Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Изключвате ли бойлера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #1

    Изключвате ли бойлера

    Изправен съм пред дилемата дали да гасим бойлера след като се стопли вода примерно за къпане или да го оставим да работи денонощно :rolleyes:
    Моля за съвет

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Изключвате ли бойлера

    Най-добре е да му сложиш един таймер и да работи само на нощна тарифа.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Изключвате ли бойлера

    ако не го гасиш ще ти се иска дневната тарифа да е 3 стотинки

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Изключвате ли бойлера

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Най-добре е да му сложиш един таймер и да работи само на нощна тарифа.
    И аз ползвам този вариант.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #5

    Re:Изключвате ли бойлера

    Kasap или Stenly можете ли да обясните как става това с таймера? Имам желание да го направя но не съм наясно как...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #6

    Re:Изключвате ли бойлера

    Не го изключвай. Аз така правя отдавна и забелязвам че сметките са по малки.
    А и по пътя на логиката когато е включен и истине малко от самосебе си или от миене на ръце да речем, му трябва малко да го дозагрее, а ако е изключен и го включиш чак когато решиш да се къпеш ще му трябва повече за да дозагрее...
    В нас вече като се сложи нов бойлер, се изключва чаяко когато протече

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #7

    Re:Изключвате ли бойлера

    Това, дали ще се изключва или не, зависи от нуждите на конкретното домакинство. Примерно, колко човека ползват топла вода, колко интензивно се ползва бойлера, в топло помещение ли е или не и т.н.
    Аз лично съм пробвал и двата варианта в продължителни периоди от време. Съдейки по фактурите от e.on, при мен е значително по-изгодно да подгрявам вода само на нощна е/я, а през деня да не включвам бойлер, по възможност. Отскоро в къщи сме с два 80л. бойлера. Ако ги оставя да работят денонощно, като отида да платя тока ще се озъбя, като се има предвид, че и останалите основни домакински електроуреди са ни чифтове .


    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Най-добре е да му сложиш един таймер и да работи само на нощна тарифа.
    Абе, да ти кажа, на единия бойлер съм му сложил и аз, ама бая ме е старх. Нямам им вяра на тези китайци. Аз, през таймера, директно подавам захранване към бойлера, но това си е доста опасничко. Мисля да го преправя, като захранването е през контактор, а таймера да подава напрежение на оперативната на контактора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    82
    #8

    Re:Изключвате ли бойлера

    И аз от четири месеца експериментирам с постоянно включен бойлер. По отношение на комфорта е несравнимо по-добре.
    Нощна е добре,обаче нас като ни няма цял ден - то до вечерта водата изстинала. Докато стане време за къпане преди лягане към 10 ч - няма вече топла вода. Е какво топля тогава през нощта ?
    Нагласили сме го на около половината на регулатора-колкото да има гореща вода да се къпем. Иначе имам миялна и не мия съдове.
    Относно сметките-по-високи са,но не и драстично. С около 10 лв / ЕОН /.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:Изключвате ли бойлера

    Цитат Първоначално публикувано от Rozichka
    Нощна е добре,обаче нас като ни няма цял ден - то до вечерта водата изстинала. Докато стане време за къпане преди лягане към 10 ч - няма вече топла вода. Е какво топля тогава през нощта ?
    Новият ми бойлер е енегоспестяващ, с 4см изолазия. По-скъпичък е, но като гледам, ще си избие парите за по-малко от година. Загубита на топлина са минимални. Макар да се включва само вечер, мога да разчитам, че ще имам гореща вода след повече от 24 часа, след като е изключен

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    82
    #10

    Re:Изключвате ли бойлера

    Нашият е дипломат-нов. Ама все тая..Изстива.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    Re:Изключвате ли бойлера

    От няколко места ми твърдят, че ако се включел бойлера студен папкал много повече ток докато загреел, отколкото ако си подгрявал постоянно водата. Ха сега де ! Експериментирах вместо с бойлер, с фритюрник , тази теория не се оправда, но за сметка на това картофките станаха супер
    Малко ми звучи като теорията с постоянновключените климатици, на която също не съм привърженик, особено ако къщата/бойлерът издиша отвсякъде...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #12

    Re:Изключвате ли бойлера

    Спирането на боилера през деня за мен е задължително,защото не стига че харчи ток ама и трупа котлен камък на нагреватела.И от там разхода се увеличава.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #13

    Re:Изключвате ли бойлера

    Ако бойлера ви не е от тези с по дебелата изолация , включването вечер или постоянно включен е неикономично , ако обаче имате бойлер с дебела изолация или вие си направите някаква и изолирате бойлера добре , се оправдава постоянното му включване или само на нощна тарифа.
    Моят бойлер е 3кв и дефакто за 30 минути вече си имам достатъчно вода за къпане дори и за по малко ако не съм го изчерпал до дъно.
    Имам таймер и направих следното , нагласих да се включва от 4 до 6 за летния сезон и от 5 до 7 сутринта за зимния , вечерта отново включвам бойлера и следя за колко минути ще изключи термото , след прости сметки се оказа че моя бойлер дали ще се включва на нощна или само когато ти трябва е абсолютно еднакво в пари , това е следствие от топлозагубите заради тънката топлоизолация.
    Разбира се ако имате по добра изолация а и направите допълнителна такава (виждал съм познат как си беше завил с специално топлоизолиращо одеяло бойлера във окачения таван) , то наистина има лек ефект относно спестяването на пари при ползване на нощна енергия.

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #14

    Re:Изключвате ли бойлера

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    Спирането на боилера през деня за мен е задължително,защото не стига че харчи ток ама и трупа котлен камък на нагреватела.И от там разхода се увеличава.
    Котленият камък не м епритеснява, тъй като преди 6 месеца се проби водосъдържателя на БГ боклук, май елдом, ако не се лъжа, който дънеше денонощно на мах - около 90 *,в продължение на 3 години и имаше половин шепа каманак, а водата тук си е баш твърда. Но за сметка на това, за изгорения ток, през това време се изривам като си помисля. Изолация никаква, дали не са сложили вътре топлообменници по грешка м се чудя Лятото как да е, обаче зимата само да отвъртиш кранчето да си измиеш ръцете и се чува страшното ЦЪК на релето и лампата светва за 20 ина минути...

  18. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #15

    Re:Изключвате ли бойлера

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    Спирането на боилера през деня за мен е задължително,защото не стига че харчи ток ама и трупа котлен камък на нагреватела.И от там разхода се увеличава.
    точно така, лично съм се убедил в два последователни месеца - разлика в сметките + / - 20лв !
    да не говорим, че и нагревателя ми цъфна сериозно от това нон стоп топлене при постоянно включен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 09:23
  2. Бойлера шуми
    От taralion във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 28
    Последно: 22-02-13, 14:51
  3. Кой от двата бойлера?
    От babati във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 19:16
  4. Отговори: 29
    Последно: 25-07-06, 07:39
  5. Изключвате ли мобилния си телефон
    От rony във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 26-07-04, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе