Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 81

Въпрос за коректната работа на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #31

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Снимай етикета на моторчето, може да помогна с друго!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #32

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Здравейте пак.Поради тотална липса на време,малко съм изоставил всякакви проекти,като тайничко се надявам от другата седмица пак да остава по някоя минутка за ровене
    По въпроса с моторчето-ще го снимам,но на първо четене ако си спомням правилно ,надписите бяха някакви йероглифи ,без нищо разчитаемо по етикета.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #33

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Пак се появих
    През уикенда остана малко време и пак зачекнах старата история.Източих стария фреон (с известно гадаене поради загубата в маркучите ,съм заредил с около 30-40гр по-малко фреон),вакуумирах и пак заредих с по-точна везна,но проблема си остава т.е явно както наистина някой по-горе спомена е затлачено нещо.Подозренията ми падат върху капилярката след питата на външното тяло,тъй като е обща и за двата режима а и понеже на отопление,след нея почва да мръзне рязко всичко наред,а като обърна на охлаждане почва да мръзне тръбата между нея и крана на тънката тръба,а след него спира щото е топло времето.Отделно от това на отопление прави постепенно доста високо налягане,а след като спра принудително вентилатора на външното мнооого бавно спада и след известна работа изключва кликсона,а ниското налягане също е много ниско.Другото ,което ми засилва съмненията е,че като запоявах новия кран,бутилката с CO2-та ми беше празна и не пусках нищо по тръбите (поради липса на азот) и може от окиса от вътрешната част нещо да се е отмило и да е затлачило капилярката.Плана за следващия по-свободен ден е сваляне и продухване или смяна на капилярката(ако успея правилно да измеря диаметрите) и ми се иска да забода филтър,но както и да го мисля,ми се струва че за да минава течна фаза през него трябва да е винаги преди капилярката т.е трябва да са два от двете страни на капилярките,съобразени с посоката на потока т.е обърнати един срещу друг?.Другото,което ми се иска е евентуално да източа питата на външното тяло,в случай че има масло,гняс и т.н и съответно да промия всичко но скакво?.Също,ако не стане гяволията с филтрите мисля да се боря да източна маслото от компресора и да го сменя,понеже преди бях взел някакво със уж среден вискозитет и да се надяваме да не го батисам.В общи линии мисля да изчистя всичко за да знам ,че няма да има рецидив после.Стига време да има не ме плаши нищо-оксижен има,припой има,бира има...
    П.П-Понеже чек вентила ми има място за едната капилярка,ако се сещате за какво говоря ,при разпояването и запояването освен стандартното увиване с мокър парцал,какво друго мога да предприема за да предпаза чек-вентила?
    Този пост е редактиран от ThMihov; 16-05-17 в 21:19.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #34

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Смени капилярката, струва десетина лева.Чека колкото повече го охлаждащ, по време на заварките, по-добре!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #35

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Като ще сменяш, смени всичко - капилярната тръба и чек вентила. Имате ли инструмент да измерите колко е старата капилярна тръба?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #36

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Toчно това ме притеснява,че нямам нищо друго освен шублер,а най-вероятно пак поради липса на време ,ще поръчвам от интернер и го няма момента със сравняването на място.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #37

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    С този шублер за къде??? Трябва ти това - Capillary Tube Gauges

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #38

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Малко ще ми се напукат петичките точно за Refco
    Одеве палнах оксижена и свалих капилярките с чека (по-точно свалих всичко за да стигна до тях,ама тва е друга бира а може да пусна и някоя снимка).Предположих ,че в лошия случай клапанчето в чека трябва да е нещо тефлоново т.е издръжливо и няма да се прецака и напълних всичко с корселин и го оставих да покисне 15-на минути.Инжектирах със спринцовка и в началото като че ли доста зор влизаше ,но след като накиснах и продухах с компресора веднъж,всякаш по-лесно се случват нещата,но може и да си втълпявам .След като продухах и питата и запоих обратно вентила и капилярките за нея и за крана,като надувам с компресора откъм крана или откъм питата ми се струва ,че си има достатъчно дебит,но това си е субективно...Следваща стъпка-разпоявам тръбата на високото на компресора,точа маслото, наливам ново,затварям и като го пусна ще си каже дали си въобразявам или не,че се е отпушила
    П.П-Външния димаетър на капилярката е между 3 и 3.1мм но не намерих нищо близко да се предлага в нета за да поръчам и да сравнявам наживо после...

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #39

    Отговор: Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ThMihov Виж публикацията
    Малко ще ми се напукат петичките точно за Refco
    Одеве палнах оксижена и свалих капилярките с чека (по-точно свалих всичко за да стигна до тях,ама тва е друга бира а може да пусна и някоя снимка).Предположих ,че в лошия случай клапанчето в чека трябва да е нещо тефлоново т.е издръжливо и няма да се прецака и напълних всичко с корселин и го оставих да покисне 15-на минути.Инжектирах със спринцовка и в началото като че ли доста зор влизаше ,но след като накиснах и продухах с компресора веднъж,всякаш по-лесно се случват нещата,но може и да си втълпявам .След като продухах и питата и запоих обратно вентила и капилярките за нея и за крана,като надувам с компресора откъм крана или откъм питата ми се струва ,че си има достатъчно дебит,но това си е субективно...Следваща стъпка-разпоявам тръбата на високото на компресора,точа маслото, наливам ново,затварям и като го пусна ще си каже дали си въобразявам или не,че се е отпушила
    П.П-Външния димаетър на капилярката е между 3 и 3.1мм но не намерих нищо близко да се предлага в нета за да поръчам и да сравнявам наживо после...
    Не си втълпяваш.Капилярката наистина се продухва и почиства.При това се надуват и почистват капилярки на хладилници, които са 0,7-0,8мм, а на климатик се продухват идеално.Пишеш в предния си пост за някакви 30-40г фреон.Такава разлика е несъществена и не може да повлияе на работата на климатика.Тъй и тъй си почнал експериментите, то запои два вентила направо на тръбите за ниското и високо налягане.Може преди докипителя да запоиш и филтър-дехидратор.на заварки.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #40

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    badr,нали филтъра трябва да седи на течната фаза или не е съвсем задължително?.Питам защото преди акумулатора се предполага,че вече всичкия фреон е изпарен в изпарителя и той е превантивна мярка,за да не стига течна фаза до компресора т.е при нормални условия не би трябвало или ако има да е малко количество течен фреон,нал тъй?.Ако е така,до колко ще е ефективен на това място?
    И втори въпрос-има ли шанс маслото на компресора да е червеникаво на цвят или се е оцветило с течение на времето от медта и т.н,защото одеве го оставих компресора надолу с главата да се точи нощеска и забелязах че червенее,а не е жълто или просто потъмняло?

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #41

    Отговор: Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ThMihov Виж публикацията
    badr,нали филтъра трябва да седи на течната фаза или не е съвсем задължително?.Питам защото преди акумулатора се предполага,че вече всичкия фреон е изпарен в изпарителя и той е превантивна мярка,за да не стига течна фаза до компресора т.е при нормални условия не би трябвало или ако има да е малко количество течен фреон,нал тъй?.Ако е така,до колко ще е ефективен на това място?
    Ще е ефективен и още как.Задачата на филтъра е да обира влагата и механични примеси.Нищо не му пречи и да е в ниската страна.Има хладилни машини с филтър в ниската част, има дори домашни хладилници с филтър на изхода на изпарителя.Може разбира се да сложиш филтъра на изхода за високото налягане от компресора.Това обаче ще промени работата на климатика.Ще трябва да се добави фреон.Имам предвид такъв филтър https://apogee99.com/index.php?main_...76au6646nvgq93

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #42

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Благодаря за акъла .От всичко,което съм чел останах с впечатление,че се слагат на високото,но явно още четене трябва...и практика .Снощи поръчах филтъра и още няколко дреболии и се надявам ако в събота пристигнат да финиширам нещата

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #43

    Отговор: Въпрос за коректната работа на климатик

    Е, по принцип на високото се слагат.Цедките на филтрите не допускат механични примеси да попаднат в дроселиращия елемент, бил той капилярка или трв.Когато е на ниската част, това няма как да се получи, защото тогава филтъра е след дроселиращия елемент. За малките хладилни машини (без трв, с капилярка) той играе и ролята на ресивер.Освен това филтъра се слага на високото след кондензатора, а в климатика това няма как се получи.Вече писах и затова че в такъв случай трябва да се прибави толкова фреон, колкото да се запълни с течна фаза филтъра.За този размер филтър това са поне 200гр.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    32
    #44

    Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Значи все пак съм позапомнил туй-онуй правилно .Все пак мисля да го сложа,няма да навреди .Днеска събрах всичко...освен филтъра,щото мислех ,че ми бяха останали малко фитинги и тръба 12-ка от едни други занимавки,ама дръжки,та не можах да го насадя и него.За сметка на това от една тръбичка оставена фабрично и затапена на питата си изкарах вентилче за високото или ниското,зависи от случката,налях ново масълце на компресора и правих разни тестове за пробойни и толкова за 2-та часа свободно време днеска.Сега отлежава вакуумиран в гаража да видя колко микрона ще са останали и се надявам тая седмица да насадя и филтъра и да тествам.
    П.П-Не знам дали ще е полезно на някой,предвид архаичността на тоя кютук,но компресора е Саньо 12-ка и събира 200мл масълце.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #45

    Отговор: Re: Въпрос за коректната работа на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ThMihov Виж публикацията
    Саньо 12-ка и събира 200мл масълце.
    Повече трябва да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пералня Finlux FX5 615W - въпрос за работа с нея
    От vinsbg във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 23-02-17, 18:53
  2. Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг
    От PESHO OT MARS във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 23
    Последно: 20-10-15, 08:38
  3. Проверка на климатик след 8 години работа?
    От Yas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 22:18
  4. ЕЛЕМЕНТАРЕН ВЪПРОС ЗА РАБОТА на КОМПЮТЪРА
    От salico във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-04-12, 11:55
  5. Въпрос за домашна работа
    От DEYDOD във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-08, 20:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе