Според мен всички производители, вносители и търговци са си за санкции- пишат самопочистване, но на практика това е самодезинфекциране с озон на вътрешните тела.

  5. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #19

    Отговор: Климатик с бутон размразяване - има ли такова животно?

    При този Шарп това "самопочистване" си е подсушаване и обдухване на топлообменника + активен Plasmacluster(йонизатор) кото намаля растежа на мухал и гъбички.
    П.С. Хубаво е да се ползва след режим Охлаждане.
    П.С 2 При израсналите вече мухъл и гъбички не могат да се отстранят с тази функция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. MITSUBISHI MSZ-WX22T има ли такова животно
    От toon4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 05-12-19, 14:54
  2. Daikin ATX35GV1B - има ли такова животно...?
    От ist във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 01-07-08, 10:42
  3. Отговори: 13
    Последно: 17-09-04, 21:38
  4. има ли такова животно като ....
    От mistar_ti във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-03, 19:24
  5. Overclock 486 има ли такова животно???
    От Popkaro във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 18-03-02, 18:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе