Резултати от 1 до 7 от общо 7

Кой от двата бойлера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1

    Кой от двата бойлера?

    Добро утро

    Кой от двата бихте взели?

    http://www.zora.bg/?go=product&itemId=16198

    http://boileri.net/19/6/43.html

    Интересува ме да е надежден и да не гърми Също така да питам за начина на закачане към стената в смисъл широчината на планките - стандарт ли е или в зависимост от бойлера (широчина, височина, вертикален, хоризонтален и тн) ?

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Re:Кой от двата бойлера?

    Гласувам за неръждавейката стандарт за окачване няма.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Кой от двата бойлера?

    Елдом.Понякога се случва бойлери с един и същ обем от различни прозиводители да имат сходни размери на отворите на планката, но това е рядкост.Както казва Владо, стандарт няма.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4

    Re:Кой от двата бойлера?

    Ясно, неръждаемият ще бъде, ако се стигне до там

    Става въпрос за следното. Имам бойлер Tesy от най-ниския клас, със стъклокерамика. На 5-6 години е и досега никога нищо не му е имало, работи безотказно. Снощи забелязах, че тече леко ръждива вода от бойлера обаче... Странното е, че тая сутрин не беше ръждива водата като тествах. Щранговете са PVC, тръбите ми също за PVC навсякъде, студената вода си беше бистра. Тоест само топлата като пусках леко ръждееше - тествах и от душа и от чешмата и беше едно и също, така че не вярвам да е някои елемент от смесителите. И ме хвана шубето да не вземе да гръмне тоя боклук. Да го махам ли тоя бойлер, какво ще ме посъветвате? Сега в момента ръжда няма Вчера не са спирали водата, така че не би трябвало от това да е било... Тая ръжда да не е първият сигнал, че нещо не е наред?

  6. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #5

    Re:Кой от двата бойлера?

    моя стария бойлер като му се пукна корпуса капеше ръждива вода но никога не е пускал по тръбите такава сигурно и твоя е тръгнал да заминава.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1339506751[/time]_________________________________________________

    иначе на моя елдомския новия му се прецака нагревателя биеше леко точец като пуснеш водата от кранчето на мивката (странното бе че смо от там биеше) ма ние си го ползвахме докато додът да го сменят и явно тие партити нагревателите им даваха фира след близо 2 години.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #6

    Re:Кой от двата бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Ясно, неръждаемият ще бъде, ако се стигне до там

    Става въпрос за следното. Имам бойлер Tesy от най-ниския клас, със стъклокерамика. На 5-6 години е и досега никога нищо не му е имало, работи безотказно. Снощи забелязах, че тече леко ръждива вода от бойлера обаче... Странното е, че тая сутрин не беше ръждива водата като тествах. Щранговете са PVC, тръбите ми също за PVC навсякъде, студената вода си беше бистра. Тоест само топлата като пусках леко ръждееше - тествах и от душа и от чешмата и беше едно и също, така че не вярвам да е някои елемент от смесителите. И ме хвана шубето да не вземе да гръмне тоя боклук. Да го махам ли тоя бойлер, какво ще ме посъветвате? Сега в момента ръжда няма Вчера не са спирали водата, така че не би трябвало от това да е било... Тая ръжда да не е първият сигнал, че нещо не е наред?
    Първия е Следващия е че ще започне да тече отгоре

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #7

    Re:Кой от двата бойлера?

    Ясно, ще се сменя Благадаря на всички

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изключвате ли бойлера
    От veni във форум Бяла техника
    Отговори: 32
    Последно: 06-05-17, 22:07
  2. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 10:23
  3. Бойлера шуми
    От taralion във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 28
    Последно: 22-02-13, 15:51
  4. как да си източа бойлера?
    От glaskeram във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 13
    Последно: 25-04-09, 14:41
  5. Как да си вържа бойлера?
    От valerko във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-08, 20:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе