Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Керамични лагери 608

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #1

    Керамични лагери 608

    Има ли достатъчно желаещи да поръчаме такива лагери за елмоторите на вътрешните турбини. Знам че Панасониците много често страдат от това (аз имам такъв), а също четох теми за Митцибиши и Тошиба с такива проблемни лагери. Гледам различни цени като има по приемливи от 72 до 100 долара за 10бр. , това намерих за около час браузване , а някой може да предложи и по-добро, аз не съм много на ти с нета.При по-големи бройки и цената пада разбира се. Аз за 10 години съм дал към 50лв. и съм си играл три пъти по 4-5 часа да ги сменям и затова искам да пробвам с керамични.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Керамични лагери 608

    Странно. Милен ги рециклира с хубави лагери и няма никакви повторни проблеми.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Отговор: Керамични лагери 608

    Панасониците и аз ги правя с SKF (високия клас) и няма проблеми след това. Оригиналните лагери са им пълен ташак.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Керамични лагери 608

    на моя DKE слагах и SKF и FAG ,яде ги и толкова .. изкарваха по 1-2 години .. а оригиналните са NMB - сносен китайски производител .. нещо с дизайна на моторчето е сбъркано бях чел нещо за електрохимична козория .. по новите панасоници са с керамични уж ,май спряха оплакванията

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5

    Отговор: Керамични лагери 608

    Сложи си хубави двойно капсуловани SKF лагери, както пише Мега и не си губи времето с глупости. Калпавите карат по минимум 10 000 часа.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на моя DKE слагах и SKF и FAG ,яде ги и толкова .. изкарваха по 1-2 години .. а оригиналните са NMB - сносен китайски производител .. нещо с дизайна на моторчето е сбъркано бях чел нещо за електрохимична козория .. по новите панасоници са с керамични уж ,май спряха оплакванията
    Според мен, имаш проблем със съосността на турбината и вала на мотора. Сложи си пръста на мотора, когато върти на ниски обороти и виж дали "тресе".

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: Керамични лагери 608

    той панасоника отдавна има нов собственик ,издадох му го с нови лагери не знам дали държат още позагуби се преди пишеше тука човека

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Керамични лагери 608

    Алекси се докосна до причината за по-бързото износване на лагерите при машини с инверторно управление. В резултат на честотното регулиране се появяват токове на Фуко, които се затварят през лагерите и водят до по-бързо износване. В тази връзка керамичните като магнитно изолирани, би трябвало да са по-трайни. Също така се продават лагери с с магнитно-изолационен слой на външната гривна, които се използват в инверторните ел.машини.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #8

    Отговор: Керамични лагери 608

    Аз на моя Панасоник сложих SNR. Вече мисля втора година няма проблем.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #9

    Отговор: Керамични лагери 608

    Koyo,SKF и FAG, това са ми опитите след оригиналните тайвански. 2-3 години и лариведерчи. Явно Фуко има по-особенно отношение към мен..

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: Керамични лагери 608

    Тези токове би следвало да водят до загряване на лагера и изтичане на смазката, ако капсуловъчните му капачки са метални, а корпуса на мотора е пластмасов. Според мен, едва ли 30W мотор, който се товари я наполовина, я не, би го (ги) загрял толкова много. Слагайте си лагери с пластмасови капачки, по-добри са.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Керамични лагери 608

    Няма общо с температурата. Сменял съм често неизолирани лагери на инверторни ел.двигатели, чиято температура на лагерите не е превишавала 55 градуса. Температурата се следи 24/7.
    А това за пластмасовите капачки искрено ме разсмя. През тях греста изтича по-лесно отколкото през металните капсуловки. Между другото знаеш ли колко градуса трябват за да се разтечат съвременните греси?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Отговор: Керамични лагери 608

    има официален бюлетин за тия лагери на панасоник ,но не мога да го намеря .. беше обяснено точно защо се скапват ( и не е от лагера ) но не мога да го намеря ,много време мина от както рових по въпроса .. панасоник ги сменят в последствие с керамични в моторите си

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: Керамични лагери 608

    говорих с Милен, той ползва SKF от високия клас и няма никакви оплаквания.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #14

    Отговор: Керамични лагери 608

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    говорих с Милен, той ползва SKF от високия клас и няма никакви оплаквания.
    Дайте им спецификацията и от къде да си ги купя и да видим Фуко как ще се разбере с тях.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #15

    Отговор: Керамични лагери 608

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Няма общо с температурата. Сменял съм често неизолирани лагери на инверторни ел.двигатели, чиято температура на лагерите не е превишавала 55 градуса. Температурата се следи 24/7.
    А това за пластмасовите капачки искрено ме разсмя. През тях греста изтича по-лесно отколкото през металните капсуловки. Между другото знаеш ли колко градуса трябват за да се разтечат съвременните греси?
    Драги SPSt, сменил съм повече лагери, отколкото двигатели ти си виждал през живота си. Иначе, винаги съм уважавал веселите хора. Що се отнася до гресите, едва ли си чувал още за тези, с които често ми се налага да работя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 187
    Последно: 22-09-21, 20:57
  2. Смяна на лагери fan motor външно тяло
    От mystikalrs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-13, 13:21
  3. Смяна лагери на мотор турбина???
    От kebo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 02-07-11, 22:33
  4. Керамични котлони За или Против
    От glarus във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-08, 22:47
  5. Проблем с нови керамични котлони
    От Rus_Fot във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-05-07, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе