Резултати от 1 до 4 от общо 4

Изчисление на бойлер ползван за парно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    30
    #1

    Изчисление на бойлер ползван за парно

    Та решил съм да си правя парно отопление с камина и имам някои груби сметки ,но все пак дайте съвет,каква мощност трябва да заложа за80л. бойлер(за затопляне на водата) ,като предварително съм сметнал мощноста на радиаторите?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Питане за изчисление на бойлер в парно.

    Цитат Първоначално публикувано от dilianclima
    Та решил съм да си правя парно отопление с камина и имам някои груби сметки ,но все пак дайте съвет,каква мощност трябва да заложа за80л. бойлер(за затопляне на водата) ,като предварително съм сметнал мощноста на радиаторите?
    Орентирай се според електрическите бойлери.Дали серпентина ще отдава тази мощност или нагревател няма значение.Кеф ти 2 кеф ти 3 кв.Въпроса е дали серпентината ще може да отдаде тази мощност.С намаляване на температурната разлика на водата в серпентината и в бойлера отдаваната мощност намалява.А парното не трябва да завира

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    30
    #3

    Re: Питане за изчисление на бойлер в парно.


  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Питане за изчисление на бойлер в парно.

    В ръководството на бойлера са дадени киловатите - примерно 1-5кв. Това означава,че при първоначално включване, когато водата в боилера е например 4градуса, консумацията ще е 5кв, а при намаляване на темп. разлика, консумацията спада дори до 0кв. Това е малко неудобство, защото в един момент голяма част от мощността на водната риза отива за подгряване на бойлера, а в друг момент - почти никаква. Така за радиаторите подаваната мощност е различна и системата трябва да е сметната и в двата случая.

    // Извинявам се за късния отговор, но половин месец нямах нет !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. преработен климатик за бойлер/парно
    От Synthy във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 03-05-13, 09:20
  2. Телевизор Samsung LED FULL HD 32 инча ползван 4 месеца!
    От balinoff във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-13, 09:01
  3. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05
  4. Търся методика за изчисление на вентилация
    От tannoy във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-07, 20:45
  5. Търся Програма за изчисление на Тон колони
    От azrod във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-02-04, 12:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе