Резултати от 1 до 7 от общо 7

Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1

    Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика

    Здравейте, пускам тема, защото оправям ел.инсталацията на къщата. Ново табло, 2-3 кабела, заявка за увеличаване на мощност...

    Въпрос 1:
    Какъв е максималният ток на следните климатици:
    - SRK63ZR-S (14.5А?)
    - RAS-10G2KVP-E
    - RAS-13G2KVP-E
    - SRK20ZMX-S (8А?)

    Въпрос 2:
    Ако напрежението в мрежата падне много и климатика дръпне по-голям ток от максималния, изгаря ли или имат вградена максималнотокова защита?
    Ако няма защита и сложа бушон равен /или 1.5А по-голям, в случая на 63ZR-S/, ще спася ли компресорите от изгаряне?
    Гаранцията покрива ли изгорели компресори заради ниско напрежение в мрежата?

    Въпрос 3:
    На SRK20ZMX-S дават максимална мощност 1.65kW и максимален ток 8А. Това означава ли, че при напрежение под 206V гори?

    Въпрос 4:
    - Ако слагам следящо реле на входа, в какви граници на напрежението трябва да се настрои да не гаси шалтера?
    - Ако слагам минимално напреженов изключвател, някой знае ли на колко волта гасят? Някъде четох 50% от номиналното, друг ми каза на 180V, това спасява ли ми климатиците?
    - Има ли смисъл от максимално напреженов изключвател?

    Въпрос 5:
    Ако падне мълния в мрежата, само захранванията на климатиците ли горят? Предполагам, че гаранцията не го покрива. Колко струват захранванията на изброените модели и на място ли се сменят или трябва демонтаж и в сервиза?

    п.с. Моля не се срамувайте, ще съм благодарен за помощ по която и да е точка.
    Този пост е редактиран от DDM87; 28-04-17 в 20:43.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика

    Тези климатици нали имат електроника, която управлява компресора. Не е точно пропорционално - пада на 200V захранващото напрежение и за да се запази мощността, тока през компресора нараства. Ще се увеличи тока при бушона в таблото. Не знам за тези които си харесал, но Дайкин FVXS50 при захранващо 110V и 160V нямаше поражения, просто не работеха. Мога да питам дали са имали някакви защити, по скоро не.
    DDM87, ако спре тока за час два в по-студено време и помещенията поизстинат, след това всичките 7 климатика ще се развъртят на макс за да наваксват. Средно по 8А стават 56А. Като сложиш и някой друг битов консуматор и 63А-а предпазител в таблото на енергото е щракнал. Дайсейкай-8 ще купуваш май, имат power select.
    Няма ли някакви застраховки за битови уреди, или да влязат в някаква обща за имота.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3

    Отговор: Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика



    това му е бушона - 25А , 10А пада като го включиш.
    Ако с това мога да помогна
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Отговор: Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика

    63-ката му дават 20А предпазител по спомен.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #5

    Отговор: Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика

    леле. 59 кг... Не разбирам как така новият е с 12.5 кг по-лек, със същите параметри и по-безшумно външно тяло... Има ли още от старите и от коя година са?

    - - - - - - - - - -

    ZR-S.pdf тука го дават макс 14.5, мисля 16 да е добре

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #6

    Отговор: Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика

    Ще направя нещо което не го пише в учебниците. ЗАЗЕМЯВАНЕ към АРМАТУРАТА на къщата. Гениален ли съм или съм по-тъп отколкото си мисля и защо?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #7

    Отговор: Помощ за ел. инсталация на къща със 7 климатика

    Отговорил съм ти в другата тема, но да уточня още нещо и тук. Има начин да се ползва фундамент за заземяване, но се предвижда предварително при строежа на къщата. http://obo.bg/media/Auswahlhilfe-Erdung_bg.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 21-12-15, 11:25
  2. Помощ при избор на климатик за етаж от къща
    От antovasilev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-11, 00:03
  3. Помощ за EN9600GT SILENT - инсталация
    От respecta във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-11-08, 22:28
  4. Отговори: 11
    Последно: 17-01-08, 01:51
  5. Отговори: 2
    Последно: 19-06-04, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе