Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

От къде да си купя и кой да ми монтира климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #1

    От къде да си купя и кой да ми монтира климатика?

    Здравейте,
    реших да се пробвам и тук да си задам въпросчетата и се надявам да успеете да ми помогнете
    Не се смейте много на ламерските ми въпроси, но съм доста на Вие на тази тема
    Имам желание да си закупя климатик (главно зимата ще се ползва за отопление), стаята в която
    искам да го сложа е около 30-35 квадрата, в единия край е 3м висок тавана а в другия 1 метър
    (помещението е таванско със скосен покрив) и единственото място на което мога да го поставя е вътрешната (високата) стена
    Та въпроса ми е възможно ли да се постави на такава стена защото е вътрешна и външното тяло ще трябва да се изкара някаде на около 4-5м.
    Има подпокривно пространство и от там също има вариант да се прокарат "тръби, кабели...."
    Ето и примерна скица на стаята за да ви стане по ясно

    Другото ми питане е дали може да ми препоръчате марка, модел... на климатик. Също да допълня, че стаята няма добра изолация.
    Цената също ме вълнува за момента мога да отделя до към 1500-1600лв. макс
    Чувал съм че при някои климатици ако температурите навън паднат под 5-6 градуса спирали да топлят а аз не искам така да се получи.
    Държа да закупя нещо наистина качествено за да нямам проблеми през зимата

    Надявам се да ми помогнете в избора.

    Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    yasoo при най-семпли изчесления за помещението ти е необходим климатик който отдава на отопление поне 4 киловата или това е така наречена 12 BTU според европейския стандарт или 28-ца според означението на японските климатици. Разтоянието от 4-5 метра не е проблем, а сумата която си отделил може да ти стигне за качествен японски климатик. До 1600 лева има инверторни клими санйо, фуджитсо / японски модели /. Аз съм фен японските машини затова ти препоръчвам това, но за европейският пазар вероятно има качествени модели в този ценови диапазон.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #3

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Няма проблем външното тяло да е на около 4-5м само ще трябва да доплатиш тръбите над 3м при монтажа/около 30 лв на метър/
    За климатика понеже стаята е скосена една 12 ка ще го отоплява. За тези пари/1500-1600лв/ от по добрите климатици можеш да вземеш FUJITSU ASY/ASTA/RSA 12LCC инвертор.Пусни едно търсене и ще почетеш за модела.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    12-ка от китаските съответства на 35-ца от японските. Ако е инвертор ще ти свърши идеална работа. Виж моделите на фиджитсу, но на 220V. За Даикин инвертор не ти стигат парите.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #5

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Интересно е откъде ще се премине кондензната тръба.Щото по твоята схема не виждам как.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #6

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Интересно е откъде ще се премине кондензната тръба.Щото по твоята схема не виждам как.
    Е те тук ме закопа По принцип тази тръба от къде до къде трябва да отива?
    Не ми се смейте за тъпия въпрос но съм адски на вие на тази тема

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    ами трябва да се оттича водата от конденза която ти прави климатика при работа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #8

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    ами трябва да се оттича водата от конденза която ти прави климатика при работа
    Еми то тази тръба не излиза ли от външното тяло?
    Ако е от него то тогава какъв е проблема, външното тяло е на балкона по мойте сметки
    А другото което е малко съм объркал скицата Подпокривното пространство е доста но на ниско

    Сега ми хрумна още едно въпросче, има ли варянт за две вътрешни тела да сложа?
    И ако има то колко парички би ми се вързала тази екстричка
    Пример:

    [img width=800 height=399]http://i9.tinypic.com/67ppx11.jpg[/img]

    Благодаря предварително!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    През лятото във вътрешното тяло кондензира вода която трябва от вътрешното тяло да бъде отведена навън.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    През лятото във вътрешното тяло кондензира вода която трябва от вътрешното тяло да бъде отведена навън.
    Може и в канализацията - ако има наблизо !

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Може да се измисли. Нека монтажната група да направи оглед. Те ще си кажат какво може и какво неможе.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #12

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от yasoo

    А другото което е малко съм объркал скицата Подпокривното пространство е доста но на ниско

    Сега ми хрумна още едно въпросче, има ли варянт за две вътрешни тела да сложа?
    И ако има то колко парички би ми се вързала тази екстричка

    Благодаря предварително!
    Ако подпокривното пространство е 45 см ще стане без проблем,но само за климатика в голямата стая(хол).
    От другата страна на стената т.e (двете тела са гръб с гръб) климатик няма как да се монтира,даже и да имаш тези 45см. необходими за прокарването на дренажа.Ако пуснеш и друг изглед на втората стая нещата ще станат 100% ясни.Друга алтернатива е ако имаш в съседство на стаите например мокро помещение та там да се отведе конденза.Има и друг вариянт но той важи ако си в ремонт,защото е свързан с къртене на една от двете стени(хол или стаята с подпокривното пространство на схемата ти)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #13

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Ако подпокривното пространство е 45 см ще стане без проблем,но само за климатика в голямата стая(хол).
    От другата страна на стената т.e (двете тела са гръб с гръб) климатик няма как да се монтира,даже и да имаш тези 45см. необходими за прокарването на дренажа.Ако пуснеш и друг изглед на втората стая нещата ще станат 100% ясни.Друга алтернатива е ако имаш в съседство на стаите например мокро помещение та там да се отведе конденза.Има и друг вариянт но той важи ако си в ремонт,защото е свързан с къртене на една от двете стени(хол или стаята с подпокривното пространство на схемата ти)
    Подпокривното пространство е даже повече от 45см. За темата "ремонт" точно такъв ще почвам първите дни на септември,
    на стаята ще и свалям целия таван и ще слагам гипскартон (а и на другите стаи освежително ремонтче)
    и за това от сега си разпитвам да си направя плановете по от рано.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    За конденза ако тръбичката не е наклонена, така че да изтича може да се слжоли специална помпичка. Лошата новина е, че тази помпичка е много скъпа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #15

    Re: Въпрос за поставяне и покупка на климатик

    Благодаря на всички за отговорите

    Чак сега случайно попаднах в нета на таванно-подови климатици
    Такъв дали може да ми свърши същата работа ако се монтира на външната ниска стена на хола

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Къде да поставя климатика?
    От Dimitar01 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 03-11-14, 20:20
  2. От къде да си купя фабричен навес (козирка) за климатика?
    От mirowski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-11, 23:33
  3. Има ли значение къде се монтира трансформатора на климатика
    От Galinplamen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-11, 17:14
  4. Климатика къде му е мястото?
    От sestra06 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 32
    Последно: 13-10-10, 11:19
  5. От къде да си купя ATi TV Wonder?
    От VessmaN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-03, 08:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе