Резултати от 1 до 3 от общо 3

На кое място се монтира топломерът?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #1

    На кое място се монтира топломерът?

    Преди ден-два прочетох някъде,че топломерите би трябвало да се поставят по средата на радиатора,а в момента са поставени на 2/3 от височината му.Това не дава ли изкривени данни за консумираната топлинна енергия.Ако е така значи много яко са извозени хората ползващи услугите на топлофикация.Та въпроса ми е някой дали е виждал някакви инструкции от производителите на топломерите къде точно/на каква височина/ трябва да бъде монтиран уредът?
    Не се отопляван с парно,не съм толкова богат.Но съм любопитен.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re: местоположение на топломер

    Топломерите отчитат как се преразпределя по радиатори влязлата в абонатната станция топлина. Ако всички топломери от една абонатна са поставени по един и същ начин - няма да има ощетени по този параграф( само по други )

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #3

    Re: местоположение на топломер

    Lazar е напълно прав - ако на всички са поставени по еднакъв начин - няма да има ощетени - това не са топломери, а топлоразпределители!
    В моя случай бяха поставени почти на горния край на радиатора, но на някои съседи им ги бяха преместили допълнително, както е написано в Наредбата - по средата на дължината и на 1/4 от височината, считано отгоре, след което следващата година аз също поисках от Техем да ги премести - в противен случай, при еднакъв радиатор и температура, моят отчита повече от този на съседа, което не ме устройва...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разумно ли е да се монтира климатик при минусови температури?
    От tostefo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 10-11-11, 20:14
  2. Как се монтира и обслужва това?
    От Mega във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 11-02-10, 19:52
  3. Midea - кой да я монтира?
    От zomane във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 20-05-08, 07:53
  4. От къде да си купя и кой да ми монтира климатика?
    От yasoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 11-08-07, 22:06
  5. Как трябва да се монтира буксата на TV към . . ?
    От LudZaVrazvane във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-04, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе