Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree2Одобрявам

Бойлера шуми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Бойлера шуми

    Притежавам бойлер Теси вертикален, скъсен, 80 литров със серпентина. На около 1 год. и 10 мес. е. От един два месеца при нагряването на водата се чува шумене, което преди го нямаше. От къде идва проблема?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Бойлера шуми

    Имаше вече такава тема и там бяха обяснени възможните причини. Поразрови се!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Отговор: Бойлера шуми

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Имаше вече такава тема и там бяха обяснени възможните причини. Поразрови се!
    По-добре да се поразрови в бойлера за котлен камък.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Бойлера шуми

    Ами почти 100% съм сигурен че ти е пукнат нагревателя и кантала му има допир с водата. Моят изкара така няколко години докато накрая изгоря нагревателя, ако не те дразни карай докато изгори.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Отговор: Бойлера шуми

    LG,то,ако е вярно,по-добре да го отвори,за да се увери.След това грижливо да го затвори и да се занимава с гаранцията.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Бойлера шуми

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    LG,то,ако е вярно,по-добре да го отвори,за да се увери.След това грижливо да го затвори и да се занимава с гаранцията.
    @johny01,
    Един приятелски съвет: Преди да дадеш някакъв акъл на някого помисли дали е разумен или реализуем!
    В предишните постове бяха вече посочени двете възможни причини за шуменето - натрупан котлен камък ако е в район с варовита вода или пробив в нагревателя. И в двата случая няма с какво да му се помогне, освен със смяна на нагревателя. Ако шума не е толкова дразнещ и силен, както каза и Венци, бойлера може да си работи още години така. А дали питащия има необходимите знания, умения и инструменти за да го отвори? И дали след такава намеса от шумящ няма да има неработещ бойлер? А ако е в гаранция какво става с нея след такава намеса?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Отговор: Бойлера шуми

    Lupus,то познания и инструменти чак някакви не трябват,но 100% ако иде в сервиза и каже,че му шуми ще го отсвирят.Друг е въпросът,че отваряйки го поне ще има поглед в/у картинката и ако е от котлен камък ще го почисти.Ако е друго-не знам как да се аргументира пред сервиза без да споменава за отварянето.Колкото за гаранцията-как,аджеба,ще ме разберат дали съм го отварял,аз пломбиран бойлер не съм видял (може и да има).
    пп Моят смотан Аристон е на 2-3 години,след първите 1-2 месеца се разшумя,а сега направо съска като жената.Хич не ме интересува щом нагрява.Ако спре преди петата година-в сервиза,ако е след това си го отварям и правя;като на тия тенекии с пяна само пробив не се отстранява,защото няма да се установи от къде е.Така че да се вслушаме в бащинският съвет на Lupus и да кажем:
    -Бягай в сервиз с гаранцията или не се занимавай,докато работи!
    Този пост е редактиран от johny01; 31-12-12 в 18:52.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Отговор: Бойлера шуми

    Старият бойлер изкара 2 г. и 3 м. и протече изведнъж с пълна сила. Сминих го без никакъв проблем. От сервизната база взех протокол без да са го виждали. Незная да пробвам ли пак с този номер и да го сменя? Стария се връща в магазина, но ако ги пробват да не стане издънка. Бойлер от съвременните не искарват повече от 4 г. с нашата вода. Варненска нераждавейка протече зверски след 5-тата година.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Отговор: Бойлера шуми

    Ми питай.Аз си ги лекувах,ама старите елдомски,както и от първите тесита(тип аристонски шит) бяха с вата и ги оправях с болт(разпробивам където е прокапал и болт и гума),става вечно;иначе заварката прогаря и теква до нея;пък и всичко им се сменяше лесно.Иначе котлен камък хваща по нагревателя и изпадали люспи по дъното,но с един елдомски 20 годишен -паднах,котлен камък беше хванал като порест дунапрен/гъба около нагревателя,сякаш бе монтиран в камък,с зор излезе.Иначе най-ремонтираният от мен боилер е споменатото теси,отнесло е за 10 или повече/по-малко години:заварка,билт,втора заварка(на гърлото-няма начин),два нови нагревателя(единият мълния го беше пръснала като изгнила турска пушка) и още си работи.
    С една дума на старите всичко им се оправя и не е флософия,ама новите са еднодневки,но пък ги сменят гаранционно.Ти и имаш още гаранция изчакай и преди да изтече се пробвай.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #10

    Отговор: Бойлера шуми

    Цитат Първоначално публикувано от taralion Виж публикацията
    Притежавам бойлер Теси вертикален, скъсен, 80 литров със серпентина. На около 1 год. и 10 мес. е. От един два месеца при нагряването на водата се чува шумене, което преди го нямаше. От къде идва проблема?
    ЧНГ-колега! Аз също имам 80л. вертикален Теси, но без серпентина. Купен е през м. август 2011г. На 30.12.2012г. го отворих да му чистя котления камък за 3-ти път. За 15-16 месеца съм го отварял три пъти. Предишният ми стар Варненски го "бракувах" след 19 г. вярна служба, като съм го отварял един път в годината. Сега на въпроса ти: Шумът идва от котленият камък, който се образува върху нагревателя. Този котлен камък го обхваща плътно и дори пада на люспи долу на фланеца. Котлен камък се отлага и върху тръбичката за терморегулатора и термичната защита. Когато стане твърде много, поради факта, че тръбичката и нагревателя са много близо и котления камък пречи на ефективното топлоотдаване се получават някои ефекти, които първият път и мен ме озадачиха, защото бойлера беше само на около 4 месеца, а именно-терморегулатора започва да включва и изключва през 2-3 минути /което изобщо не е добре за него/, а по-късно започва да изключва и термичната защита.
    Моят съвет е ако имаш необходимите познания и сръчност да свалиш фланеца и да почистиш хубаво от котлен камък нагревателя и тръбичката. От шума не се плаши-не е опасно, но удря по джоба от по-голяма консумация/по-бавно загряване на водата/, а в последствие и от смяна на нагревател, терморегулатор и/или защита/. От личен опит ти препоръчвам механично почистване с шабър или друг инструмент, но внимателно.
    Дано съм ти бил полезен!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Отговор: Бойлера шуми

    A a a,сакън!Приятелски съвет:такъв акъл не давай!:D
    Сори за изпълнението,ама още се хиля на детските изказвания на някой господа!Приемам наказание и изказвам извинение!
    пп ЧНГ-здрав,прав,корав...и портфейл!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #12

    Отговор: Бойлера шуми

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    A a a,сакън!Приятелски съвет:такъв акъл не давай!:D
    Щоооо? Ако бъркам в джоба-sorry! Обаче бъди сигурен, че не всеки ще се хване да го направи, най-малкото, защото трябва малко от малко да разбира от електрика и кунките да не са му "отзад наврени"! Наздраве!

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Бойлера шуми

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Щоооо? Ако бъркам в джоба-sorry! Обаче бъди сигурен, че не всеки ще се хване да го направи, най-малкото, защото трябва малко от малко да разбира от електрика и кунките да не са му "отзад наврени"! Наздраве!
    Хей това не може да разбере наш Джони - че си трябват сръчности и инструмент. И че човек когато не е правил нещо по-добре е да не се захваща сам с него от раз. Може да си създаде много главоболия, вместо да си помогне. На приказки по форумите е лесно - "бодни пръчка - пий вино".
    Ха наздраве за празника!
    На мен друго ми е чудно - първия си бойлер си отварял само веднъж за 9 години да го почистваш, а сега през половин година. Какво се е променило - водата ли е станала по-варовита или тия от Теси ползват покрития, склонни да образуват накип?

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Бойлера шуми

    Нещо не си ме разбрал! Първият бойлер го ползвах 19 г. и го отварях веднъж годишно. Сега Тесито се налага да го отварям на
    4-5 месеца, защото фланеца е много по-малък, съответно тръбата за терморегулатора и нагревателя са много по-близо и котления камък ги обхваща заедно много по-бързо. Оттам идват и проблеми с честото вкл. и изкл. на терморегулатора и защитата. И понеже силовата част съм прекарал през контактор в апартаментното табло ме дразни честото щракане. Ако няма контактор, тогава терморегулатора ще изкара много по-малко.
    Няма две мнения по въпроса, че трябва човек да има понятие от схемата, най-малко защото трябва да я "разчанчи" и после да я събере отново. Все пак и аз мога да бръсна, но не ходя на центъра да бръсна другите!!!
    Наздраве на именниците и на всички консумиращи с удоволствие и мярка!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Бойлера шуми

    Значи просто си имате варовита вода!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 09:23
  2. Кой от двата бойлера?
    От babati във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 19:16
  3. Климатик Prolux - външното тяло шуми
    От bo4o във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-07, 22:58
  4. Шуми - Шампион !!!
    От myrshavija във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-06, 01:32
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе